Quantcast
Channel: Receptai – Beatos virtuvė
Viewing all 439 articles
Browse latest View live

Tarta su rūkytu sūriu, kumpiu ir šilauogėmis

$
0
0

Nuostabus atviras pyragas-tarta, kupinas skonio ir spalvų. Čia pečius suremia ir jaukaus sotumo suteikia lietuviškas rūkytas sūris bei kumpelis, truputį saldumo paskolina šilauogės. O šlakelis aitriųjų paprikų medaus taip smagiai nuteikia gomurį, kad pamatysit, šį pagardą norėsite naudoti su viskuo ir ant visko. Beje, ši gražuolė tarta bus puikiausias užkandis neštis į iškylas lauke. Labai didžiuojuosi šiuo savo kūriniu, būtinai išbandykite receptą ir pavaišinkite savo mylimus bei mylimas!

Iš nurodyto ingredientų kiekio pasigaminsite dvigubai tešlos. Galite kepti iškart dvi tartas arba tešlos likutį užsišaldyti vėlesniam laikui.

 

  1. Miltus, druską, ciberžolę ir kepimo miltelius suberiame į dubenį. Dedame kubeliais pjaustytą šaltą sviestą ir pirštais sutriname. Turi gautis smulkūs, drėgni trupinėliai. Pilame į juos kefyrą ir išmašome, kol tešla sulips į vieną kamuolį. Jį trumpai paminkome, kol paviršius taps lygus, ir padaliname į dvi dalis. Iškočiojame didelį, apie 0,5 cm storio blyną, jo kraštelius užsukame – padarome neaukštą „sienelę“. Tartos padą perkeliame ant skardos ištiestos kepimo popieriumi.
  2. Skustuku suskutame cukiniją, plonai supjaustome kumpelį, varškės sūrį. Viską dėliojame ant tartos pagrindo, beriame saujelę šilauogių ir galiausiai pagardiname čiobrelio šakelėmis. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie  25-30 minučių.
  3. Kol tarta kepa, gaminame čili medų. Į prikaistuvį pilame šlakelį vandens, sudedame medų ir aitriųjų paprikų dribsnius. Viską trumpai pakaitiname, kol medus ištirps. Gale įpjaustome pusę šviežios aitriosios paprikos ir dar paliekame pasišildyti apie minutę.
  4. Iškepusią tartą gardiname šviežiais bazilikų lapeliais, beriame šilauogių ir šlakstome aitriu medumi. Skanaus!

The post Tarta su rūkytu sūriu, kumpiu ir šilauogėmis appeared first on Beatos virtuvė.


Totoriški pyragėliai „Peremeč“

$
0
0

Šįkart mano laidos „Virtuvės iššūkio“ herojai – linksma totorių šeima iš Grigiškių. Šiandien jie iš mano atsiųstu produktų pagamins jų šeimos labai mėgstamus pyragėlius su mėsa „peremeč“.

Gaminame mėsos įdarą. Maltą mėsą sumaišome su kapotais svogūnais, druska, juodaisiais pipirais. Įmušame kiaušinį ir rankomis viską gerai suminkome.

Ruošiame tešlą. Į kefyrą suberiame maistinę sodą, išmaišome ir paliekame kelias minutes sureaguoti. Tada mušame kiaušinį, beriame druską ir cukrų ir gerai išplakame. Po truputį beriame miltus ir pradžioje maišome šluotele, o paskui minkome rankomis, kol tešla susijinugs į vientisą kamuoliuką.

Tešlą supjaustome ir susukame į golfo kamuoliuko dydžio gumulėlius. Pabarstę miltais iškočiojame blynelius. Kuo ploniau iškočiosime, tuo traškesni pyragėliai iškeps. Į blynelio vidurį dedame 1-2 šaukštus mėsos įdaro, jį tolygiai paskirstome, palikdami 1 cm kraštelį neuždengtą. Tą tešlos kraštelį užsukame pirštais taip, kad pyragėlio įdaras matytųsi – neuždarome aklinai.

Keptuvėje įkaitiname aliejaus tiek, kad dugnas būtų apsemtas apie 1 cm sluoksniu. DĖMESIO, pirmiausia pyragėlius kepame skylute žemyn ir apverčiame tik vieną kartą (mėsai kepant išsiskirs gardus sultinys, kurio nenorime prarasti). Įkaitintame aliejuje pyragėlius kepame apie 2-3 minutes kiekvieną pusės.

 

The post Totoriški pyragėliai „Peremeč“ appeared first on Beatos virtuvė.

Čachochbilio troškinys

$
0
0

Mano laidos herojai – Alanas ir Agnė Dzeranovai pasidalino savo šeimoje labai mėgstamo kaukazietiško patiekalo receptu. Iš mano atsiųstų produktų jie pagamino sodrų ir aromatingą čachochbilio troškinį.

Jei naudojame visą viščiuką, pirmiausia supjaustome jį dalimis, kad tilptų į puodą ir nuimame odelę.

