Quantcast
Channel: Receptai – Beatos virtuvė
Viewing all 439 articles
Browse latest View live

Citrininė vištiena su kreminiais špinatais

$
0
0

Galiu sakyti, kad tai mano šių metų atradimas toms dienoms, kai vakarienei paruošti tėra dvidešimt minučių. Šaldiklyje visada turiu šaldytų špinatų, o vištiena – taip pat ne deficitas. Citrinų sultys labai greitai suminkština mėsą, tad nereikia jos ilgai marinuoti, pakanka sumaišyti visas sudedamąsias dalis ir pakepti keptuvėje. Špinatai greitai pasiruošia kitame puode, o visam patiekalui pagaminti prireiks ne daugiau kaip 20 minučių. Ir skanu, ir pavasariškai lengvas maistas, ir vaikams patiks (galbūt jų nenudžiugins špinatai, bet jei juos sumaišysite su bulvių koše, vaikai liks patenkinti).

Ruošiame mėsą:

Vištieną supjaustome didesniais gabaliukais. Kad mėsa greičiau ir tolygiau iškeptų, galite kiekvieną gabaliuką keliose vietose įpjauti. Česnakų spaudykle ar peiliu susmulkiname česnakus. Nedideliame dubenėlyje sumaišome marinatą: išspaudžiame citrinų sultis, įdedame šaukštelį garstyčių, smulkintus česnakus, įberiame druskos, pipirų ir sumaišome. Paruoštą marinatą supilame ant vištienos ir gerai išmaišome, kad visi gabaliukai juo tolygiai pasidengtų. Į keptuvę įpilame šiek tiek aliejaus. Riebalams įkaitus, į juos dedame vištienos gabaliukus ir po 6–7 minutes apkepame iš abiejų pusių.

Ruošiame špinatus:

Kol mėsa kepa, puodą pastatome ant mažos ugnies ir į jį sudedame sviestą. Susmulkiname česnakus. Į išsilydžiusį sviestą suberiame česnakus ir lengvai pakepiname, po to sudedame šviežius ar šaldytus špinatus, maišydami pakaitiname. Jei naudosite šaldytus špinatus, pirmiausia juos šiek tiek atitirpinkite. Juos troškinant gali atsirasti šiek tiek vandens, bet jo nebus daug. Įberiame druskos, pipirų, pabaigoje supilame grietinėlę, pamaišome ir išjungiame ugnį.

Patiekdami į lėkštę dedame porą šaukštų špinatų padažo, o ant jo tupdome vištienos gabalėlius. Jei norite pavalgyti sočiau, prie vištienos labai tiks bulvių košė ar virti ryžiai. Beje, pagal šį receptą lengvai paruošite ir kiaulieną ar kalakutieną.

citrinine vistiena su spinatais

 

The post Citrininė vištiena su kreminiais špinatais appeared first on Beatos virtuvė.


Sluoksniuoti (pertepti) sausainiai

$
0
0

Pagardintus saldžiu kremu, trapius ir tirpstančius burnoje – tokius sausainius rekomenduoju situacijose „kai norisi ko nors skanaus“, bet eiti į parduotuvę tingisi – ingredientus įmanoma rasti beveik kiekvienoje virtuvėje, o sausainiai iškepa labai greitai.

Kambario temperatūros sviestą išsukame su cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Po vieną įmušame kiaušinius. Miltus sumaišome su soda ir druska, supilame į cukraus, sviesto ir kiaušinių masę. Maišome, kol masė taps vientisa. Įdedame į šaldytuvą ir leidžiame pusvalandį pastovėti.

Ruošiame kremą. Kambario temperatūros sviestą išsukame su cukraus pudra, kondensuotu pienu ir vaniliniu cukrumi.

Įkaitiname orkaitę iki 190 laipsnių. Iš šaldytuve palaikytos tešlos formuojame norimo skersmens vienodo dydžio rutuliukus, stikline ar peiliu lengvai paspaudžiame rutuliukų viršų ir dedame į kepimo popieriumi išklotą skardą. Svarbu palikti 2-3cm tarpus tarp suspaustų tešlos rutuliukų, nes kepant jų skersmuo padidės.

Kepame apie 10 min kol gražiai apskrus, išimame ir paliekame atvėsti. Ant atvėsusių (būtinai, nes kremas nuo šilumos išsilydys) sausainių per vidurį dedame pusę šaukštelio paruošto kremo ir uždengiame kitu sausainiu. Su sluoksniuotais sausainiais labai paprasta eksperimentuoti – įdėkime kakavos, smulkintų riešutų ar maistinių dažų ir kaskart gausime vis naują skonį.

The post Sluoksniuoti (pertepti) sausainiai appeared first on Beatos virtuvė.

Juodos duonos sumuštinis su brie sūriu bei smidrais

$
0
0

Nieko nepasakysi, pavasarį norisi visai kitokių sumuštinių – pavyzdžiui, su smidrais. Ir su juoda tikra duona, sviestu plonai aptepta. O dar, jei rastumėt šaldytuve brie sūrio ir spintelėje šiek tiek medaus – susikonstruosite tokį sumuštinį, kuriuo vienu, nelabai tikiu, kad apsiribosite…

Šiam sumuštiniui rinkausi „Vilniaus duonos“ kepykloje kepamą juodą ruginę duoną Agota“ – ar atkreipėte kada dėmesį į šios duonos sudėtį? Šioje duonoje nerasite jokių dirbtinių maisto priedų ir konservantų. Aš iš „Agotos“ jau kepiau tortą mūsų Prezidentei – šios duonos trupiniai biskvitui suteikia nepakartojamos gelmės ir didelio gerumo.

