Quantcast
Channel: Receptai – Beatos virtuvė
Viewing all 439 articles
Browse latest View live

Lengvas kaip pūkas braškių tortas

$
0
0

Nuostabus, vasara alsuojantis tortas – tikra braškės karalienės scena. Neišsigąskite ilgo ingredientų bei gaminimo sąrašo, nes tikrai nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti. Svarbiausia suprasti, kaip kas ir po ko bus daroma, ir nebus vargo. O aikčios visi valgydami tortą ir dar suvalgę bus su atodūsiais. Negalintiems atsispirti morengui šis tortas tikrai patiks, o ir tie, kas labiau mėgsta biskvitinius tortus, negalės susilaikyti nesuvalgę dviejų gabaliukų. Bet svarbiausios čia yra braškės, kurios ir dominuoja, ir subalansuoja visą tortą.

Paruošiamieji darbai iš vakaro: pirmiausia aromatizuojame grietinėlę, norisi, kad ji sugertų turtingą vanilės ir gaivų apelsinų aromatą. Vanilės ankštį įpjauname įstrižai peiliu, praskleidžiame, bukaja peilio puse išskobiame sėklas ir viską – ir ankštį, ir sėklas įmetame į grietinėlę. Nupjauname apelsino žievelę – stengiamės atpjauti tik oranžinį sluoksnį, be baltojo, nes jis gali suteikti kartumo. Jei tortu nevaišinsite vaikų, galime įpilti ir alkoholio. Paskaninta grietinėlę dedam į šaldytuvą, geriausiai – nakčiai, galima ir kelioms valandoms.

Ruošiame biskvitą: įkaitiname orkaitę iki 180 °C. Pasiruošiame dvi 20 cm skersmens kepimo formas – išklojame jų dugną kepimo popieriumi. Ant atsegtos formos dugno klojame popieriaus lakštą, tuomet uždedame formos žiedą, jį susegame, o išlindusius popieriaus kraštus apkerpame. Įmušame kiaušinius į plakimo indą, suberiame cukrų, druską ir plakame iki tirštos purios masės. Toliau plakdami supilame aliejų,  apelsinų sultis ir suberiame apelsinų žieveles. Viską dar paplakame kelias sekundes kol gerai išsimaišys.Į plakinį šaukštu arba mentele atsargiai įmaišome miltus.

Plakame morenginį sluoksnį: kad baltymai gerai išsiplaktų, indai ir plakiklis turi būti sausi ir jokiais būdais neriebaluoti, todėl kruopščiai iššluostome juos popieriniais rankšluosčiais. Baltymus išplakame su cukrumi iki standžių putų.

Kepame biskvito ir morengo sluoksnį: Padaliname paruoštą biskvitinę tešlą į dvi lygias dalis ir supilame į kepimo formas. Ant viršaus atsargiai paskleidžiame morengo sluoksnį, šaukštu švelniai palyginame viršų. Šauname į orkaitę ir kepame 30 min.

Išimame biskvitą iš orkaitės, pirmiausia, minučių 15 aušiname formoje, o po to – išimame iš formos ir padedame aušti ant grotelių. Neišsigąskite, morengas šiek tiek sukris – taip turi būti.

Braškinis įdaras ir braškės puošybai: įdarui skirtas braškes (250 g) sutriname su cukrumi ir apelsinų žievelę. Iš torto puošimui parinktų braškių išrenkame ir atsidedame gražesnes – joms bus skirta pagrindinė scena torto viršuje, o likusias supjaustome ketvirtadaliais.

Plakame kremą: grietinėlę išimame iš šaldytuvo, perkošiame. Maskarponę sukrečiame į plakimo indą, lėtu mikserio greičiu sumaišome maskarponę su milteliniu cukrum. Kai gerai išsimaišys, supilame perkoštą grietinėlę ir plakame, iš pradžių lėtai, po to greitį padidiname. Kai kremas sutirštėja ir jo paviršių galima pjauti peiliu – nustojame plakti.

Konstruojame tortą: dedame biskvitą morengu į viršų, užtepame dalį kremo – kitą palikite viršūnėlei. Ant kremo sudėliojame supjaustytas braškes, užpilame dalį braškių tyrės. Užvožiame kitą biskvitą taip pat morenginiu sluoksniu į viršų. Ant viršaus vėl užtepame kremą. Viršų galite puošti sveikomis braškėmis arba galite jas supjaustyti.

The post Lengvas kaip pūkas braškių tortas appeared first on Beatos virtuvė.


Meksikiečių valgių įkvėpti mėsainiai su įdarytomis paprikomis

$
0
0

Nebūtinai mėsainis turi būti su gabalu duonos, galite jį vynioti ir į salotos lapą, o kaip garnyrą paruošti ryžiais ir pupelėmis įdarytų paprikų. Ir sotu, ir skanu, tikras įkvėpimas iš meksikiečių virtuvės. Paprikas galite skanauti ir nebūtinai karštas. Jei turite tik grilį, darykite taip: paprikas prikimškite įdaro, tada tampriai suvyniokite į foliją ir kepkite ant grotelių.

Gaminame: padažui sumaišome nurodytus ingredientus ir paliekame pastovėti.

Mėsą sumaišome su prieskoniais, smulkintomis Chalapos paprikomis. Sutrupiname kukurūzų traškučius, sumaišome su pomidorų padažu. Formuojame mėsainius. Paviršių patepame alyvuogių aliejumi. Kepame arba grilyje, arba 190 oC temperatūros orkaitėje apie 30 minučių.

Ryžius išverdame pasūdytame vandenyje, sumaišome su pomidorų padažu, nusunktomis pupelėmis, pagardiname druska ir prieskoniais. Gerai išmaišome. Įdarą krauname į paprikų puseles. Kepame 200 oC temperatūros orkaitėje 30 minučių. Ant laužo kepame kepti susuktas į foliją.

Prieš valgydami mėsainio paplotėlį pašlakstome padažu ir įsukame į salotos lapą arba tradiciškai klojame tarp dviejų bandelių. Užkandame įdarytomis paprikomis.

Šio recepto produktų krepšelį rasite čia.

The post Meksikiečių valgių įkvėpti mėsainiai su įdarytomis paprikomis appeared first on Beatos virtuvė.

