Quantcast
Channel: Receptai – Beatos virtuvė
Viewing all 439 articles
Browse latest View live

Aštrus jautienos troškinys iš Balio arba jautiena rendang

$
0
0

Šiuo receptu pasidalino mūsų draugė Ninie. Ji gyvena Balio saloje, Indonezijoje, dievina Lietuvą ir gerą maistą. Apie Ninie daugiau galite perskaityti mano Žiemos žurnale, ir ten rasite dar ne vieną Azijos virtuvės receptą, o šis yra tikra klasika, jautiena rendang –  aitrus, sodrus, pilnas skonių troškinys.  Ninie žurnale, pasidalino savo žaliuoju kariu bei saldžiais juodaisiai ryžiais, o šį pažadėjome ir blogo aruoduose turėt, nes patiks tiems, kas mėgstą aitrumą ir aštrumą.

Taigi, smulkintuvėje sutriname pasmulkintus laiškinius svogūnus, česnakus, čili pipirus, sutarkuotą imbierą, iki rupios tyrelės konsistencijos.

Puode, kuriame troškinsite, įkaitiname aliejų ir suberiame tyrelę ir pakepiname 3 minutes. Jautieną supjaustome kubeliais ir suverčiame į puodą. Uždengiame puodą ir troškiname ant lėtos ugnies, kol jautiena suminkštėja (užtruks apie pusvalandį), vis pamaišome, ir tada supilame kokosų pieną bei sudedame likusius ingredientus.

Idealiausia būtų viską lėtai troškinti ant žemos ugnies 5 valandas. Patiekiame su ryžiais, papuošiame kalendra.

 

 

The post Aštrus jautienos troškinys iš Balio arba jautiena rendang appeared first on Beatos virtuvė.


QUESADILLOS SU VIŠTIENA

$
0
0

Justina ir Rimantė (apie kurias rašau naujame Žiemos žurnale) gan dažnai gamina quesadilijas, bet jos ir nepabosta, nes įdarus galite keisti, varijuoti ir sukurti vis naujų. Šios quesadilijos puikuojasi ir mūsų studijoje per Meksikos pamokas. Tai puikus užkandis draugų kompanijoje ar sotūs pietūs į darbą.

Taigi, svogūną ir česnaką susmulkinkite ir pakepinkite. Tuomet dėkite susmulkintus pomidorus ir patroškinkite kol išgaruos didžioji dalis skysčio ir gausite tirštą padažą. Sudėkite suplėšytą vištieną ir prieskonius (čili – pagal skonį). Taip pat galite dėti chipotle pipirų dribsnių ar chipotle en adobo padažo – jie duos nuostabaus dūmiškumo (tačiau tokiu atveju nedėkite rūkytos paprikos).

Sutarkuokite sūrį. Imkite tortilla, vieną jos pusę padenkite vištiena (apie 2 šaukštus) ir apibarstykite sūriu. Užvožkite kitą tortiilos pusę – gausite pusmėnulį.

Ant nedidelės ugnies  pakaitinkite keptuvę. Į visiškai sausą (be jokių riebalų) keptuvę dėkite quesadillas (turėtų tilpti dvi) ir palaukite kol quesadilla lengvai apskrus. Tuomet apverskite kita puse, palaukite kol sūris išsilydys ir apskrus kita pusė. Supjaustykite į tris trikampėlius.

Galima valgyti tiesiog taip, o galima šalia patiekti padažo – gvakamolės, namie gaminto pomidorų padažo ar šiek tiek jogurto su žaliąja citrina.

Užkandis skirtas 8 žmonėms, o pagaminsite per 20-30 minučių.

 

 

 

The post QUESADILLOS SU VIŠTIENA appeared first on Beatos virtuvė.

Vištienos pyragas su bulvių kepurėle

$
0
0

Vištiena – nemirštanti vakarienių klasika, tik į klasiką kartais norisi pažiūrėti kitaip. Šis daržovių ir vištienos troškinys puikiai tinka norint sunaudoti vakar keptos vištos likučius ir greičiau nei per valandą nustebinti alkanuosius subalansuotu patiekalu.

Jei vakar vištienos į meniu neįtraukėte, pradėkite gamybą nuo jos paruošimo.  Vištieną gausiai padengiame prieskoniais (druska, pipirai, saldi paprika, karis…), susmulkiname ir apkepame keptuvėje, kol iškeps. Jei norite sveikesnio varianto – kepkite orkaitėje, garuose ar virkite – kaip jums skaniausia. Iškepusią vištieną atidėkite į šalį, 50 g sviesto ištirpinkite didelėje keptuvėje, sudėkite smulkiai pjaustytus svogūnus ir apkepinkite, kol suminkštės. Grybus supjaustykite griežinėliais ir berkite į apkepusius svogūnus. Kai grybai suminkštės, į keptuvę po truputį, maišydami, suberkite miltus. Sumažinkite ugnį ir maišydami kepkite daržoves apie 2-3 minutes, kol jos tolygiai pasidengs miltais ir šiek tiek apskrus. Maišydami lėta srove supilkite sultinį, pabarstykite druska, pipirais, kariu, muskatu ir garstyčiomis. Padidinkite ugnį ir nuolat maišydami, užvirkite troškinį. Kai troškinys pradės tirštėti, sumažinkite ugnį , sudėkite vištieną ir daržovių mišinį. Gerai išmaišykite. Bulves nuskuskite ir supjaustykite 3-5 mm storio riekelėmis. Kepimui skirtą indą ištepkite sviestu, supilkite troškinį, ant viršaus sudėliokite bulvių „stogelį“. Bulves aptepkite likusiu lydytu sviestu ir dėkite į 200 °C karšumo orkaitę 30-35 min, kol bulvės suminkštės.