Bet grįžkime prie sumuštinio, o tortą savaitgaliui palikit. Įkaitiname orkaitę iki 180C. Ištiesiame kepimo skardą kepimo popieriumi. „Agotos“ riekeles patepame sviestu, šauname į orkaitę, kad apskrustų apie 8-10 minučių. Per tą laiką užverdame vandenį, nupjaustome sausus smidrų galus ir sumerkiame į verdantį vandenį trims minutėms. Nukošiame į sietelį ir užpilame šalto vandens, kad sustotų virimas.

Įkaitiname nedidelę keptuvę ir pasiruošiame lazdyno riešutus. Juos šiek tiek pasmulkiname peiliu, tada suberiame į keptuvę ir paskrudiname ant vidutinės kaitros, kol pasklinda malonus kvapas. Sudedame medų bei vorčesterio padažą ir pakaitiname apie tris minutes, kol medus dar kiek pasikaramelizuos, ir nukeliame nuo ugnies.

Lieka serviravimas: dedame baziliko lapelį, brie sūrio gabaliuką, po du tris smidrus ir uždedame paruoštus riešutus ir dar po baziliko lapelį. Na ką čia bepridursi…

agotos duona_smidrai_sumustinis

 

The post Juodos duonos sumuštinis su brie sūriu bei smidrais appeared first on Beatos virtuvė.

Makaronai a’la Caprese arba Farfalle su pomidorais, mocarela ir bazilikais

$
0
0

Capresse reiškia tai, kas pagaminta su šviežia mocarela, bazilikų lapeliais, alyvuogių aliejumi ir pomidorais. Vasarą tikrai valgysime tokias salotas. Siūlau paskanauti greičiausiai paruošiamų makaronų capresse stiliumi. Mano vaikai sykį tokių valgė pas mūsų bičiulius italus, tad jau kitą dieną namuose ir pati turėjau juos ruošti. Tikrai nuostabus derinys – gaivu, greita ir sotu.

Gaminame:

Užverdame puodą su pasūdytu vandeniu. Suberiame makaronus ir verdame pagal ant pakuotės pateiktas instrukcijas. Stebime, kad makaronai nepervirtų (tai labai svarbu, nes pervirti makaronai nei skanu, nei sveika).

Pomidoriukus perpjauname pusiau (jei neturite vyšninių, puikiai išsisuksite ir su slyviniais). Česnaką sutarkuojame arba susmulkiname spaudykle, smulkiai supjaustome bazilikus. Mocarelą suplėšome vidutinio dydžio gabaliukais.

Keptuvėje ant nedidelės ugnies įkaitiname 2 šaukštus alyvuogių aliejaus, į jį suberiame smulkintus česnakus. Jiems sušilus ir paskleidus savo aromatą (pajusite jį maždaug po 2– 3 minučių), suberiame pjaustytus pomidorus ir juos vos vos pakepiname. Dabar išjungiame ugnį arba ją labai sumažiname – svarbu, kad pomidorai išlaikytų savo formą, nesutežtų.

Išvirusius makaronus nukošiame, bet apie pusę stiklinės nuoviro pasiliekame. Dabar makaronams laikas keliauti į keptuvę su pomidorais. Ten pat dedame smulkintą mocarelą ir bazilikus, viską pagardiname pipirais ir druska. Pamaišome – mocarela nuo karščio pradės lydytis. Jei atrodo, kad makaronai sausoki, įpilame kelis šaukštus likusio nuoviro ir išmaišome. Pabaigoje pabarstome tarkuotu kietuoju fermentiniu sūriu.

Šis patiekalas nustebins nauju skoniu, jei, prieš kepdami pomidorus, į keptuvę įdėsite kelias sūdytų ančiuvių filė aliejuje ir paskrudinsite porą šaukštų mažųjų kaparėlių. Taip pat čia puikiai tiks džiovintos ar šviežios aitriosios paprikos, tik jas pakepinkite su česnakais.

makaronai_capresse_su mocarela ir bazilikais

Traukite iš spintelės savo geriausią alyvuogių aliejų! Jau į lėkštes sukrautus makaronus palaistykite pačiu tyriausiu ir gardžiausiu, kvapiausiu alyvuogių aliejumi, kokio tik turite, – čia jo vieta.

The post Makaronai a’la Caprese arba Farfalle su pomidorais, mocarela ir bazilikais appeared first on Beatos virtuvė.

Kuskusas su vištiena ir avinžirniais

$
0
0

Kuskusas vis stipriau įsitvirtina lietuvių virtuvėse ir lėkštėse, na bent jau manojoje vietą jis rado senokai. Šis kuskusas su vištiena paruošiamas per 15 minučių, o jei bijote prieskonių aštrumo ar per ryškaus skonio – pakeiskite juos savo mėgiamomis žolelėmis ar gardinkite tiesiog pipirais ir druska. Vis dėlto labai siūlau išbandyti, kad ir pasilpnintą, bet vis tiek alla rytietišką variantą.