Trys vasaros užkandžiai

$
0
0

Savaitgalis jau čia pat, todėl keletas idėjų, jei jų trūksta, vasaros iškylų užkandžiams, kai norisi užkrimst..

Daržovių lazdelės su sūreliais

Eiga: Daržoves nuskutame, supjaustome šiaudeliais, dažome į užtepėlę.

Skrudinti riešutai

Gaminame: riešutus paskrudiname keptuvėje arba 10 minučių iki 180 oC įkaitintoje orkaitėje. Vis pamaišome.

Nedidelėje keptuvėje ištirpiname sviestą. Dubenyje sumaišome tirpintą sviestą, cukrų, prieskonius ir medų. Suberiame į dubenį paskrudusius riešutus, įberiame druskos ir gerai sumaišome, kad riešutai tolygiai pasidengtų sviesto ir medaus mase.

Skardą išklojame kepimo popieriumi ir paskleidžiame riešutus. Šauname į orkaitę, paskrudiname apie 15–20 minučių vis pamaišydami. Išimame iš orkaitės, paliekame atvėsti. Sūrias lazdeles sulaužome perpus ir sumaišome su riešutais. Gerai išsilaiko apie savaitę sandariame inde.

Mocarelos, daržovių ir uogų vėrinukai

Eiga: visus ingredientus pakaitomis suveriame ant iešmelių ir skanaujame!

Šio recepto produktų krepšelį rasite čia.

 

The post Trys vasaros užkandžiai appeared first on Beatos virtuvė.

Salotos su vištiena ir šilauogėmis

$
0
0

Šilauogių vasarą dėkime ne tik į pieną, semkime delnais, bet ir berkime į salotas. O jei jų dar nėra, puikiai tik mėlynės ar vyšnios.

Ruošiame salotas: vištienos filė pabarstome druska, pipirais, lengvai pamušame ir iškepame keptuvėje su šiek tiek aliejaus. Ataušiname ir supjaustome juostelėmis.

Mėtų lapelius, krapų šakeles ir laiškinius česnakus labai smulkiai supjaustome. Sumaišome su aliejumi, citrinų sultimis, druska, pipirais, medumi. Į padažą suberiame šilauoges, patraiškome jas šakute ir viską išmaišome. Migdolų riekeles paskrudiname keptuvėje ant silpnos ugnies, kol taps gražios aukso spalvos.

Žaliuosius žirnelius apie minutę palaikome verdančiame vandenyje, nukošiame ir panardiname į labai šaltą vandenį, kad jie išsaugotų ryškią spalvą. Jei naudojame šaldytus žirnelius – kelias minutes juos paverdame.

Cukiniją supjaustome plonais šiaudeliais.  lėkštės dugną klojame salotų lapus, beriame cukinijos šiaudelius, žirnelius, tada – eilė vištienos gabalėliams. Ant viršaus užberiame likusių šilauogių, pabarstome skrudintomis migdolų riekelėmis ir viską pašlakstome užpilu.

The post Salotos su vištiena ir šilauogėmis appeared first on Beatos virtuvė.

Nekeptas graikiško jogurto tortas su mėlynėmis

$
0
0

O buvo taip: vos pasidalijome idėjomis su Ievute, koks galėtų ir turėtų būti tobulas graikiško jogurto ir mėlynių pyragas, ir ji, tikra virtuvės meistrė, ėmė ir padarė. Tą dieną turėjau daug reikalų mieste, todėl tortą pamačiau tik kitą rytą. Kadangi privalau visko paragauti, labai ir neatidėliojau – sulig pirmuoju kąsniu ėmiau vos ne balsu šaukti: ŠEDEVRAS! KAIP SKANU!!! Žinoma, vieno gabaliuko neužteko, teko kartoti dar, ir tada dar vieną mažutį… O kai į mano kulinarijos studiją susirinko kolegės, torto nebeliko labai greitai. Jei kartą jį pagaminsite, prižadu – kartosite ir kartosite.  

Gaminame tortą: sausainius sumalame iki miltų konsistencijos, sukrečiame sviestą ar kokosų aliejų ir suspaudžiame į rutulį. Apvalią kepimo skardą (22 cm) išklojame kepimo popieriumi ir iš sausainių suformuojame plokščią pagrindą aukštesniais kraštais.

Baltąjį šokoladą ištirpiname virš garų vonelės, juo patepame sausainių pagrindą. Dedame į šaldytuvą. Želatiną užpilame vandeniu, kad apsemtų, ir pabrinkiname apie 10 minučių. Dubenyje sumaišome jogurtą su cukrumi ir cinamonu. Įmaišome pravėsusią želatiną. Atskirame dubenyje iki standumo išplakame grietinėlę ir palengva įmaišome ją į jogurto masę.

Išimame pagrindą iš šaldytuvo, užpilame pusę jogurto, išdėliojame mėlynes ir užliejame likusiu jogurtu. Uždengiame tortą maistine plėvele ir pastatome į šaldytuvą bent 4 valandoms sustingti.

Puode sumaišome uogas su cukrumi ir paverdame, kol uogos pasileis ir masė sutirštės. Atvėsiname. Ant sustingusio torto užpilame pasiruoštos mėlynių ir serbentų uogienės. Vėl kišame į šaldytuvą, kad skoniai susimaišytų.

The post Nekeptas graikiško jogurto tortas su mėlynėmis appeared first on Beatos virtuvė.

Duonos ir uogų pudingas

$
0
0

Kai prasideda uogų pikas, tik ir noris jų atsivalgyti, kimšti pilnus žandus. O dar vienas variantas kaip gardžiausiomis uogomis pasidžiaugti, tai pasigaminti šį labai tradicinį anglišką vasaros pudingą. Šis receptas begalo lengvas, greitas, smagu gaminti ir su vaikais ir tikrai alsuojantis vasara. Užtruksite neilgai, o visą darbą padarys laikas. Geriausia rinktis sezonines ir gerai prinokusias uogas (avietes, gervuoges, serbentus, braškes, mėlynes), nes tada skonis bei spalva bus intensyvūs ir ryškūs. Galima naudoti ir atšildytas šaldytas braškes, jei jų sezonas jau pasibaigė. Duona taip pat vaidina labai stiprų vaidmenį šiame puošniame deserte: ji suteikia formą bei užtikriną malonų minkštumą, kuris labai dera su uogų skirtingomis tekstūromis. O „Beatos virtuvės“ sumuštinių duona pilna sėklų, linų sėmenų ne tik praturtina pudingą lengvu riešutiniu poskoniu, bet ir papildo jį maistingomis medžiagomis.