Skanaus!

The post Vištienos pyragas su bulvių kepurėle appeared first on Beatos virtuvė.

Vištienos, grikių ir moliūgų salotos

$
0
0

Keletą mėnesių skraidžiau maršrutu Vilnius-Londonas, Londonas-Vilnius. Kodėl prisigalvojau, kad man reikia? Todėl, kad jei nesurikiuosi savęs, visi tie savarankiški mokymaisi, bent jau man, neturi jokio poveikio. Man patinka struktūra ir tvarka. Jei nori – nusprendi, sumoki pinigus ir padarai. O kai turi atskaitomybę visai kulinarijos mokyklos klasei, tai imi ir ruoši tuos namų darbus, ir šiaip, naujienos yra tai, kas kūrena mano variklį.

Na, o dabar prie receptų. Noriu pasidalinti grikių ir keptų moliūgų salotų receptu. Salotos šios subalansuotos mitybiškai, tai reikia tvarkingai ir teisingai: a) jokio cukraus, b) jokių miltų ar gliuteno, c) daug maistinių skaidulų, d) daug daržovių, e) užtektinai baltymų.

Tokios yra mano rudens salotos, kurias su pasididžiavimu nutupdžiau „Jurgio ir Drakono“ naujame meniu. Kai tik atsidarė restoranas, ten iškeliavo salotos su mango ir feta bei traškiu parmos kumpiu. Receptas ne slaptas, prieinamas visiems, antroje knygoje aprašytas, pagamintas Londone. Aš jau po pusmečio sakiau – keičiam, negi neatsibodo??? Tai man restoranų žmonės – ir virėjos, ir vadovės sakė: ne ne, nekeičiam, žmonės mėgsta ir prašo. Na gerai, nekeičiam. Tegul būna, jei patinka, bet tai reikia gi ir naujų dalykų. Tai daug naujų salotų buvo sukurta, pasidalinsiu kai kuriomis, bet pirmiausia tai šiomis, nes jau senokai pažadėjau.

Tai štai, salotos, kurias galite puikiausiai pasigaminti namuose. Labai čia tiktų, pavyzdžiui, vakar dienos kepta višta (šalti jos gabaliukai), o jei tokios nėra, tai galite atskirai išsikepti kalakutienos ar vištienos krūtinėlę…Tiesa, tą abrikosų pagardą reikia paruošti truputį iš anksto. Čia soti porcija dviems.

Tai pradedam taip: moliūgą nulupame, supjaustome stambiomis skiltimis ar gabaliukais, pabarstome kmynais, druska, pipirais, vos vos pašlakstome aliejumi, dedame ant skardos ir kepame 180 C orkaitėje apie 30 minučių, kol suminkšės.

Dabar jau turime laiko pasidaryti padažui. Abrikosus užpilame verdančiu vandeniu ir leidžiame pastovėt. Nupilame vandenį ir supjaustome plonomis juostelėmis arba mažais kubeliais, kad valgant salotas jų tektų kiekvienam kąsniui.

Vištieną ar kalakutieną pabarstome druska, pipirais, raudona paprika ir raudonėliu. Iškepti galite keptuvėje arba orkaitėje. Orkaitėje kepsime apie 20 minučių, 180-190 laipsnių temperatūroje. Iškepusią pasmulkinam gabalėliais.

Išverdame grikius (galime ir tuos maišelyje). Išvirusius perliejame šaltu vandeniu ir leidžiame vos vos atvėsti. Tuomet sumaišome du šaukštus raudonojo vyno acto (jei neturite, tiks citrinos sultys) su dviem šaukšteliais alyvuogių aliejaus, supilame ant grikių ir išmaišome.

Kai višta iškepa, ir moliūgai iškepa, leidžiame ir jiems truputį atvėsti ir tuomet dedam į lėštę kartu su grikiais, pabarstome abrikosais ir papuošiame salotų lapais. Šias salotas galima ir anksčiau pasiruošti arba išsikepti iš vakaro, ir neštis į darbą. Galite jas maišyti ir su kitokių salotų lapais, aš parinkau gražgarstes, nes jos tokios, na, ryškios. Prie visų švelnybių gerą atsvarą duoda. Skanaus!

vistienos, grikiu ir moliugu salotos

The post Vištienos, grikių ir moliūgų salotos appeared first on Beatos virtuvė.

Virti kalakutienos kukuliai su daržovėmis

$
0
0

Visi mes galim nesikuklinti ir drąsiai prisipažint, kad užaugom ant kotletų. Ir nors mano vaikai dabar rečiau jų valgo nei aš vaikystėj, aš vis dar mėgstu juos gaminti. Nes geras maltinukas yra labai smagus dalykas, ir ypač jei į jį sugebi sutalpinti tiek pat daržovių, kiek ir mėsos! Turbūt kad augindama vaikus ir rašydama daržovėms dedikuotą knygą įpratau daržoves kviesti visur – kuo jų daugiau pavyksta įterpti visur, tuo geriau.