Džiovintus abrikosus perpjaukite į 2-3 dalis, užmerkite į šaltą vandenį. Susmulkinkite svogūnus, vištieną supjaustykite kubeliais. Didelėje keptuvėje įkaitinkite alyvuogių aliejų, suberkite svogūną ir kepkite, kol suminkštės. Į tą pačią keptuvę berkite vištieną ir kepkite 5-8 min, kol mėsa pilnai iškeps, o svogūnai įgaus auksinę spalvą. Dabar keptuvėn berkite tarkuotą imbierą ir visus prieskonius, šiek tiek apkepkite, kol viskas pasidengs prieskoniais. Ten pat dėkite abrikosus, nusausintus avinžirnius, kuskusą, viską užpilkite sultiniu ir išmaišykite. Keptuvę denkite dangčiu ir palikite 5-7 minutėms troškintis, kol kuskusas išbrinks ir sugers visą sultinį. Patiekite su šviežia kalendra. Skanaus!

kuskusas-su-vistiena

The post Kuskusas su vištiena ir avinžirniais appeared first on Beatos virtuvė.

Daržovių lazanija su vištiena

$
0
0

Lazaniją galima pagaminti be makaronų, bet be sūrio – niekaip neapsieisime. Ypač, jei tai kietasis sūris „Prussia“, viliojantis subtiliu aromatu ir užburiantis švelniu saldžios grietinėlės skoniu. Ši lengva lazanija gali tapti jūsų vasaros hitu. Patariu pabandyti sluoksnius ir su kitomis sezoninėmis daržovėmis, svarbiausia jas smulkiai supjaustyti mandolina ar peiliu, jei judesiai įgudę. Viens du ir lengvai pagaminami ir sotūs pietūs ar vakarienė jau garuos ant jūsų stalo.

Vištieną išmušame plonais lakštais, pabarstome druska, prieskoniais, pipirais, pašlakstome aliejumi ir atidedame trumpam, kol pasiruošime kitus produktus. Cukiniją supjaustome įstrižais griežinėliais, pomidorus – nestorais griežinėliais. Sūrį sutarkuojame.

Kepimo  formą patepame aliejumi, į ją sluoksniuojame pirmiausia cukinijas, barstome sūriu, po to pomidorus, sūrį, išmuštą mėsą, vėl sūrį, cukinijas, sūrį, ant viršaus dedame pomidorus. Pilame grietinėle. Šauname į orkaitę 175 C, kepame 30 minučių, po to užbarstome sūrio ir kepame dar 10 minučių.

lazanija be miltu_su vistiena_su suriu

The post Daržovių lazanija su vištiena appeared first on Beatos virtuvė.

BBQ dešrelės – mėgsta visi

$
0
0

Ne visi iš ryto spėjame pagalvoti, ką valgysime vakare. O kai saulė ilgai danguje džiugina, tai kojos net ir po eilinės darbo dienos pačios neša prie grilio. Tikrai ne bėda, jei iš anksto barbekiu neplanavote ir mėsų nemarinavote – juk sukurta daugybė puikių produktų, kurie mūsų grilių sezoną padaro ir greitesnį, ir skanesnį. Aš pati išbandžiau didelį „Santa Maria“ barbekiu (BBQ) prieskonių, marinatų ir padažų asortimentą. Ir štai malonus atradimas – visus viliojančių šviežių dešrelių, keptų ant laužo skonis dar pagerėja dosniai užpylus „Santa Maria“ vištienos prieskonių mišinio „Rub Beer Can Chicken“. Nors jis sukurtas vištienai, bet sudėtinės dalys – česnakai, citrinų žievelės, pankoliai ir įvairiausios žolelės – puikiausiai tinka ir kiaulienai. Dešrelės labai skaniai apskrunda ir pasidengia traškia karamelizuota prieskonių plutele.

1 kg šviežių kiaulienos dešrelių apibarstykite „Santa Maria“ prieskonių mišiniu „Rub Beer Can Chicken“ (apie 15 g), iškepkite jas grilyje. Belieka suvynioti dešreles į iš anksto nuplautus salotų lapus ir sukaišioti į bandeles ar suvynioti į tortilijas. Dar agurkų juostelių įklokite, šiek tiek „Santa Maria“ amerikietiškojo lauko kepsnių padažo su aitriosiomis paprikomis „Chipotle“ įpilkite, ir prie šio patiekalo eilė išsirikiuos.

barbekiu_desreles_santa maria

Beje, naujajame vasaros žurnale „Beatos virtuvė“ yra daugiau sėkmingų grilio receptų, kurie tiks „Turiu laisvą valandą – kviečiu draugus į greitąjį BBQ“ scenarijui.

The post BBQ dešrelės – mėgsta visi appeared first on Beatos virtuvė.

Lavašo suktinis su vištiena

$
0
0

Įvairių rūšių plokščiaduonė yra puiki alternatyva sumuštinių duonai. Šis derinys su obuoliais ir salierais – gaivus ir šventiškas. Puikiausiai tiks pirmosioms (ir antrosioms) iškyloms ant gaivios žalios žolės.

Paukštieną supjaustome juostelėmis. Nulupame obuolius, išimame sėklas. Obuolius ir salierus stambiai sutarkuojame ir pašlakstome citrinos sultimis, kad neparuduotų. Jei išsiskyrė sulčių, jas nupilame, o masę sumaišome su majonezu ir garstyčiomis.