Raitome rankoves ir pradedam: nuplauname uogas ir jas nusausiname popieriniu rankšluoščiu. Braškes supjaustome į 4-8 griežinėlius ir atidedame. Cukrų sudedame į puodą, įpilame 3 šaukštus vandens. Užverdame ir maišome, kol cukrus ištirps apie minutę. Suverčiame uogas (išskyrus braškes) ir paverdame apie 3 minutes ant nekaitrios ugnies vis pamaišant. Nukeliame puodą nuo ugnies. Suverčiame dabar ir braškes, kad suminkštėtų ir paliekame dar pastovėti penketą minučių. Uogos bus suminkštėjusios, su daug natūralių sulčių. Pasiruošiame sietelį ir dubenį ir nukošiame uogas į sietelį, o sultis atidedame tolimesniam naudojimui.

Pasiruošiame duoną: nupjaustome duonos riekių kraštus, kad nebūtų plutelės. Vieną duonos riekę paliekame nesupjaustytą (klosime į dubens dugną). Pusę duonos riekių supjaustome pusiau vertikaliai (stačiakampiais), o kitą pusę įstrižai, kad būtų trikampiai.

Kad būtų lengviau išiimti pudingą, dubenį išklojame maistine plėvele dviem sluoksniais. Kraštus paliekame ilgesnius.

Montuojame pudingą: nesupjaustytą duonos riekę pamirkome į uogų skystį kelias sekundes ir dedame į dubens centrą. Stačiakampius duonos gabalėlius taip pat pamirkome į skystį, kad nusidažytų gražiai ir dėliojame aplink dubens kraštus. Kai kraštai sustatyti, klojame aukštesnį sluoksnį su trikampiais duonos gabaliukais, jie gražiai užklos tarpus. Kartojame tą patį mirkymo skystyje ir dėliojimo į dubenį etapą. Vis paspaudžiame, padėliojame, kad neliktų tarpų ir gražiai susidėliotų pudingo kraštai. Liks dar kelios duonos riekės, taip ir turi būti, jas naudosime uždengti pudingą, kai jau supilsime uogas.

Suverčiame uogas, palyginame. Duonos riekeles pamirkome uogų skystyje ir sudėliojame taip, kad neliktų tarpų. Jei kyšo duonos kraštai, juos nukerpame žirklėmis ar nupjauname peiliu. Užlenkiame maistinės plėvelės kraštus, kad uždengtume pudingą. Uždedame lėkštę ir paslegiame uogienėmis ar kitomis skardinėmis. Dedame į šaldytuvą ir laikome bent 6 valandas ar pernakt.

Kitą dieną prieš patiekiant, nuimame svarelius ir lėkštę, atidengiame plėvelę nuo viršaus, uždedame apverstą lėkštę ir apverčiame, kad pudingas gražiai „atsistotų“ serviravimo lėkštėje. Papuošiame uogomis, mėtų lapeliais. O gal ir plakta grietinėle, jei labai mėgstate?

The post Duonos ir uogų pudingas appeared first on Beatos virtuvė.

Keksiukai su uogomis

$
0
0

Vasarą tikrai netrūksta gimtadienių ir švenčių – štai greiti vasariški keksiukai.O geriausias puošimas su uogomis.

Kepame keksiukus: įkaitiname orkaitę iki 180 °C. Sudedame popierines keksiukų formeles į keksiukų kepimo skardą. Dubenyje virš puodo su verdančiu vandeniu ištirpiname sviestą. Leidžiame sviestui atvėsti, bet prižiūrime, kad nesustingtų. Kiaušinius su cukrumi plakikliu suplakame iki baltos tirštos masės. Į masę įtarkuojame apelsino žievelių ir įspaudžiame jo sulčių. Supilame atvėsusį sviestą ir viską išmaišome.

Kitame dubenyje miltus sumaišome su kepimo milteliais. Beriame juos į kiaušinių masę ir išmaišome. Konditeriniu švirkštu ar paprasčiausiai šaukštu supilame tešlą į popierinius sijonėlius. Pilti reikia tiek, kad užpildytume du trečdalius formelės. Palikime vietos tešlai kilti ir pūstis. Kepame 30 minučių.

Gaminame kremą: į dubenį sukrečiame maskarponę ir suberiame cukrų, viską išmaišome šluotele. Tada supilame aviečių tyrę ir dar kartą išmaišome. Plakikliu išplakame grietinėlę, atsargiai ją šaukštu įmaišome į maskarponės ir aviečių masę. Turime gauti glotnios konsistencijos kremą. Trumpam leiskime jam pailsėti šaldytuve.

Atvėsusį kremą sukrečiame į konditerinį maišelį su dantytu antgaliu ar konditerinį švirkštą ir išspaudžiame ant keksiukų viršaus. Puošiame uogomis ir mėtų lapeliais.

The post Keksiukai su uogomis appeared first on Beatos virtuvė.

Pusryčiai Huevos Rancheros

$
0
0

Fermerių pusryčiai – pomidorai, prieskoniai, čorisas ir ant jų išleisti ir iškepti kiaušiniai. Tikrai verta pabandyti. Tokius pusryčius ruošiu dažnai, nes visada turiu padažo „Daržo choras“. Jei jo neturite, naudokite trintus pomidorus. O kai dabar jau užderėjo visas šiltnamis, paprasčiausiai juos supjaustykite ir pakepkite.

Gaminame: svogūną supjaustome pusžiedžiais ir pakepiname keptuvėje su trupučiu aliejaus, kad suminkštėtų ir lengvai paruduotų. Tada dedame smulkiai pjaustytus česnakus, paprikas. Pakepiname. Beriame prieskonius, kubeliais ar riekelėmis pjaustytą čorisą. Pakepiname, supilame „Daržo chorą“ ir viską pašildome.