Na o malta mėsa kaip žinia tuo ir dėkinga, kad ją lengvai gali supiršti su daržovėmis. Tik aišku, viskas turi būti kokybiška. Kai Izabelė pradėjo nešiotis maistą į mokyklą, pamėgau jai gaminti kalakutienos kukulius su moliūgais. Jie tokie salstelėję, purūs ir dideli.  Ir virti sultinyje. Kukulius gaminu iš „Arvi kalakutai“ smulkintos kalakutienos krūtinėlės, nes ji skani ir sveika, ten neprimaišyta visokių sojų baltymų, hidrintų riebalų ar visokių E, B,C.  Beatos virtuvė rekomenduoja žekliuku pažymėtose „Arvi kalakutai“ pakuotėse rasite gryną mėsą – iškaulintą ir susmulkintą.

Kalakutų krūtinėlių mėsa yra ta balta liesiausia kalakutienos dalis ir tiesiog nuostabus vaikų maistas ar sportininkų pasirinkimas. Tad vis dažniau iš kalakutienos, o ne kiaulienos kepu visus naminius kotletus ar gaminu balandėlius.

Dabar apie daržoves: jei nėra moliūgo, tai galite dėti saldžią bulvę, tarkuotą morką ar cukiniją, tik siūlyčiau patroškinti lengvai, nes morkai reikia virti ilgiau nei mėsai, o va moliūgas išverda labai greitai. Žinoma galima kepti senu geru močiutės būdu, bet sultinyje išvirti jie dar smagesni, maistingesni, lengvai galite pašildyti ir kitą dieną po mokyklos.

kalakutienos krutineles_smulkinta

Gaminame: moliūgą sutarkuojame burokine tarka. Porą supjaustome smulkiai.

Sudedame į dubenį smulkintą kalakutienos krūtinėles, sėlenas arba avižas, druską, pipirus, kmynus, petražoles, ciberžolę, sutarkuotą moliūgą, supjaustytą porą ir viską gerai rankomis sumaišome.

Užverdame puodą su vandeniu, įdedame ten pasmulkintą morką, porą, lauro lapą, kvapiųjų pipirų. Į vos burbuliuojantį vandenį suleidžiame vieną po kito tuos kukulius. Turi virti iš lėto, ne kukuliuoti ir taip 20 minučių. Tada jau išimkite ir prašom skanauti.

Jei bijote, kad krūtinėlės mėsa bus per sausa – nusiraminkite, daržovės ir virimas sultinyje puikiai viską subalansuos.

Kaip ir su kuo juos valgyt? Su morkų ir kopūstų salotomis, su grikiais ar bulvių koše, kaip tik kam patinka.

kukuliai_maza_1

 

The post Virti kalakutienos kukuliai su daržovėmis appeared first on Beatos virtuvė.

Bulvės huankajietiškai

$
0
0

Bulvių tėvynėje Peru šis patiekalas vadinasi Papa a la huancaína. Apie Peru rašo mano draugė, pasaulio pilietė, keliautoja ir rašytoja Jurga. Tiesiai iš ten ji atsiuntė šį receptą, kaip pasigaminti bulves huankajietiškai. Rinktis reiktų įprastas, geltonas bulves, nes jos tokios labiau sviestinės, o baltos sukrenta, todėl šiam patiekalui netiks.

Bulves nuplauname, išverdame, tuomet nulupame ir supjaustome storokomis riekėmis. Kiaušinį išverdame kietai, išvirusį supjaustome ketvirčiais. Alyvuoges perpjauname pusiau.

Padažui gaminti peruviečai naudoja pailgą geltoną pipirą ají amarillo, jį pakeisti būtų galima geltonaja paprika, šiek tiek įdėjus šviežio aštraus pipiro. Jį kartu su sūriu, alyvų aliejumi sutriname blenderiu, įberiame druskos. Į šį padažą kai kurie dar deda šiek tiek pieno ir porą nesaldžių krekerių, bet galima jų ir nedėti. Kartais padaže yra česnako ar svogūno, o kartais nenaudojamas nei vienas, nei kitas. Vieni padažai būna labai švelnūs, kiti – aštresni, su čili prieskoniu.

Bulvių riekes apliejame geltonuoju padažu. Visuose restoranuose patiekiamas šaltas užkandis lėkštėje papuošiamas salotos lapu, pjaustytu virtu kiaušiniu ir juodomis alyvuogėmis.

2017-01-13-PHOTO-00001194

The post Bulvės huankajietiškai appeared first on Beatos virtuvė.

Lietiniai blynai

$
0
0

Gaminame:

1. Šiuos visus ingredientus (išskyrus miltus ir vandenį) sumaišykite.

2. Tada berkite persijotus miltus ir sumaišykite tirštą tirštą tešlą.

3. Dabar jau pilkite 400 ml šalto vandens (pirmiausia pilkite 320 ar 350 ml, nes skirtingi miltai skirtingai imlūs drėgmei, o dar geriau blynų tešlai leisti pastovėti pusvalandį, kad miltai gerai išbrinktų, tuomet tešla tirštesnė ir galima daugiau vandens įpilti).