Ištiesiame lavašą ir tolygiai aptepame obuolių mase. Išdėliojame paukštienos gabaliukus, suklojame salotų lapus (jei jie dideli – truputį pasmulkiname suplėšydami). Susukame lavašą kaip vyniotinį, apsukame folija ir kišame į šaldytuvą 15 minučių, kad sutvirtėtų. Patiekiame supjaustę įstrižomis riekelėmis.

lavasas_su vistiena_kalendorius

The post Lavašo suktinis su vištiena appeared first on Beatos virtuvė.


Varškiniai kniedliai su braškėmis

$
0
0

Labai paprasta, bet ypatingai gardu. Tai vienas tų pavyzdžių, kai mažiau yra daugiau, arba kai paprasti dalykai yra skaniausi. Įvairiausi kniedliai iš bulvių, vaisių ar ko tik norite labai populiarūs Čekijoje, o pas mus tegul valdo varškė ir braškės. Tokius kniedlius išbandykite ir su avietėmis, vyšniomis, razinomis, bananais ar abrikosais. Galite juos užšaldyti ir išsivirti tik tada, kai reikės žaibiškos vakarienės arba labai norėsis prisiminti vasarą ir braškes. O galite juos ir visai be įdaro gaminti.

Taigi, varškę pertriname maisto smulkintuvu. Įmušame kiaušinius, pasūdome ir išmaišome. Suberiame miltus ir vėl gerai išmaišome, kad visos sudedamosios dalys suliptų. Tešla bus lipni. Sviestą ištirpiname, šiek tiek ataušiname ir supilame į varškės masę. Viską išmaišome – dabar tešla jau nelips prie rankų. Uždengiame maistine plėvele ir dedame į šaldytuvą bent 15 minučių, kad miltai spėtų išbrinkti. Braškes nuplauname, nupjauname kotelius, nusausiname.

Formuojame kniedlius: ant delno paskleidžiame šiek tiek tešlos, viduryje dedame braškę, apgaubiame ją tešla. Pasukame tarp delnų, kad rutuliuko paviršius taptų lygus, glotnus. Priklausomai nuo braškių dydžio vieni kniedliai bus didesni, kiti – mažesni.

Verdame didesniame puode pasūdytame vandenyje. Kai kniedliai iškyla į vandens paviršių, sumažiname kaitrą ir dar paverdame 5–10 minučių, atsižvelgdami į kniedlių dydį. Ar jie išvirę, sužinosime išgriebę didžiausią kniedlį ir perpjovę jį pusiau.

Išvirusius kiedlius išgriebiame kiaurasamčiu, dedame į lėkštę ir apibarstome ruduoju cukrumi bei cinamonu. Patiekiame su grietine ar natūraliu jogurtu.

BV_kalendorius6354_birzelis_maza

The post Varškiniai kniedliai su braškėmis appeared first on Beatos virtuvė.

Panini su kumpiu ir mocarela, pagardintos persikais

$
0
0

Kas prieš dešimtmetį pas mus buvo girdėjęs itališką žodį panini (lietuviškai „bandelės“)? Niekas? Dabar tokį paskrudintą itališkos duonos sumuštinį savo virtuvėje gali pasigaminti kiekvienas. Šis derinys – itin viliojantis: sūrus kumpis, minkšta mocarela ir persikai. Tik bazilikų negailėkite, ir valgydami galėsite pasvajoti, kad atostogos jau prasidėjo. Buono! Kitaip tariant, nuostabu!

Pradedame: Pomidorus ir persikus supjaustome griežinėliais. Plonomis juostelėmis supjaustome kumpį. Pirštais suplėšome sūrį. Čiabatą perpjauname išilgai pusiau ir abi puses aptepame sviestu.

Ant abiejų duonos puselių klojame po juostelę kumpio. Ant vienos duonos puselės dar surikiuojame po kelis pomidorų ir persikų griežinėlius, uždedame mocarelos ir užberiame bazilikų lapelių. Užvožiame likusia duonos pusele su kumpiu ir lengvai suspaudžiame.

Vieną sumuštinį dedame į sumuštinių keptuvę, pridengiame keptuvės dangčiu (ji tikrai neužsidarys) ir ranka spausdami iš viršaus pašildome sumuštinį, kol pradės lydytis sūris ir pasklis gardus aromatas.

BV15_1422_panini_06 (1)

The post Panini su kumpiu ir mocarela, pagardintos persikais appeared first on Beatos virtuvė.