Kitoje keptuvėje po vieną kepame kiaušinius. Į lėkštę ingredientai keliauja taip: keli šaukštai troškinio, ant viršaus – keptas kiaušinis, vainikuotas smulkintomis kalendromis. Šalia puikiai tinka traški tortilijų duonelė.

Traški tortilijų duonelė: Tortilijas supjaustome į 8 dalis, dedame į kepimo popieriumi išklotą skardą, pabarstome malta paprika (saldžia ar aštria – kaip labiau mėgstate), patepame aliejumi ir šauname į 200 °C orkaitę įjungę grilio režimą kepti 5–10 minučių, kad būtų traškios.

Šio recepto produktų krepšelį rasite čia.

The post Pusryčiai Huevos Rancheros appeared first on Beatos virtuvė.


Begliutenis pyragas su persikais

$
0
0

Greitai užmaišomas ir be galo skanus. Labai tinkamas pyragas tiems, kurie nevartoja miltų ar yra alergiški gliutenui. Receptas  – „viens, du, trys“, kuris sulaukia begalę klausimų:  kas? Kaip? kodėl? O esmė juk paprastume. Persikus galite keisti ir kitais rūgštesniais vaisiais (slyvomis, nektarinais, obuoliais) ar uogomis, tik nedėkite konservuotų! Geriausia dabar kepti su sezoniniais kaulavaisias.

Taigi, kiaušinio trynius atskiriame nuo baltymų. Į trynius supilame aliejų ir cukrų, ir gerai išplakame. Suberiame cinamoną, druską ir kokoso miltus. Išmaišome.

Išplakame baltymus iki beveik kietų putų, tik neplakite iki tokio visiško standumo, kaip morengams. Putos turi būti tokios, kad virš dubens pakėlus plakimo šluotelę, nuo jos baltymai dar tįsdami kristų atgal į dubenį. Dabar atsargiai įmaišome baltymus į masę. Supilame viską į kepimo popieriumi išklotą skardą.

Supjaustome persikus skiltelėmis ir išdėliojame ant masės viršaus. Kepame 180 C orkaitėje (viršus-apačia režimu) apie 30 min. Mediniu pagaliuku patikriname ar po 30 minučių jau iškepė.

Voila!

The post Begliutenis pyragas su persikais appeared first on Beatos virtuvė.

Makaronai su moliūgų kremu

$
0
0

Kai šaldytuve guli prapjautas moliūgas ir jo nesutarkuosite į blynus, siūlau pasigaminti puikų pagardą makaronams ar sočiai košei. Tai gan greitas ir labai skanus makaronų patiekalas.

Moliūgą smulkiai supjaustome arba sutarkuojame, svogūną smulkiai supjaustome. Įkaitiname keptuvę ir suberiame ciberžolę, maltą kuminą ir uoginę papriką – pakepiname apie porą minučių. Įpilame šaukštą aliejaus, sudedame moliūgus ir svogūną ir kepame keletą minučių nuolat maišydami. Užpilame kelis šaukštus vandens, sumažiname ugnį ir kepkite tol, kol daržovės suminkštės.

Kai moliūgas minkštas ir galima jį sutrinti šakute, įpilame pieno, išmaišome ir paverdame dar minutę. Įberiame druskos, pipirų. Perpilame į indą, kad sutrintume trintuvu iki kremo konsistencijos.

Makaronus išverdame pasūdytame vandenyje pagal instrukcijas ant pakuotės. Išvirusius nukošiame ir apšlakstome alyvuogių aliejumi.

Sausoje keptuvėje paskrudiname sėklas, kol pradės pukšėti ir pageltonuos. Jas atidedame. Taip pat keptuvėje įkaitiname kelis šaukštus sviesto, sudedame šalavijo lapelius ir pakepiname porą minučių.

O dabar jau ir serviruojame. Į gilesnę lėkštę dedame moliūgų kremo, sudedame makaronus, užpilame šiek tiek sviesto su šalavijais ir užberiame skrudintų sėklų.  Galima ir sumaišyti makaronus su moliūgų kremu. Skanaus!

su moliugu2

The post Makaronai su moliūgų kremu appeared first on Beatos virtuvė.

Bruknėmis gardinta obuolių ir kriaušių uogienė

$
0
0

Tikrai nesuklysiu sakydama, jog obuolienė savo universalumu lenkia visas likusias uogienes. Ji tinka ne tik skrebučiams ar pusryčių košei, bet ir pudingams, mielinių bandelių įdarams ar greitiems pyrgams. Mano kolegė ją valgo net su bulviniais blynais ar plokštainiu!

Taigi nėr nė kalbos – keletą stiklainiukų obuolienės spintelėje ar sandėliuke turėti privalu, tik kad jau ji būtų universali, būkit žmonės, nepersaldinkite jos!!! To niekada nenutiks, jei uogienes virsite su „Dansukker“ cukrumi uogienėms. Šio cukraus galite drąsiai dėti 2 kartus mažiau nei įprasto ir nebijoti, kad uogienė supelys ir žiemos neatlaikys. „Dansukker“ cukruje  uogienėms esantis konservantas kalio sorbatas (natūralus randamas šermukšnių uogose) tuo pasirūpins. Taip pat šiame cukruje yra natūraliai vaisiuose aptinkamo pektino, todėl uogienes pakanka pavirti vos  10 min, taip išsaugoma daugiau vaisiuose ir uogose aptinkamų maistinių medžiagų.

Beje, šiais metais į Lietuvą iš Skandinavijos atkeliavo naujiena – „Dansukker“ cukrus marmeladams, kurio verdant uogienes galima naudoti net 3 kartus mažiau nei įprastinio cukraus. Šis cukrus ypač tinka įvairiausiems pagardams, kuriems reikia nedaug cukraus, todėl ilgai laikomi jie turėdavo didesnę riziką sugesti. Verdant su „Dansukker“ cukrumi marmeladams 1 kilogramui vaisių, uogų ar daržovių pakaks vos 330 gramų šio cukraus.

Bet grįžtam į obuolienę – ši mūsų siūloma obuolienė turtinga kriaušėmis ir tikromis vitaminų bombomis – bruknėmis, sako, jų šiais metais ypač gausiai užderėjo.