Puode ar greitpuodyje, kuriame troškinsime, įkaitiname alyvuogių aliejų ir apkepiname smulkintus svogūnus, kol šie suminkštės. Ant viršaus dėliojame vištieną, beriame druską, juoduosius pipirus,“chmeli suneli“, kalendras ir kitokius kaukazietiškus prieskonius, kokius naudojame. Tada dedame trečiąjį sluoksnį – pjaustytus pomidorus. Viską darkart pagardiname druska ir pipirais. Galiausiai gausiai beriame kapotų petražolių ir sudedame aitriąsias paprikas (jei nesinori daug aštrumo, paliekame jas nepjaustytas). Prieš uždengdami dangčiu galime dar šliūkštelėti truputėlį vandens, kad svogūnai nepradėtų svilti, kol išsiskirs pakankamai pomidorų sulčių.

Troškiname ant vidutinės kaitros apie valandą, jei gaminame greitpuodyje, arba kiek ilgiau, jei gaminame paprastame puode. Ar čachochbilio troškinys paruoštas sužinosime patikrinę mėsą – ji turi lengvai atsiskirti nuo kaulo.

The post Čachochbilio troškinys appeared first on Beatos virtuvė.

Azijietiška vištienos sriuba su imbieru

$
0
0

Žaibiškai paruošiama, spalvinga ir gaivi sriuba, kurioje pagrindiniu smuiku groja ekologiškas vištienos sultinys „Maggi“. Imbieras suteikia malonios šilumos, o vakarykštė kepta vištiena ir daržovės – sotumo. Meškoms tramdyti labai tinkanti sriuba!

 

  1. Pasiruošiame sultinį: ekologiško vištienos sultinio „Maggi“ kubelius ištirpiname verdančiame vandenyje. Jei kubeliai kietesni, prieš tirpindami patriname šakute arba sutrupiname.
  2. Į karštą sultinį pilame ryžių actą, sojų padažą ir sukrečiame smulkiai sutarkuotą imbierą. Paverdame 10 min.
  3. Baigiant virti į puodą sumetame susmulkintą keptą vištieną, sulaužytus ryžių makaronus, šaldytus žirnelius, šiaudeliais supjaustytas arba sutarkuotas morkas. Paverdame kelias minutes ir išjungiame kaitrą. Makaronai jau išvirę.
  4. Į kiekvieną sriubos dubenėlį beriame griežinėliais supjaustytų ridikėlių ir kapotų žalumynų.

 

The post Azijietiška vištienos sriuba su imbieru appeared first on Beatos virtuvė.

Naminiai varškės sūreliai

$
0
0

Varškės sūrelių atskirai pristatinėti tikrai nereikia – jie visų mylimi ir neatsivalgomi, dingsta iš šaldytuvo tiesiog mistiškai greitai ir yra laabai paklausūs mano namuose. O šie naminiai sūreliai dar geresni nei iš parduotuvės – saldumo ir pagardų galima įdėti kiek nori ir kokių nori. O kur dar švelni varškė bei plonytis ir traškus tikro šokoaldo glaistas… Mmmm, tiesiog svajonė, laimė ir gardžiausias nekeptas desertas!

 

  1. Varškę ir lydytą sviestą elektriniu trintuvu sutriname su cukraus pudrą bei šaukšteliu vanilės iki lygios konsistencijos su kuo mažiau gumulėlių.
  2. Varškės masę sudedame į silikonines formeles ir išlyginame paviršių. Į dalį varškės galima įmaišyti aguonų. Sūreliams su uogienės įdaru, į vidurį galima įdėti šaukštelį mėgstamos uogienės. Užpildytą silikoninę formelę statome į šaldymo kamerą, kad viskas pilnai susitingtų. Tai užtruks mažiausiai 4 valandas.
  3. Gaminame šokolado glaistą. Garų vonelėje ištirpiname šokoladą su kokosų aliejumi. Tvirtai sušalusius varškės sūrelius kelioms akimirkoms panardiname į skystą šokoladą, kad tolygiai pasidengtų ir išimame ant kepimo popieriumi ištiestos lėkštės ar skardelės. Statome atgal į šaldytuvą maždaug valandai, kad sūrelio vidurys atitirptų. Likusį šokoladinį glaistą galima laikyti šaldytuve sandariai uždarytą, o prieš kitą naudojimą iš naujo pašildyti kol suskystės ir gerai išmaišyti.

The post Naminiai varškės sūreliai appeared first on Beatos virtuvė.