Karklės mėsainis pagal Rolandą

$
0
0

Su šiuo fantastišku mėsainiu Rolandas dalyvavo pernai, mano vasaros žurnale, „Barbekiu kovose“. Mano tėtis Jonas ten kepė savo firminius šašlykus, Jonas Jonušas vaišino karštai rūkyta lašiša, aš  – Teks-Meks sūrį kepiau. Ir viską ragavo ir vertino du super teisėjai – humoristas ir mano bičiulis Timūras ir Lietuvos kulinarijos primadona, profių profė Aldona Gečienė. Kas per kovos, sakysit?? Bet gi kiekvienas rimtas barbekiu kepėjas turi savo firminį receptą ir yra pasirengęs iešmais, anglimis ir dūmais įrodyti, kad jo patiekalas – skaniausias. O beje, mano šios vasaros žurnale „Beatos virtuvė“ grilis tikrai rado sau vietą, ieškokit, bandykit, kada gi, jei ne savaitgalį… O dabar lai Rolandas apie Karklės mėsainį viską papasakoja…

karkles mesainis

Niekada nemėgau mėsainių, nes neteko valgyti skanių. Tačiau vieną kartą netyčia atradau maltinuką su prancūziškomis stambiagrūdėmis garstyčiomis. Tai buvo stebuklingo skonio, minkštumo ir gerai pakeptas maltinukas. Vasarą Karklėje su kolega Jonu prieš festivalį nusprendėme pavaišinti draugus mėsainiais. Surengėme smagų barbekiu vakarėlį. Merginos tuo metu koncertavo, tad buvo vyriška kompanija (čia jeigu kiltų klausimas, kodėl vakarėlis buvo smagus). Kepėme iš avienos ir jautienos mišinio. Mano žmona (tada dar sužadėtinė) nevalgydavo avienos, tačiau visgi palikau jai prie lovos mėsainiuką, kad paragautų, o patys išėjome darbuotis. Grįžęs ryte radau tuščią lėkštutę ir su šypsena miegančią sužadėtinę. Išvada viena – nėra to, ko žmonės negalėtų suvalgyti. Yra tik nemokantys skaniai gaminti.

Ruošiame mėsą: svogūną sutarkuojame stambia tarka (kelis žiedus pasiliekame arba atpjausime juos iš kitos svogūno galvos). Mėsą sumaišome dubenyje, sudedame tarkuotus svogūnus, pasūdome ir dar sykį gerai išminkome. Delnais formuojame norimo dydžio maltinuką ir dedame ant gerai įkaitusio grilio (Rolandas sako, kad kepti galima ir ant grotelių, ir ant banguoto ištisinio paviršiaus). Kepame apie 10–15 minučių pavartydami.

Konstruojame mėsainį: mėsainio bandeles pjauname per pusę. Suraikome svogūną žiedais, raugintus agurkus ir pomidorą supjaustome skiltelėmis. Apatinę bandelės dalį patepame garstyčiomis, uždedame porą svogūnų žiedų, iškeptą dar karštą maltinuką, sūrio riekelę, kelias skilteles raugintų agurkų ir pomidoro skiltelę. Žiemą pomidorų Rolandas nededa, „nes jie tik storina“. Viršutinę bandelės pusę aptepame majonezu ir suvožiame mėsainį.

Rolandas_mesainis

 

The post Karklės mėsainis pagal Rolandą appeared first on Beatos virtuvė.

Blyneliai be kiaušinių

$
0
0

Jei nėra kiaušinių – nebus ir blynų? Kas taip sakė, matyt, nėra valgęs šių nuostabių, minkštučių blynelių su sėmenimis ir bananu. Šis receptas iš mano ankstesnio žurnalo, ten jis buvo Pageidavimų koncerto rubrikoje, nes tikrai labai labai dažnai klausiate, kaip alergišką vaiką ar vyrą pamaitinti ir ką kuo pakeisti galima. Mažiau kalbų, daugiau skanių blynų. Šituos būtinai ragaukite.

Dubenėlyje šakute iki košelės sutriname bananą. Suberiame miltus ir maltus linų sėmenis. Piene arba vandenyje ištirpiname šaukštą medaus (jei medus kietas, jį šiek tiek pašildome) arba cukraus, įberiame druskos ir supilame skystį į dubenį su trintu bananu ir miltais. Gerai išmaišome.

Keptuvėje įkaitiname kokosų aliejų ir kepame blynus. Kiekvieną pusę kepame apie 23 minutes, kol blyno viršuje pasirodys burbuliukai, tada apverčiame ir pakepame, kol gražiai paruduos. Skanaujame su klevų sirupu, medumi ar mėgstama uogiene. Šalia patiekiame pjaustytų bananų, mėlynių ar skrudintų migdolų.

blyneliai be kiausiniu_

The post Blyneliai be kiaušinių appeared first on Beatos virtuvė.

Spalvingi sūrių vėrinukai

$
0
0

Šis patiekalas neturi vieno  konkretaus recepto – kiekvienas galime sukurti savo tobulą variantą. Tai tiesiog būdas gražiai ir efektingai patiekti sūrius, papuošti stalą ir gal net nustebinti savo svečius. Į šių vėrinukų gamybą drąsiai galite įtraukti ir savo draugus ir linksmai pasivaržyti –  kas gražiau suderins spalvas, o kieno derinys bus skaniausias ar netikėčiausias??

Pagrindinį vaidmenį šiuose vėrinukuose vaidins „Vilkyškių pieninės“ sūrio meistrų sukurti ir 2 mėnesius brandinti pikantiški puskiečiai sūriai: žaliasis „Basilis“ su bazilikais,  gurmaniškas „Tomator“ su džiovintais pomidorais, aštresnio skonio  „Pippiro“ su jelapeno pipirais ir „Jalatoris“ su saulėje džiovintais pomidorais ir ir žaliaisiais jalapeno pipirais. (Rasite jų didžiuosiuose prekybos centruose).