4. Pamaišykite pamaišykite, pasidarykite tinkamo tirštumo, bet ne per skystus. Ir viskas – kepkite.

Keptuvė turi būt geresnio būdo ir netraukti blynų prie savęs. Aš keptuvę tiesiog patepu aliejum, t. y. popieriniu rankšluosčiu, sudrėkintu aliejumi.

Blynus aš kepu vos salsvus ir ant jų nekloju nei hektaro uogienės, nei statinės grietinės – tik elegantiškas brūkštelėjimas ant karšto blyno sviesto kampu, keletas citrinos sulčių lašų ir dosnesnis žiupsnelis cukraus. Mano blynas dainavo ir lėkštėje, ir burnoje, jis galėjo pasirodyti visu savo gražumu, minkštas, šiltas – paryškintas citrina ir pasaldintas cukrumi. Šis lietinių receptas tiks ir blynams su varške, šokoladiniu riešutiniu kremu, bananais ar hektaru uogienės… Bet jei niekada nebandėte klasikinio elementaraus citrina–cukrus dueto, pabandykite, tada pasikalbėsime.

The post Lietiniai blynai appeared first on Beatos virtuvė.

Mieliniai blynai (arba Mielinis pyragas…)

$
0
0

Gaminame:

  1. Mieles dėkite į dubenėlį, įpilkite šaukštą vandens ir šaukštą kondensuoto pieno, išmaišykite. Įpilkite dar šiek tiek vandens, kad masė būtų kaip tyrelė.
  2. Tyrelę verskite į didesnį dubenį, pilkite visą kondensuotą pieną ir vieną indelį vandens, tada suberkite miltus, druską ir išmaišykite, kad būtų be gumulų. Išeis tiršta tešla.
  3. Įpilkite dar vieną indelį vandens. Tešla taps skystesnė.
  4. Leiskite mielėms pradėti veikti. Kai tešla pakils (užtruks valandą su trupučiu, o gal trumpiau, bet statykite šilčiau, ir svarbiausia, nedėkite jokių dangčių; žiūrėkite, kad dubuo būtų erdvus, nes tešla gali išlipti ir išeiti pasivaikščioti, tai nemanau, kad labai smagu bus ją gramdyti nuo spintelių…), kiaušinius išplakite, sviestą ištirpdykite ir viską įmaišykite į pasipūtusią tešlą.
  5. Kepkite karštoje keptuvėje. Svarbu, kad ji būtų karšta, ir neperspauskite su aliejumi – šiek tiek jo įpilkite ir tada perbraukite popieriniu rankšluosčiu, kad pasiskirstytų tolygiai ir aliejaus beveik nesimatytų.

Tešlos tiek, kad blynų tikrai visam kaimui užteks.

P. S. Jei atsibos stovėti ir vartyti blynus (bet čia yra pusė Užgavėnių smagumo), tai galite iškepti mielinį pyragą – į tešlą įmaišykite truputį daugiau miltų, bet tik šiek tiek, ji vis tiek neturi būti minkoma, kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi, verskite tešlą, viršų gausiai pabarstykite cukrumi ir cinamonu, ir uždėkite keletą gabaliukų sviesto ir šaukite į orkaitę, kepkite apie 45 min., kol pakils ir iškeps. Puikus pyragas. Taigi, ir blynai, ir pyragas vienu ypu.

 

The post Mieliniai blynai (arba Mielinis pyragas…) appeared first on Beatos virtuvė.


Cinamoniniai bananiniai speltos miltų blynai

$
0
0

Oi, nuostabūs šie blynai, ir tiek, gal labiau pusrytiniai. Bet jei išsikepsite neštis į darbą ir pasidarysite greitą „sumuštinį“ su, pavyzdžiui, varške per vidurį – tai nuostabiausi blynų pietūs bus ar reikalas prie kavos beigi arbatos.

Bananus rinkitės nedidelius, bet labai gerai prinokusius, o jei mėgstate kokosus – galite rudąjį cukrų keisti kokosiniu. Miltų galite ir nesverti, tiesiog, dėkite maždaug 6 kupinus šaukštus.

Bananus, kiaušinius, jogurtą, cukrų ir cinamoną sudėkite į blenderį, suplakite. Miltus persijokite su kepimo milteliais. Berkite į bananų masę. Tešla turi būti grietinės tirštumo. Jei gavosi per tiršta, šliūkštelėkite truputį pieno, jei per skysta – pridėkite miltų. Ir prašom, kepkite, aš tai valgiau su klevų sirupu ir šaldytomis mėlynėmis.

blyneliai speltos

The post Cinamoniniai bananiniai speltos miltų blynai appeared first on Beatos virtuvė.

Migdolų ir ryžių miltų vafliai be glitimo

$
0
0

Šiuos vaflius išmokė kepti Kristina Pozingytė, knygos „Gyvenimas be gliuteno“ autorė. Vis dažniau girdžiu, kad vienas ar kitas žmogus netoleruoja glitimo, bet tai tikrai nereiškia, kad jie turi mažiau skaniai valgyti! Apie Kristiną rašėme naujausiame, tuoj tuoj pasirodysiančiame mano pavasario žurnale, bet kad jau ryt Užgavėnės, pats metas šį receptą išbandyti. 