Gaminame: obuolius bei kriaušes nulupame, išimame sėklytes ir supjaustome kubeliais. Sudedame pjaustytus obuolius į puodą, suberiame bruknes, cinamono lazdelę, žiupsnį druskos, supilame „Dansukker“ cukrų uogienėms ir užverdame. Verdame 10 minučių, vis pamaišydami. Supilstome į švarius stiklainius – išplautus gerai su soda ir perpiltus verdančiu vandeniu.

 

The post Bruknėmis gardinta obuolių ir kriaušių uogienė appeared first on Beatos virtuvė.

Traškūs sausainiai su uogiene

$
0
0

Oi mielas draugas majonezas, vos ne kiekvienas laikom jo stiklainėlį apypilnį šaldytuve. Tik nesu tikra, ar kiekviena šeimininkė žino, kad jei namie baigėsi ir sviestas, ir aliejus, ne bėda – skaniausius sausainius viens du galima išsikepti ir su majonezu. O dar jei kepsite su mėgstama uogiene, tai išvis bus visas jaukumo paradas.

Labai greitai pagaminamus, traškius ir skanius sausainius kepėme su naujuoju „Obelių“ naminiu majonezu. Šis majonezas pagamintas su laisvai vaikščiojančių vištų kiaušiniais, tad įtiks tiems, kuriems svarbus atsakingas vartojimas. O mums dar labai tiko jo riebumas ir skonis. Be to, „Obelių“  naminiame majoneze neradome ne tik konservantų, bet ir tirštiklių ar rūgštingumą reguliuojančių medžiagų, tad įdarbinome jį greitai.

Taigi sausainiai: miltus sumaišome su cukrumi ir druska, sudedame 6-7 kupinus šaukštus „Obelių“ majonezo, suberiame kmynus, juos galima ir sutrinti trintuve, kad geriau įsimaišytų į tešlą (jei nemėgstate kmynų, keiskite juos aguonomis) ir suminkome tešlą.

Rankomis suformuojame graikinio riešuto dydžio rutuliukus, dedame juos ant kepimo skardos, išklotos kepimo popieriumi, sausainio centre nykščiu įspaudžiame duobutę ir joje įkurdiname uogienę.

Kepame karštoje 180 ºC orkaitėje apie 15–20 minučių, kol vos vos paruduoja, neperkepame. Paliekame visiškai atvėsti. Kai ragausite, net negalėsite patikėti, kad taip paprastai galima iškepti TOKIUS skanius naminius sausainiukus.

The post Traškūs sausainiai su uogiene appeared first on Beatos virtuvė.

Grybai grietinėlės ir sūrio padaže

$
0
0

Kai grybų sezonas įpusėjęs, visi tik ir čirškiname grybus smagiausiai ant keptuvių. Siūlau jums naują mintį – pamėginkite ne kilmingus grybus, kurių šiais metais pilna, pasiruošti šiek tiek kitaip: su mėlynųjų pelėsių sūriu ar minkštąja itališka gorgoncola. Jei mėgstate pikantiškesnį skonį, sūrio galite įdėti daugiau ar keletą gabaliukų palikite patiekalui karūnuoti jau lėkštėje.

Ruošiame: grybus ar voveraites kruopščiai nuvalome, geriausia tai daryti specialiu šepetėliu. Nuplauname jas po stipria vandens srove, bet trumpai, kad grybai per daug neprisigertų vandens. Nukošiame.

Smulkiai supjaustome svogūną, pakepiname svieste ant mažos ugnies. Svogūnui suminkštėjus padidiname ugnį ir suberiame voveraites. Kepame apie 15–20 minučių – kol išgaruos išsiskyręs skystis. Tuomet supilame grietinėlę, užviriname ir vėl sumažiname kaitrą.

Susmulkiname gorgoncolą ir sumetame ją į keptuvę. Įberiame muskato riešuto drožlių ir paskaniname druska. Pamaišome, kol sūris ištirps.

Taip paruošti grybai skaniausi su virtomis šviežiomis bulvėmis. Gardu ir su makaronais.

BV_Summer5668

The post Grybai grietinėlės ir sūrio padaže appeared first on Beatos virtuvė.

Šimtalapio pusbrolis iš Slovėnijos

$
0
0

Prekmurska gibanica, kepinys, kilęs iš Slovėnijos, Prekmurje regiono. Tai Vidurio Europoje gan dažnai sutinkamas pyragas, kuris gaminamas sluoksniuojant ploną tešlą su aguonomis, įvairiais vaisiais ar uogienėmis, varške ir riešutais. O man jis kažkiek primena mūsų visų mėgstamą šimtalapį.

Reikia tik sulaukti savaitgalio, pasirūpinti  reikiamais produktais, gera kepimo forma ir nerti į šį gaminimo malonumą. Šiam įspūdingam receptui tikrai prireiks patikimos kepimo formos aukštais kraštais – tokia privaloma visuose namuose. Jei vis dar svarstote, kokią įsigyti, rekomenduočiau rinktis pagal šeimos dydį ir gamintoją. Kepimo forma turėtų būti ne per gili, bet su pakankamai aukštais kraštais (kad mūsų taip mėgstamas bulvių plokštainis patogiai įsitaisytų), pakankamai sunki (nes tos pūko lengvumo blėkelės netrukus persuks savo dugnus), pakankamai graži (nes neretai norisi joje patiekalą patiekti tiesiai ant stalo), dar svarbu, kad gerai plautųsi ir nereikėtų valandų valandas mirkyt, o paskui gramdyt.

Žodžiu, rinkitės gerą daiktą, o ne vienkartinį, kuris paskui tik vietą spintelėse ir stalčiuose užims. Man šiuo klausimu jau seniai sukt galvos nebereikia –  visos kepimo formos į mano virtuvę atkeliauja iš „Gerduva“ parduotuvės ir yra paženklintos „Kaiser“ gamintojo ženklu. Aš ir „Beatos virtuvės“ kolektyvas išbandėme ne vieną šio vokiečių gamintojo formą ir šįkart šiam neįtikėtino skonio desertui iškepti naudosime universalią kepimo formą „Kaiser Cuisine Line“.