Taigi, pasiruošiame medinius iešmelius – kuo ilgesni, tuo geresni. Supjaustome sūrius kubeliais, cukinijas ir morkas – juostelėmis, pasirinktą kumpį ir dešrą – plonais griežinėliais. Viską veriame ant iešmelių tokia tvarka, kokia tik širdis geidžia. Aš savo laidoje kažkada vėriau štai tokius sūrio iešmelius.

Vilkyskiu pienine

 

 

 

The post Spalvingi sūrių vėrinukai appeared first on Beatos virtuvė.

Natūraliose sultyse rauginti šašlykai

$
0
0

Mano tėtis Jonas jaunystėje su draugais išbandė daugybę šašlykų receptų: su actu, vien tik su prieskoniais, majoneze ir kitaip raugtų. Ir vis dėlto jis sako, kad šie – rauginti natūraliose sultyse – yra patys pačiausi, skaniausi ir sveikiausi. Tik jiems paruošti reikia šiek tiek laiko. Šašlykai gerai išsimarinuoja kone per 2 paras. Juk skaniems dalykams reikia pasiruošti ir juos suplanuoti. Kad būtų verta laukti.

Taigi, raugiame šašlykus: Kiaulienos sprandinę supjaustome stambesniais kvadrato formos gabaliukais. Kuo mažiau atsikišimų, mėsos nuoplaišų – tuo mažiau šašlykas apdegs ir išliks sultingas.

Pabarstome druska, pipirais, pamaišome, paminkome, sudedame į puodą ar dubenį ir siunčiame į šaldytuvą. Idealu, jai taip paruošta mėsa pasibūtų pernakt ar net visą parą. Jei norite paeksperimentuoti, marinatą papildykite žiupsneliu cukraus. Parą prieš kepant užpilame šašlyką obuolių ar vynuogių sultimis. Tiek, kad lengvai apsemtų mėsą. Tik rinkitės neskaidrintas obuolių sultis ar sodrias namines vynuogių. Vėl grąžiname puodą į šaldytuvą. Iki rytojaus.

Kuriame ugnį: Ant iešmų suvertus šašlykus prieš kepdami galime vos vos pašlakstyti aliejumi, kad mėsa mažiau degtų. Kepame ant uosinių, beržinių malkų žarijų, bet jei norite iškepti greičiau, rinkitės anglis.

beatos tecio saslykai_

Kaip Jonas sako, kepam, kol iškeps… Jo paslaptis – kepant suglausti šašlykų iešmus taip, kad „sultys tarpusavyje vaikščiotų“. Vasarą šašlykai skaniausi su svogūnų laiškais ar jaunais pamarinuotais svogūnais ir, žinoma, naminiais pomidorais.

Kaip marinuoti svogūnus

Svogūną supjaustykite žiedais, sudėkite į dubenį, įpilkite šalto vandens, kad juos apsemtų, ir įspauskite citrinų sulčių. Gardu su šašlyku. Valgyti galima po pusvalandžio.

beatos tecio saslykai

The post Natūraliose sultyse rauginti šašlykai appeared first on Beatos virtuvė.

Gaivūs vasaros gėrimai

$
0
0

Vasaros gėrimai yra ir malonumas akiai, ir stalo puošmena. Vandenį pralinksminkite ne tik uogomis, bet ir daržovėmis. Pateikiu keletą idėjų, kaip įdomiau atsigaivinti. Jei jau užderėjo uogos jūsų sode, vynuoges, mandarinus ir ananasus keiskite vyšniomis, braškėmis ar avietėmis.

Visus šiuos gėrimus ruoškite bet kokiuose namie turimuose induose: ąsočiuose, grafinuose ar netgi stiklainiuose. Nuo jų tūrio priklausys ir vaisų, daržovių bei žalumynų kiekis, todėl tikslaus jų kiekio nenurodau. Rekomenduoju jais užpildyti trečdalį indo tūrio. Eksperimentuokite ir kurkite.

Gaivus daržovių vanduo

Ruošiame gėrimą: Daržoves ir žaliąsias citrinas supjaustome, sudedame į grafiną, įmetame žalumynų, įberiame druskos ir iki viršaus užpilame vandeniu. Viską išmaišome. Laikome šaldytuve pusvalandį. Prieš patiekdami įdedame ledukų.

Gaivus uogų ir vaisių vanduo  

Gaminame: Uogas ir žalumynus sudedame į ąsotį, įpilame sirupo ir vandens. Išmaišome. Laikome šaldytuve pusvalandį. Prieš skanaudami įsidedame ledukų.

Gaivus citrusinių vaisių vanduo

Vaisius supjaustome plonomis riekelėmis, drauge su žalumynais sudedame į ąsotį ir užpilame vandeniu. Išmaišome ir laikome šaldytuve pusvalandį. Patiekiame su ledukais. O jei norisi naminio limonado, tai visą šūsnį idėjų rasite mano vasaros žurnale „Beatos virtuvė“.

vandenys_vasara

Patarimas: kad žalumynai labiau atskleistų savo aromatą ir atiduotų visus skonio syvus, prieš mesdami juos į ąsotį, paglamžykite ir patrinkite pirštais.

 

The post Gaivūs vasaros gėrimai appeared first on Beatos virtuvė.