Iš nurodyto kiekio iškepsite 6-7 lėkštelės dydžio vaflius. Tik rinkdamiesi produktus jiems, įsitikinkite, kad ant pakuotės nėra prierašo „Gali būti glitimo pėdsakų“. Jei nerandate pirkti ryžių ar migdolų miltų, nesunkiai jų pasigaminsite patys. Ryžių miltų pasiruošite kavamale ar virtuviniu smulkintuvu sumalę kuo paprastesnius, būtinai neplikytus ryžius. Miltai turi būti kuo smulkesni, ne rupūs (tokių dairykitės ir pirkdami parduotuvėje).

Migdolų miltus pasigaminsite nesmulkintus migdolų riešutus ar jų drožles pabarstę nedideliu kiekiu cukraus (ar miltelinio cukraus) ir sumalę iki rupių miltų. Migdolų nereikėtų sumalti per smulkiai. Būtina malti su cukrumi, kitaip iš malamų migdolų išeis sviestas.

Ruošiame tešlą:

Pasimatuojame ir pasiruošiame visus reikalingus ingredientus. Į švarų dubenį įmušame kiaušinius, suberiame 3 šaukštus cukraus ir gerai viską išplakame plaktuvu. Prikaistuvyje ant nedidelės kaitros išlydome sviestą. Išsilydžiusį patraukiame nuo kaitvietės ir leidžiame praaušti. Į plakinį pilame praaušusį lydytą sviestą ir dar šiek tiek paplakame.

Kitame dubenyje sumaišome visus likusius birius ingredientus: ryžių ir migdolų miltus, krakmolą, kepimo miltelius, vanilinį cukrų ir druską. Į kiaušinio plakinį pilame pieną ir lėčiausiu plaktuvo greičiu plakame, kad skysčiai susimaišytų.

Dabar į plakinį po šaukštą beriame miltų mišinį, kaskart šiek tiek lėtai paplakame plaktuvu – taip išvengsime tešlos gumulėlių. Jei tešla vientisa, metas kepti. Įsitikinkite, kad vaflių keptuvė švari. Jei joje prieš tai kas nors kepė paprastų miltų vaflius, ant kepimo paviršiaus gali būti likę glitimo pėdsakų. Įjunkite keptuvę, lai gerai įkaista. Kuo labiau ji įkais, tuo traškesnius vaflius iškepsite.

Ant įkaitusios keptuvės pilame 4–5 šaukštus tešlos, prispaudžiame ir kepame 3 minutes. Vaflius skanu valgyti su mėgstamomis uogomis ar uogiene, klevų sirupu, grietine ar grietinėle. Galite paeksperimentuoti ir smulkintų uogų, bananų gabaliukų ar šokolado drožlių įberti tiesiai į tešlą.

blynai be gliuteno

Patarimas

Jeigu norite minkštesnių ir puresnių vaflių, į tešlą galite įdėti pusę šaukštelio ksantano dervos, kepiniuose ji atstoja glitimą, suteikia tešlai elastingumo ir purumo. Ksantano derva – natūralus polisacharidas, išgaunamas fermentuojant gliukozę, sacharozę ar laktozę.

The post Migdolų ir ryžių miltų vafliai be glitimo appeared first on Beatos virtuvė.

Daržovių blynai

$
0
0

Jei mėgstate bulvinius blynus, šie irgi taps mėgstamiausiais. Sotūs, maistingi, praturtinti daržovėmis, pilni gerųjų skaidulų. Pamaitins visą minią. Naudokite daržoves, kurias turite ir kurias mėgstate labiausiai, gardinkite grybais, įtarkuokite fermentinio ar įtrupinkite ir fetos sūrio. Skaniausi su jogurtu, grietine ar varškės padažu su krapais. Svarbu atminti, kad šie blynai labai daržovingi ir jiems reikia laiko iškepti. Todėl kepkite įkaitintame aliejuje ant vidutinės ugnies, kad nesudegtų.

Sutarkuojame visas daržoves smulkia tarka (ne burokine). Porą smulkiai supjaustome, pasmulkiname baziliko lapelius. Įmušame kiaušinius, įberiame druskos, šviežiai maltų pipirų ir išmaišome. Beriame miltus, gerai išmaišome.

Keptuvę įkaitiname. Pilame porą šaukštų aliejaus, palaukiame kol jis įkais ir dedame po šaukštą tešlos, paspaudžiame šaukštu iš viršaus. Kepame ant vidutinės kaitros, kad gražiai ir tolygiai apskrustų, apverčiame ir gerai pakepiname ir kitą pusę. Aliejaus perteklių nugeriame popieriniu rakšluosčiu.

darzoviu blynai

The post Daržovių blynai appeared first on Beatos virtuvė.