Taigi pasirūpinę tinkamo dydžio blėkele su nepridegančia danga, einame pirkti šaldytos filo tešlos, laikome šaldytuve jei gaminsite tą pačią dieną, o jei pirksite iš anksto, tai filo tešlą saugokite šaldiklyje, o prieš gaminant, palaikykite šaldytuve, kad atšiltų ir nebūtų visai sušalusi tešla.

Kaip jau supratote, tešlos gaminti čia nereikės, todėl einame iškart prie įdarų: aguonas užplikome karštu pienu ir sutriname trintuve ar maisto kombainu, sumaišome su cukrumi, cinamonu ir atidedame. Riešutus taip pat susmulkiname maisto kombainu su cukrumi ir tada sumaišome su pienu, kad būtų drėgnesni. Varškę sumaišome su visais ingredientais ir sutriname trintuvu, kad liktų kuo mažiau gumulėlių.

Obuolius nuskutame ir sutarkuojame burokine tarka, nutarkuojame citrinos žievelę ir įspaudžiame citrinos sultis, supilame cukrų ir cinamoną.

Įkaitiname orkaitę iki 175C. Sviestą išlydome keptuvėje ir konditerine šluotele patepame „Kaiser Cuisine Line” kepimo formos dugną.

Klojame filo tešlos lakštą ir aptepame šluotele sviestu. Dedame pusę aguonų masės, išlyginame ir užklojame tešlos lakštu. Vėl patepame lydyto sviesto. Dedame pusę obuolių masės, uždedame tešlos, aptepame sviestu. Dedame pusę varškės kiekio, uždedame tešlos, aptepame sviestu, dedame pusę riešutų masės ir kartojame sluoksnius kol sudedame visus įdarus.

Viršutiniam ir paskutiniam sluoksliui uždedame du tešlos lakštus, aptepame lydytu sviestu. Sumaišome grietinę su pienu ir cukraus pudra ir šluotele aptepame pyrago viršų. Šauname į orkaitę ir kepame valandą.

 

The post Šimtalapio pusbrolis iš Slovėnijos appeared first on Beatos virtuvė.

Žalias kugelis su špinatais ir rūkytu varškės sūriu

$
0
0

Graži, skani ir žalia bulvinio blyno draugystė su špinatais ir sūriu. Kepame orkaitėje, tad riebalų kiekis sumažėja iki minimumo, o juos pakeičia žali maistingi špinatai, ypatingas sūris kugeliui suteikia „kaimiško dūmo“ efektą. Laimingi bus ir vegetarai, džiaugsis ir mėsos gerbėjai (jei nieko jiems nesakysit, manys, kad valgo kugelį su šonine).

Taigi, smulkiai supjaustome svogūną ir pakepiname keptuvėje su ištirpintu sviestu, kol suminkštės. Ten pat sudedame špinatus, sumažiname kaitrą ir dar pakepiname, kol špinatai suminkštės ir patamsės. Bulves sutarkuojame burokine tarka ar šiaudeliais. Į bulvių tarkius suverčiame keptuvės turinį, sumaišome, įleidžiame kiaušinį, įberiame druskos, pipirų, čiobrelių ir dar kartą gerai išmaišome.

Sūrį supjaustome riekelėmis. Stačiakampį ar apvalų kepimo indą patepame aliejumi, sukrečiame pusę bulvių masės, išdėliojame sūrio riekeles ir užklojame jas likusiomis bulvėmis. Šauname į 200 °C temperatūros orkaitę ir kepame apie 30 minučių, kol gražiai apskrus. Patiekdami apibarstome petražolėmis.

BV_Autumn_kugelis

The post Žalias kugelis su špinatais ir rūkytu varškės sūriu appeared first on Beatos virtuvė.


Greitai paruošiamos ruginės bandelės

$
0
0

Ruginiai miltai mums, lietuviams, įaugę į kraują – kad ir kaip mėgtume kvietinius gaminius, vos atpažinę rugių skonį pasijuntame lyg iš tolimų kraštų grįžę namo. Neabejoju, kad tarp mūsų yra naminės duonos kepimo entuziastų, visgi didžioji dauguma žmonių duonos gamybą namie įsivaizduoja kaip ilgą ir gana sudėtingą procesą. Taip gimė idėja pasiūlyti greitai paruošiamų bandelių su visų grūdo dalių ruginiais miltais „Malsena“. Viens du ir ant savaitgalio pusryčių stalo garuos karštos kvapios ruginės bandelės. Tikros naminės ruginės duonos skonio šioms bandelėms suteiks visų grūdo dalių ruginiai miltai „Malsena“. Šiuos miltus naudokite ne tik duonos gaminiams, bet ir ruginiams sausainiams su aguonomis, dėkite jų kepdami meduolius bei pyragus. Tik reikia žinoti, kad ruginiai miltai yra sunkesni, todėl jei norisi purumo, įberkite daugiau kepimo miltelių arba ruginius miltus lygiomis dalimis maišykite su visų grūdo dalių kvietiniais ar speltų miltais. Žinotina, kad ruginiai miltai „mėgsta“ drėgmę, tad jiems nepamaišys vienas kitas papildomas šaukštas vandens, pieno ar kefyro.

Gaminame: orkaitę įkaitiname iki 200C. Dubenyje visų grūdo dalių ruginius miltus „Malsena“ sumaišome su kepimo milteliais ir druska. Šaltą sviestą supjaustome kubeliais ir įtriname į miltus, kol miltai taps panašūs į šlapoką smėlį. Supilame kefyrą, pamaišome.

Gausime labai tirštą tešlą. Ją šaukštu krečiame į keksiukų formeles arba tiesiai ant kepimo popieriumi išklotos skardos, tarp bandelių palikdami tarpus. Bandeles pabarstome tarkuotu sūriu. Kepame 25–30 minučių, kol gražiai apskrus.

Jei naudosite visų grūdo dalių ruginius miltus „Malsena“, atminkite, kad:

  • Šiuose rupiai maltuose ruginiuose miltuose išlieka visi vitaminai bei mineralai. Palyginti su kvietiniais, ruginiai miltai sunkesni, ne taip gerai iškyla kaip kvietiniai, todėl į ruginius miltus įmaišykite daugiau kepimo miltelių arba dėkite ir kepimo miltelių, ir valgomosios sodos – kepiniai bus puresni.
  • Tešlai su ruginiais miltais reikia daugiau skysčio – naudokite vandenį, pieną ar kefyrą.
  • Jei kepsite greitai paruošiamą duoną su mielėmis, vienodomis proporcijomis naudokite kvietinius ir ruginius miltus.