Bulvių ir „Memel Blue“ sūrio apkepas su rozmarinais ir grietinėle

$
0
0

Šviežios bulvės atkeliavo, tai tik spėk jų atsivalgyt, ir virtų, keptų, su krapais ir be jų. O šis apkepas toks gardus, kad sunkiai šakutę galėsite padėti toliau nuo lėkštės. Netikėta netgirdėta, kad bulvės taip gerai susidraugauja su mėlynuoju pelėsiu, tačiau nustebsite ir jūs patys.

Kai jūsų paklaus, kokia šio patiekalo paslaptis, gudriai šyptelėkite ir mįslingai užsiminkite apie mėlynomis gijomis įaustą gurmanišką skonį. Mat aštraus, sūroko skonio „Memel blue“ – tai vienintelis Lietuvoje rankomis gaminamas sūris su mėlynojo pelėsio kultūra.

Gaminame: bulves supjaustykite plonomis riekelėmis. Grietinėlę užvirinkite su druska ir pipirais. Sudėkite į ją bulvės ir virkite 3 minutes. Kadangi grietinėlės nėra daug, bulves dėkite dalimis – apvirę vieną partiją, išgriebkite bulves – darykite tai atsargiai, kad nesulaužytumėte., paskui apvirkite kitą partiją.

Kepimo formą patepkite sviestu, sudėliokite bulvių riekeles, ant viršaus užberkite patrupinto pelėsinio sūrio ir kelis rozmarinų lapelius. Sudėkite antrą sluoksnį bulvių, užpilkite grietinėle, kurioje jos virė, užberkite rozmarinų ir ant viršaus tarkuoto sūrio “Prussia”.

Įkaitinkite orkaitę iki 180 °C temperatūros. Kepkite maždaug 30 minučių, kol patiekalas gražiai apskrus ir pasidengs traškia plutele. Jei bulvės per greitai apskrunda, uždenkite jas aliuminio folija. Jei kepsite individualiose formelėse, sumažinkite kepimo laiką.

memel blue_mz

The post Bulvių ir „Memel Blue“ sūrio apkepas su rozmarinais ir grietinėle appeared first on Beatos virtuvė.

Odetos Cukinijų Apkepas iš Vasaros žurnalo

$
0
0

Vasaros Žurnale susikovėm su cukinijom, nes šio gėrio tikrai netrūksta vasara. Ten trys skirtingi virėjai profesionalas, giminė ir BV bendruomenės  narė gamino savo patiekalus su cukinijomis. Viskas buvo labai skanu. Aš esu cukinijų gerbėja ir jų visada turiu šaldytuve. Odetos cukinijų apkepas man buvo naujiena nežinojau kad taip galima skaniai padaryt, taiva prašau ir jūs išbandykite receptas ateina čia.

13835976_10153742494611546_561508813_o

Cukinijų apkepas

Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių.

Keptuvėje įkaitinkite šlakelį aliejaus ir jame apkepkite smulkiai pjaustytus svogūnus, kol suminkštės.

Cukinijas sutarkuokite šiaudeliais (galima ir burokine tarka, bet skaniau šiaudeliais). Berkite ant jų miltus, druską, pipirus, gerai išmaišykite.

Kiaušinius išplakite su aliejumi – tik tiek, kad gerai persimaišytų. Supilkite masę ant cukinijų ir gerai išmaišykite.

Į cukinijų masę berkite stambiai tarkuoto fermentinio sūrio, įtrupinkite arba suberkite supjaustytą kubeliais varškės sūrį ir gerai išmaišykite.

Į skardą aukštesniais krašteliais įklokite kepimo popieriaus ir supilkite cukinijų masę. Skardą reiktų rinktis tokią, kad susidarytų maždaug 3-4 cm sluoksnis. Jei norite, galite paviršių pabarstyti sauja tarkuoto sūrio prieš kepant. Kepkite 45 minutes. Patiekite su grietine, grietinės ir sviesto ar graikišku tadziki padažu. Pamaitinsite solidų būrį draugų.

 

 

FullSizeRender (4)

The post Odetos Cukinijų Apkepas iš Vasaros žurnalo appeared first on Beatos virtuvė.

Greita ir skani pomidorų ir cukinijų sriuba

$
0
0

Pomidorus nuplaunu ir trinu su blenderiu, gaunasi apie 600-700 ml skysčio. Tada tiesiog perkošiu per sietelį, tai mažiau odelių ir sėklyčių lieka. Alyvuogių aliejaus ir česnako negailiu. Cukinija visada visur tinka, bet vietoj jos galite naudoti morką, jei norite saldžiau ir sočiau. Paprastume yra gerumas.

Smulkiai pjaustytą svogūną pakepinkite. Kai bus gelsvas ir kvapnus, pridėkite smulkinto česnako ir pakepinkite dar viską maloniai.

Cukiniją supjaustykite kubeliais, berkite džiovinto raudonėlio ir pakepinkite keptuvėje su svogūnais, kad suminkštėtų, kokias penkias minutes. Tada pilkite actą ir leiskite jam truputį nusigaruoti.

Dabar jau viską pilkite į puodą, tada trinti pomidorai ir sultinį ar vandens. Kartu į puodą keliauja lauro lapas, jei norit mėsingesnio skonio.  Pavirkite septynias minutes ir prašau. Dar, tiesa, druskos, ir žiupsnelio cukraus reikėtų. Į lėkštę dėkite dar baziliko saują. Viskas. Done. Puiku.