Mieliniai blynai su obuoliais

$
0
0

Mieliniai blynai…Putlūs, kvapnūs ir ypatingi, nes kepami retai. Atrodo, jiem reikia laiko, pasiruošimo ir nusiteikimo.Visai ne. Štai jums receptas. Mielinių blynų tešlą galite užmaišyti savaitgalio rytą arba iš vakaro ir kildinti šaldytuve. Tada jų iškepti bus paprasta ir Užgavėnių rytą. Gardūs karšti, skanūs ir šalti, todėl puikiai tiks įdėti mažiesiems į šventes darželiuose bei mokyklose. O šie dar ir pagardinti obuoliais bei prieskoniais. Ne blynų, o pyrago gardumo!

Užmaišome tešlą. Dubenyje mieles ištriname su dviem šaušteliais cukraus, supilame pieną ir gerai išmaišome. Uždengiame ir šiltai paliekame pakilti apie 20 minučių, kol masė suputos, ims burbuliuoti ir kilti. 

Kitame dubenyje išplakame cukrų su kiaušiniais. Įmaišome kiaušinių masę į mieles, įsijojame miltus, prieskonius, supilame aliejų. Viską gerai išplakame. Obuolius nulupame ir sutarkuojame, įmaišome obuolius į tešlą, pridengiame virtuviniu rankšluoščiu ir šiltai kildiname apie 45 minutes. Tešlą galite užmaišyti iš vakaro, tuomet obuolių į tešlą neberkite ir kildinkite tešlą pernakt šaldytuve. Tarkuotus obuolius į tešlą suberkite ir išmaišykite ryte.

Kepame blynus: į įkaitintą keptuvę pilame kelis šaukštus aliejaus. Svarbu riebalus pilti jau į įkaitintą keptuvę, kad blynai tikrai neprisviltų, gražiai apskrustų ir neprisigertų aliejaus. Dedame po nedidelį šaukštą tešlos ir kepame blynus ant vidutinės ugnies, kad jie spėtų pakilti ir tolygiai iškeptų, bet nesudegtų. Kepame kol gražiai pagelsta viena pusė, tada apverčiame ir pabaigiame kepti. Dedame ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų aliejaus perteklius. Iškepusius pabarstome miltiniu cukrumi ir valgome iškart.

mieliniai blynai su obuoliais

The post Mieliniai blynai su obuoliais appeared first on Beatos virtuvė.

Rytinis kokteilis

$
0
0

Tikras baltymų ir skaidulų užtaisas gerai dienos pradžiai ar jėgų atstatymui po treniruotės. Gausus gerųjų riebalų, ne itin saldus, tačiau maistingas ir veganiškas, nes naudojamas migdolų pienas. Migdolų pienas itin maistingas, gausus vitaminų ir mineralų  ir tinka vartoti kaip pieno pakaitalas tiems, kurie netoleruoja laktozės ar kazeino. Galite rinktis ir avižų, ryžių ar kitą augalinį pieną.

Eiga:

Į kokteilinę sudedame visus ingredientus ir suplakame. Papuošiame avietėmis ir žiupsniu lukštentų kanapių sėklų.

mazintos 9

 

O čia prekių krepšelis Barbora.lt puslapyje.

The post Rytinis kokteilis appeared first on Beatos virtuvė.

Rytinė kiaušinienė

$
0
0

Kiaušinienė be kiaušinių? Taip, gali būti ir tokia. Tofu yra lengvai virškinamas bei maistingas sūris, pagamintas iš sojų pupelių. Šiame sūryje gausu baltymų, kurie prilygsta gaunamiems iš mėsos, pieno produktų ar žuvies, todėl yra nepakeičiami nevalgantiems mėsos. Jei dar nebandėte, pats laikas pabandyti.

Eiga: vyšninius pomidorus perpjauname pusiau, sumaišome su žiupsneliu druskos, dedame į skardelę ir kepame įkaitintoje orkaitėje (190C) apie dešimt minučių, kol suminkštės ir apskrus.

Brokolių žiedynus taip pat ir cukiniją sutarkuojame smulkia tarka, svogūną taip pat smulkiai supjaustome ir beriame į įkaitintą aliejų keptuvėje, pakepiname, kol suminkštės. Sutrupiname tofu ir beriame į keptuvę, pakepiname kelias minutes, sudedame pesto, sumaišome, pagardiname druska ir pipirais. Patiekiame su keptais pomidorais.

mazintos 7

 

Čia galite rasti prekių krepšelį šiai kiaušinienei Barbora.lt puslapyje.

The post Rytinė kiaušinienė appeared first on Beatos virtuvė.

Bananų ir kokosų pyragas be gliuteno ir cukraus

$
0
0

Lengvai ir greitai pagaminimas pyragas be gliuteno ir be gramo pridėto cukraus. Ar įmanoma? Taip. Saldumu jį apdovanoja bananai bei riešutų sviestas, o kokosų drožlės apjungia, suriša visus ingredientus ir nuspalvina skonį egzotiškų atostogų spalvomis. Šiam pyragui puikiai tiks pernokę bananai.

Eiga: įkatiname orkaitę iki 180 C ir kepimo skardą (apvalią ar stačiakampę) ištiesiame kepimo popieriumi.

Trintuvu sutriname bananus ir kiaušinius kartu. Suberiame birius ingredientus ir suverčiame riešutų sviestą. Gerai išmaišome. Sukrečiame tešlą į pasiruoštą formą ir kepame apie 30 minučių, kol gražiai paruduos.