Jei kepsite pyragą ar minkštą meduolį, maišykite su visų grūdo dalių kvietiniais arba speltų miltais santykiu 1/3 ruginių miltų ir (2/3) kvietinių arba speltų miltų. Ruginiai miltai pagerins kepinių skonį ir padidins jų maistinę vertę.

Daugiau patarimų, kaip naudoti viso grūdo miltus, rasite čia.

The post Greitai paruošiamos ruginės bandelės appeared first on Beatos virtuvė.

Rauginti kopūstai pagal Darių ir Karoliną

$
0
0

Gydytojas Darius, farmacininkė Karolina ir trys jų dukterys: Filomena, Liudvika bei Liucija – nuostabi šeima, su kuria susipažinau rašydama „Mamų knygą“. Jau ketverius metus jie maitinasi veganiškai. Daugybę metų valgė ir mėsą, ir žuvį, ir kiaušinius, kol sykį Darius suprato, kad jei nori dar ilgai jaustis sveikas ir žvalus, turi atsisakyti gyvūninės kilmės produktų, dėl kurių didėja cholesterolio kiekis kraujyje ir kenčia mūsų kraujagyslės. Gana greitai visa šeima jau maitinosi tik augaliniu maistu ir žinote, ką? Visi jų kraujo tyrimai yra puikūs, vaikai „muša“ sveikatingumo rekordus, nes serga rečiausiai klasėje, Darius numetė 20 kilogramų ir ėmė skaityti paskaitas apie maisto galią ir sveikatą. Šios sveikai besimaitinančios šeimos stalas neįsivaizduojamas be raugintų kopūstų. Jų receptą Karolina paveldėjo iš močiutės, ragavau kopūstėlių ir aš, jie – ne-re-a-lūs!

IMG_darius kopustai

Raugiame kopūstus: kopūstą nuplauname ir nusausiname. Išpjauname kotą, likusią dalį pjaustome juostelėmis (Darius ir Karolina siūlo pjaustyti ne per smulkiai, nes smulkūs kopūstai greičiau rūgsta ir tamsėja). Morkas nuskutame ir sutarkuojame burokine tarka.

Imame didelį dubenį, į jį suberiame smulkintus kopūstus, tarkuotas morkas, kmynus ir spanguoles. Pasūdome ir paragaujame – sūrumas turi būti kaip gardžių salotų. Dabar imame medinį šaukštą ir juo, o galima ir rankomis, gerai sumaišome kopūstus, kad morkos ir prieskoniai pasiskirstytų tolygiai. Spausti nereikia.

Į stiklainį plačiu kakliuku ir sudedame kopūstus. Pridėję indą pilną, mediniu šaukštu stipriai juos sugrūdame. Tuomet įdedame dar šiek tiek – ir vėl sugrūdame. Darius sako, kad šiam darbui prireiks jėgos. Nepridėkite per daug kopūstų – turi likti vietos sultims, kurias jie rūgdami išskirs.

Kai stiklainis jau pilnas, o kopūstai apsemti išsiskyrusiomis sultimis, paslegiame juos akmeniu (jį prieš tai gerai nuplauname vandeniu su soda). Po stiklainiu padedame gilesnę lėkštelę – sultys neretai išbėga. Stiklainis su užraugtais kopūstais turėtų stovėti kambario temperatūroje, tačiau reikėtų paslėpti jį nuo tiesioginių saulės spindulių.

IMG_raug kopust

Porą kartų per dieną ilgu peiliu ar medinio šaukšto kotu reikia „perverti“ stiklainyje esančius kopūstus iki stiklainio dugno, kad išeitų susikaupusios dujos ir kopūstai būtų nekartūs, sultingi.

Kopūstai rūgsta 1–3 dienas (ragaukite ir valgykite, kai jums jau pasirodys skanūs), tuomet juos reikia uždengti dangteliu ir perkelti į šaldytuvą. Čia kopūstai išsilaikys dar savaitę ar dvi.

Dariaus ir Karolinos patarimai

Pamėginkite vietoj morkų dėti tarkuotų burokėlių (žalių). Aprašytam kiekiui pakaktų dviejų obuolio dydžio burokėlių. Toks rauginys džiugins ryškesne spalva ir saldžiarūgščiu skoniu. Raugdama kopūstus Karolinos mama visuomet juos pagardindavo keliomis skiltelėmis antaninių obuolių.

 

The post Rauginti kopūstai pagal Darių ir Karoliną appeared first on Beatos virtuvė.

Kesadilijos su moliūgų, avinžirnių ir fetos įdaru

$
0
0

Avinžirniai tėra kitokios pupelės. Jie sotūs ir turi daug baltymų. Jei nenorite kasdien valgyti mėsos, tai avinžirniai labai sėkmingai ją pakeis. Norint juos išsivirti reikia truputį pasiruošti: pirmiausia bent 12 valandų pamirkyti, tada nupylus vandenį išvirti. Bet išsivirusios puodelį avinžirnių juos sėkmingai galite laikyti sūdytame vandenyje šaldytuve ilgai. O kai reikia labai greitai, visuomet galima nusipirkti virtų konservuotų avinžirnių.

Na, o kesadilija yra texmex virtuvės sumuštinis, kai vietoj duonos naudojama tortilija. Taigi dvi tortilijos, viduje – labai skanus avinžirnių ir fetos įdaras su keptais moliūgais. Į kitą indelį dar įsidėsite pomidorų su liesa grietine ir visos kolegės prašys paragauti. Jei mėgstate aštriau, tai įdėkite ir marinuotų aitriųjų paprikų – avinžirniai ir feta šį karštį puikiai atlaikys.

Gamine: įkaitiname orkaitę iki 200 °C temperatūros. Išklojame kepimo skardą kepimo popieriumi. Moliūgą nuskutame ir supjaustome kubeliais. Suberiame į skardą ir pašlakstome alyvuogių aliejumi, pasūdome ir kepame 20 minučių, kol suminkštės. Ištraukiame iš orkaitės ir paliekame pravėsti.