IMG_9738

The post Greita ir skani pomidorų ir cukinijų sriuba appeared first on Beatos virtuvė.

Daugiaryžis su moliūgais

$
0
0

Moliūgai jau ryškūs, subrendę ir pačiam įkarštyje, todėl siūlau dar vieną būdą juos skaniai sunaudoti. Jaukus, švelnus ir šventiškas daugiaryžis su moliūgo kubeliais ir viską vainikuojančiu sūriu. Daugiaryžiui sūris ypač svarbus, nes jis yra paskutinis ir galingiausias akcentas visam patiekalo skoniui. O dvylika mėnesių brandintas „Jubiliejinis 1934″ išsiskiria ne vien kietumu ar ryškiu skoniu, bet ir daugialypiu charakteriu, kurio ypatybės priklauso net nuo tarkavimo būdo: smulkiai ar drožlėmis.

Gaminame: supjaustome porus kubeliais. Moliūgus nulupame ir taip pat supjaustome nedideliais kubeliais (0,7-1 cm). Prikaistuvyje storu dugnu ištirpiname sviestą ir nustatę mažą kaitrą pakepame porus, kol taps permatomi, bet neapskrudiname.

Į pakepintus porus suberiame moliūgų kubelius ir pakepiname 5-6 minutes. Suberiame ryžius, išmaišome ir pakaitiname 2-3 minutes. Stebime, kad mišinys neapskrustų, o tik lengvai troškintųsi.  Supilame vyną, išmaišome ir kaitiname, nustatę mažą kaitrą, kol vynas išgaruos. Nuolat maišome. Mažomis porcijomis pilame daržovių nuovirą. Skysčiui išgaravus, pilame kitą nuoviro porciją. Daugiaryžio ryžių paviršius turi būti minkštas, bet vidus kietokas. Suberiame tarkuotą „Jubiliejinį” sūrį, išmaišome. Paragaujame, įberiame druskos.

Šalavijų lapelius pakepiname įkaitintame aliejuje, nusausiname ant popierinio rankšluosčio. Prieš patiekdami, pabarstome  šalavijų lapeliais, šviežiai grustais juodaisiais pipirais ir drožlėmis tarkuotu „Jubiliejiniu” sūriu.

BV_Xmas15_1739

The post Daugiaryžis su moliūgais appeared first on Beatos virtuvė.

Apelsininis perlinių kruopų pudingas

$
0
0

Tai ryžių pudingo giminaitis, tik lietuviškesnis, skanesnis, macnesnis. Labai rekomenduoju išmėginti, ypač, jei jūsų patiekalų – favoritų sąraše ryžių pudingas užima garbingą vietą. Šis, apelsininis perlinių kruopų – labai skanus ir naujesnio skonio. Iš nurodyto produktų kiekio sočiai pamaloninsite keturis smagurius, o jei kas liks – bus puikūs pusryčiai (tik jau be sirupo).

Kai jau sumanysite gaminti, išvakarėse pamerkite perlines kruopas vandenyje ir laikykite pernakt.

Gaminame sirupą: gerai nuplauname apelsiną (aš plaudama naudoju sodą) ir nulupame žievelę morkų skustuku taip, kad juostelės išeitų gana ilgos. Sudedame žieveles į nedidelį puodelį, supilame cukrų ir užpilame 70 ml vandens. Užkaičiame ir paverdame, vis maišydami, kol ištirps cukrus. Tikrai neužtruks ilgiau nei minutę. Apelsinui nupjaume galus, peiliu nulupame ir išpjaustinėjame skilteles taip, kad būtų švarios, be baltos odelės (aš vis tai darau virš lėkštelės, kad išbėgusias sultis galėčiau gražinti į sirupą). Kai puodelis su sirupu nukeltas nuo ugnies, įdedame apelsino skilteles ir jų sultis į sirupą. Išmaišome ir atidedame.

Perlines kruopas perplauname vandeniu ir nukošiame. Suberiame į puodą, užpilame pienu, įberiame cukraus, išskrostą vanilės ankštį. Nutarkuojame citrinos ir apelsino žieveles. Įberiame žiupsnį druskos. Užverdame, kol pradės burbuliuot, tada sumažiname iki vidutinės kaitros ir leidžiame virti apie 40 minučių ar ilgėliau, kol žievelės bus minkštos. Netingėkime ir vis pamaišykime, nes kruopos gan greit sugers skystį ir masė bus tiršta. Jeigu ji per daug tiršta, svyla, įpilame dar šlakelį pieno. Nukeliame nuo ugnies.

Sezamų sėklas rekomenduoju paskrudinti keptuvėje, nes būna dar labiau kvapnios ir skanesnės. Kai paskrudinsite, sutrinkite ar blenderiu, ar rankine trintuve.

Iš pudingo išimame vanilės ankštį ir jau galime serviruoti. Uždedame šaukštelį tahini pastos, užpilame sirupo, įdedame apelsino skilteles ir pabarstome sezamo sėklomis.

Skanaus!

apelsinu ir perliniu kuopu pudingas_Beatos virtuve

The post Apelsininis perlinių kruopų pudingas appeared first on Beatos virtuvė.

Viewing all 439 articles
Browse latest View live