Išimame iš orkaitės, leidžiame pravėsti 10 minučių ir išimame iš skardos. Patiekame su kokosų drožlėmis ir jei norisi – ledais. Skanaus.

mazintos 5

 

Čia rasite visus reikalingus ingredientus šiam pyragui Barbora.lt puslapyje.

The post Bananų ir kokosų pyragas be gliuteno ir cukraus appeared first on Beatos virtuvė.


Birūs rudieji ryžiai su krevetėmis ir žirneliais

$
0
0

Toks įprastas ingredientas kaip baltieji ryžiai turi daug maistingesnių giminių. Rudieji ryžiai virs ilgiau, bet ir dovanos daugiau mums skaidulų, riebiųjų rūgščių ir geležies. Šis patiekalas lengvai paruošiamas, spalvingas ir labai gardus. Baltuosius ryžius bandykite keisti rudaisiais ir kituose patiekaluose. Jei naudoti vienus per stipru, maišykite dalimis.

Eiga: ryžius pamirkome šaltame vandenyje, tada nukošiame, užpilame vandeniu ir išverdame pagal pakuotės instrukciją, neperverdame.

Keptuvėje išlydome sviestą, įspaudžiame česnaką ir pakepiname kelias minutes. Suberiame maltą kalendrą bei ciberžolę ir pakepiname dvi minutes. Suberiame išvirusius ryžius ir krevetes, sumaišome ir patroškiname dvi minutes. Nukeliame keptuvę nuo ugnies, suverčiame žirnelius, pasmulkintus svogūnų laiškus, kalendros lapelius ir pasmulkintus anakardžio riešutus. Patiekiame užlašinę laimo sulčių, papuošę joturto šaukštu ir kalendros lapeliais.

mazintos 4

 

Čia rasite prikinių krepšelį ryžiams Barbora.lt puslapyje.

The post Birūs rudieji ryžiai su krevetėmis ir žirneliais appeared first on Beatos virtuvė.

Lęšių sriuba su kalakutienos frikadelėmis

$
0
0

Nostalgiška sriuba su frikadelėmis. Jei iki šiol mėsos kukulius gaminote iš kiaulienos ar vištienos, pabandykit su malta kalakutiena. Kalakutų krūtinėlių mėsa yra balta ir pati liesiausia, tinkama net kūdikiams ir alergiškiems valgytojams. Ši sriuba atgaivins sielą ir pamaitins, neapkraus skrandžio. Žalumynų puokšė bei citrinos rūgštelė lėkštėje taps pavasario šaukliais.

Eiga: įkaitiname aliejų dideliame puode. Svogūną supjaustome kubeliais ir pakepiname 2-3 minutes. Vieną morką supjaustome kubeliais, o kitą sutarkuojame, saliero stiebus plonai supjaustome. Tada sudedame kubeliais pjaustytą morką bei saliero stiebus. Troškiname apie 10 minučių, vis pamaišome.

Kai daržovės šiek tiek suminkštėjo ir apskrudo, suberiame prieskonius ir pusę supjaustyto brokolio (likės brokolis keliaus frikadelėms ruošti) užpilame pasiruoštu ekologišku daržovių sultiniu.

Formuojame frikadėles: maltą kalakutieną sumaišome su morkomis ir likusiu smulkintu brokoliu, įberiame druskos, pipirų, žiupsnį raudonėlio bei peletrūno, įpilame šlakelį vandens ir suminkome. Formuojame mažus kukuliukus. Sudedame kukuliukus ir verdame dar penketą minučių. Susmulkiname žalumynus ir suverčiame į puodą, įspaudžiame citrinos sultis ir dar paverdame penkias minutes. Paragaujame, ar užtenka prieskonių, ar matcnu. Supilstome į lėkštes ir papuošiame smulkintomis petražolėmis.

mazintos 2

 

Čia rasite pirkinių krepšelį šiais sriubai Barbora.lt puslapyje.

The post Lęšių sriuba su kalakutienos frikadelėmis appeared first on Beatos virtuvė.

Kukurūzų miltų penne makaronai su pankoliu

$
0
0

Kukurūzų miltų makaronai yra geriausias pakaitalas netoleruojantiesiems glitimo arba tiesiog tiems, kurie renkasi mitybą be kviečių miltų. Pankolis vis dar mūsuose retokai vartojama daržovė, bet jei pabandysite įsileisti šią daržovę į savo virtuvę ir keptuves, patys įsitikinsite, kaip jis atsiskleis ir sužydės. Jei neturite ar nemėgstate pankolio, pakeiskite jį cukinija arba saliero šakniavaisiu.

Eiga: įkaitiname aliejų gilioje keptuvėje. Sudedame sutraiškytas česnako skilteles ir žiupsnį čili skiedrelių. Pakepiname minutę. Pankolį supjaustome plonai mandolina ir suverčiame į keptuvę. Kepame ant žemos ugnies apie 10 minučių, kol suminkštės ir bus gražiai pageltonavęs. Išverdame makaronus al dente, pasiliekame šiek tiek skysčio nuo makaronų.

Suverčiame makaronus į keptuvę, įpilame 2-3 šaukšus virusio vandens ir išmaišome. Patiekiame pabarstę sūriu ir baziliko lapeliais.

mazintos

Čia rasite pirkinių krepšelį makaronam Barbora. lt puslapyje.