Keptuvėje įkaitiname šaukštą alyvuogių aliejaus, įmetame česnako skiltelę ir pakepiname kelias minutes. Suberiame kumino miltelius ir dar minutę kepiname. Suberiame avinžirnius (ne visai nusunktus, šiek tiek skysčio tegul lieka) ir pakaitiname porą minučių, kad jie sušiltų.

Verčiame avinžirnius į dubenį, čia pat sukrečiame ir moliūgus. Bulvių trintuve sutriname iki vientisos masės. Įpilame vandens, kad išeitų masė, kurią būtų galima lengvai tepti ant tortilijos.

Pusę kalendrų lapelių susmulkiname ir sumaišome su moliūgų ir avinžirnių košele. Pasūdome ir pagardiname pipirais. Fetą sutrupiname mažais gabaliukais ir sumaišome su tarkuotu kietuoju sūriu.

Įkaitiname didesnę keptuvę, kad joje tilptų tortilija. Dedame tortilijos lakštą, užbarstome sūrių mišinio, uždedame kelis šaukštus moliūgų ir avinžirnių košelės, vėl pabarstome sūriais. Uždedame ant viršaus kitą tortilijos lakštą ir lengvai paspaudžiame. Kepame 2 minutes, kol pageltonuos apačia, apverčiame ir kepame dar 2 minutes. Taip pat iškepame ir kitą tortiliją.

Supjaustome vyšninius pomidorus pusiau, sumaišome su likusiais kalendrų lapeliais ir smulkintomis Chalapos paprikomis. Tortilijas supjaustome trikampiais (padalijame į 4 ar 6 dalis). Patiekiame su pomidorais ir liesa grietine.

Produktų krepšelį rasite čia.

The post Kesadilijos su moliūgų, avinžirnių ir fetos įdaru appeared first on Beatos virtuvė.

Speltų miltų kriaušių pyragas

$
0
0

Sodrus, drėgnas ir kvapus kriaušių pyragas, kuriuo norisi mėgautis kuo dažniau. Drąsiai kepkite su visų grūdo dalių speltų miltais „Malsena“ – jie  suteiks malonaus riešutinio skonio.

Gaminame: orkaitę įkaitiname iki 200 oC. Speltų miltus „Malsena“ sumaišome su kepimo milteliais, druska. Sviestą ištirpiname. Kiaušinius iki purumo suplakame su cukrumi. Supilame ištirpintą sviestą, pieną, suberiame miltų mišinį ir viską gerai išmaišome.

Apvalią kepimo formą (22–24 cm skersmens) išklojame kepimo popieriumi ir sukrečiame tešlą. Išlyginame paviršių. Kriaušes nulupame, išpjauname sėklalizdžius, supjaustome skiltelėmis, sumaišome su cinamonu ir suberiame į tešlą. Išmaišome.

Paruošiame trupinius: sumaišome medų, sviestą ir miltus. Tešlą supilame į skardą, pabarstome trupiniais, užberiame migdolų drožlių ir kepame apie 35–40 minučių.


Jei naudosite visų grūdo dalių speltų miltus „Malsena“, atminkite, kad:

  • Visų grūdo dalių speltų miltai yra puiki įprastų kvietinių miltų alternatyva.
  • Pagrindinis šios senovinės kviečių rūšies miltų privalumas tas, kad speltų glitimas daug rečiau sukelia alergines reakcijas žmonėms, kurie jautrūs kitų veislių kviečių glitimui. Be to, speltų grūdai pilni maistingųjų medžiagų, kurias mūsų organizmas įsisavina lengviau nei iš kitų miltų. Net yra įrodymų, kad speltų miltai mažiau tukina!
  • Visų grūdo dalių miltai pilni maistingųjų sėlenų. Jos sugeria daugiau drėgmės, todėl visų grūdo dalių miltus į tešlą berkite ne visus iš karto – pamažu įmaišydami geriau pajusite, kaip jie brinksta ir kuria tešlos tekstūrą. Paprastai visų grūdo dalių miltų reikia mažiau nei įprastų kvietinių.
  • Jei kepate krekerius ar trapios tešlos pyragus, galite naudoti ir vien speltų miltus. Jei norisi puresnių biskvitinių pyragų, maišykite su kvietiniais miltais santykiu 4/5 speltų miltų ir 1/5 kvietinių miltų.

Daugiau patarimų, kaip viso grūdo miltus naudoti įvairiuose receptuose rasite čia.

The post Speltų miltų kriaušių pyragas appeared first on Beatos virtuvė.

Nuogas kišas

$
0
0

Kodėl nuogas? Nes jis be tešlos. Dėl tikslumo kišą be tešlos galima būtų vadinti ir omletu, bet aš pasilieku prie kišo, nes pavadinimas gražesnis. O įdarui – brokoliai ir cukinijos, viskas žalia ir skanu. Pamėginkite dar pridėti ožkų pieno sūrio ir vynuogių. Užsimerksite iš netikėto malonumo. Labai skanu ir tikrai labai sveika.

Gaminame: įkaitiname orkaitę iki 190 °C temperatūros, viršaus ir apačios kaitinimo režimu. Apvalią kepimo skardą išklojame kepimo popieriumi, dugną ir kraštus patepame sviestu. Brokolius smulkiai supjaustome arba smulkiai sutarkuojame.

Cukiniją daržovių skustuku supjaustome išilgomis juostelėmis. Pomidorus ir vynuoges perpjauname pusiau.

Kiaušinius išplakame su druska, pipirais, muskatu ir, jei norisi, paprikų skiedrelėmis. Supilame pieną ir išmaišome.

Skardoje išdėliojame pomidorus, vynuoges, sūrį, brokolius, susukame ir sutupdome cukinijos juosteles ir užpilame kiaušinių ir pieno plakiniu. Pabarstome kietojo sūrio ir užberiame pinijų. Kepame apie 40–45 minutes, kol gražiai paruduos kraštai ir viršus. Valgome su salotomis.

The post Nuogas kišas appeared first on Beatos virtuvė.

Viewing all 439 articles
Browse latest View live