The post Kukurūzų miltų penne makaronai su pankoliu appeared first on Beatos virtuvė.

Baltųjų grikių granola

$
0
0

Baltieji grikiai yra tos pačios kruopos, tiksliau – sėklos, tik neskrudintos. Jų galite nusipirkti ekologiškų prekių parduotuvėse ar rasti didesnių parduotuvių sveikų produktų skyriuose. Buvau sumaniusi užrašyti baltųjų daigintų grikių granolos receptą, bet prisipažinsiu, kad bandžiau ne kartą ir man nepavyko tinkamai jų sudaiginti. Jei esate patyręs daigintojas, išbandykite šį receptą su daigintais grikiais. Dygstant sėklai grūde esantis krakmolas skyla ir tampa lengviau virškinamas, todėl verta pasistengti. Tačiau jei norite trumpinti kelią kaip ir aš, kepkite granolą su išbrinkintais ir vos apvirtais grikiais. Maistinga, skanu ir jokio pridėtinio cukraus. Išeis maždaug 1,2 kg granolos.

1 šaukštas (12 g) – 36 kcal

25 g – 76 kcal

Eiga: grikius pamirkome vandenyje mažiausiai 12 valandų. Jei norėsite daiginti, tai procesas truks dar 3 dienas.

Išmirkytus grikius nuplauname, sudedame į puodą, užpilame vandeniu ir užverdame. Nukeliame nuo ugnies, paliekame pastovėti 10 minučių ir nuplauname. Suberiame ant kepimo skardos ir padžioviname juos apie 1 valandą 60 °C temperatūros orkaitėje. Datules ir bananus sutriname. Ištirpiname medų ir kokosų aliejų. Grikius sumaišome su likusiomis sudedamosiomis dalimis ir prieskoniais.

Dvi kepimo skardas išklojame kepimo popieriumi, supilame granolą ir šauname į 160 °C temperatūros orkaitę su vėjelio režimu džiovinti maždaug 1 valandą ir 15 minučių. Kartais pamaišome, kad granola neprisviltų. Atvėsusią granolą suberiame į sandarius stiklainius.

Pirkinių krepšelį grikių granolai rasite čia.

mazyles 3

The post Baltųjų grikių granola appeared first on Beatos virtuvė.

Silkės užkandis su marinuotomis bulvėmis ir burokėliais

$
0
0

Kas nemėgsta silkės? Aš tai mėgstu. Ir labai. Manau, kad nei viena svarbi tautos šventė ar didesnis giminės susiėjimas negali apsieiti be silkės, na dar burokėlio ir bulvės. Tik šįkart šis smagus derinys bus ne tik skanus, bet ir gražus. Įkvėpimo sėmėmės iš kaimynų latvių ir estų, kurie daržoves įvairiausiais būdais mėgsta marinuoti daug labiau nei mes, lietuviai. Ir dėmesio – čia marinuosime ne burokėlį, o bulves! O štai „Kaiser“ užkandžių formavimo žiedai padės saldžiarūgštes bulves, virtą burokėlį gražiai susluoksniuot kartu su sūdyta silke ir viską paversti gražiu šventiniu užkandžiu. Beje, jei mėgstate rengti vaišes namuose verta rimčiau pagalvoti apie tokius „Kaiser“ formavimo žiedus – jie tiks ir tobuliems mažiems blynukams iškepti, pyragaičiams formuoti, duonai pjaustyti, pravers formuojant ryžių bei daržovių patiekalus lėkštėje.

Gerai nuplautas bulves supjaustome griežinėliais, geriausiai mandolina (vidutinio storio, kad nebūtų per ploni). Jei bulvių odelė labai stora, prieš tau bulves nuskutame jas. Dedame bulves į verdantį pasūdytą vandenį ir paverdame 5 minutes, kad bulvės tik vos suminkštėtų. Nusunkiame.

Gaminame marinatą.  Keptuvėje sumaišome vyną su cukrumi ir verdame kol pusę skysčio nugaruos –  apie 10 minučių. Tada supilame actą ir aliejų ir paverdame dar kelias minutes, kol aliejus susidraugaus su marinatu. Užpilame marinato ant atvėsusių bulvių riekelių ir paliekame pasimarinuoti bent pusvalandžiui.

Burokėlius nulupame ir supjaustome mandolina. Atidedame į dubenėlį ir pašlakstome actu ar citrinos sultimis

Sūdytą silkę sukapojame kubeliais. Krapus ir petražoles gerai susmulkiname.

Serviruojame lėkštėje: statome „Kaiser“ kulinarinį žiedą ant lėkštės, dedame burokėlių sluoksnį, apie keturis šaukštelius silkės, sluoksniuojame bulves, pabarstome žalumynais, vėl burokėlių sluoksnis, nedidelis sluoksnis silkės ir bulvių. Atsargiai nuimame žiedą ir viską papuošiame krapais.

Iš šio kiekio pasigaminsite 4 porcijas.

The post Silkės užkandis su marinuotomis bulvėmis ir burokėliais appeared first on Beatos virtuvė.

Viewing all 439 articles
Browse latest View live