Salotos, tarta ir mano meilė ožkų sūriui

$
0
0
 Mes visada balsuojame savo pinigais ir ten, kur išleidžiam, ten ir kuriame klestėjimą. Ar įsivaizduojat ar šiaip pagalvojat, kad palaikydami mažus ūkininkus ir pirkdami jų produkciją jūs ne tik valgote kokybišką maistą, bet ir tiesiog prisidedat prie to, kad būtų daugiau įvairovės ir grožio, klestinčios gamtos…
Lietuvos mažieji sūrininkai, kurie laiko kelias ar daugiau avių, karvių ir ožkų sukuria tikrai puikaus skonio sūrius – aš kiekvieną kartą valgydama tą sūrį tikrai jaučiu, kaip pasisotinu pilniau ir patiriu didesnį malonumą!
Tikrai visi galim susirast ir palaikyt mažiuosius ūkininkus, juos girti ir vaišinti svečius… Nes jei mes to nedarysime, jie tiesiog užsidarys.
Taigi savo prakalbą baigiau – ir, prašau, Valdo ir Rasos sūris tikrai turi savo gerbėjų ratą. Nes tiesiog kai susipažįsti su žmonėm, kurie gamina sūrį, jo negali nemėgti. Dar svarbu žinoti, kad tai sūris iš gyvo pieno, todėl ten yra pilna gyvybės. Nežinau kaip, bet man niekada nebūna  jokio sunkumo jį virškinti.
Dabar karatininis laikas buvo užvėręs galimybes lankyti sūrines, bet atsirado kitų įdomybių: va antrąją Velyku dieną dalyvavau Zoominėse ožkyčių krikštynose ir ten rodė daug įdomybių apie sūrius. Viską aiškino Lietuvos sūrių žinovas Vytautas Vaga: taip smagiai apie sūrius papasakojo, kad valgiau tuos sūrius dvi savaites vis kitaip.
Ir štai noriu jums greitai pareklamuoti salotas su sūriu:
Štai pvz.,  sūris „Žan Žakas“ pelėsinis, primena Brie. Kaip jis gražiai atsiskleidžia lengvai paskrudinas orkaiteje.
Kai išsilydo, tada tik bam ant salotų. Labai tinka salotas kokiu salsvai rūgštesniu uoginiu elementu padabinti.
Arba dar ir tartą kepiau su „Banduke“ ir „Spilva“ keptom marinuotom paprikom.
O dar sūris labai skanu tiesiog su keptom ant grilio daržovėm!!
Tai taip aš skaniai valgau lietuviškus, šiuo atveju Valdo, sūrius.

The post Salotos, tarta ir mano meilė ožkų sūriui appeared first on Beatos virtuvė.

„Karūnavimo“ vištienos salotos

$
0
0

Fantastiškai geros ir sočios salotos, kuriose vištiena (paprastai krūtinėlė) sumaišyta su gardžiu majoneziniu padažu, kuris turi kario, truputėlį mangų pagardo ir natūralaus jogurto. Tai toks saulėtos, gražiai geltonos spalvos sotus patiekalas ir jį galima dėti ant salotos lapo arba į sumuštinį ar net susukti į kokį lavašą ar tortiliją. Anglai šį Elžbietos karūnavimui kurtą patiekalą taip ir vadina – „Karūnavimo vištiena“

  1. Vištų krūtinėles ištriname mėgstamais prieskoniais ir iškepame orkaitėje. Šioms salotoms taip pat galima naudoti ir kitas dalis ar keptos vištos likučius.
  2. Vištieną, obuolius ir salierų stiebus supjaustome nedieliais panašaus dydžio gabalėliais. Atskirame dubenėlyje sumaišome visus ingredientus, paragaujame, ar netrūksta druskos. Supjaustytas daržoves ir vištieną sumaišome su padažu.
  3. Paruoštą „karūnavimo“ vištieną dėliojame į salotų laivelius, pabaigoje uždedame po vieną kitą žaliąją vynuogę barstome kapotais kepintais migdolais.

The post „Karūnavimo“ vištienos salotos appeared first on Beatos virtuvė.

Vasarinis tortas „Medutis“

$
0
0

Tobulas vasaros tortas – lengvas, gaivus, spalvotas. Leiskite man truputėlį paimprovizuoti mūsų mėgstamo torto „Medutis“ tema – štai greitas, nesudėtingai pagaminamas ir pilnas uogų tortas, kuris primins ir nuostabų „Medučio“ skonį. Tradicinis būna su prieskoniais, su medumi, gausybe sluoksnių suteptų grietinės kremu ir toks visas minkštutis… Tik žinote, gamindami tradicinį medutį turime stovėti, kočioti, kepti, tuos sluoksnius sutepti, tada 24 valandas brandinti… O vasarą juk norisi daugiau pasimaudyti ar paežere pavaikščioti ar galų gale prasidės braškių sezonas, reikės uogienes gaminti… Tai ar turėsime laiko tuos tortus kepti? Tai čia greitas, paprastai, nesudėtingai pagaminamas tortas, kuris primins ir nuostabų „Medučio“ skonį, bet kartu ir visa pilna burna tiesiog dainuos, kad dabar yra vasara.

 

  1. Puodelyje ištirpiname sviestą ir medų. Kitame dubenyje išplakame kiaušinius su cukrumi iki standžių balkšvų putų.
  2. Į ištirpusius medų su sviestu beriame šaukštelį meduolių prieskonių arba cinamono ir sudedame 50 g grietinės. Gautą masę supilame į kiaušinius, beriame žiupsnelį druskos ir dar kartą viską paplakame. Galiausiai suberiame miltus su kepimo milteliais ir viską lengvai išmaišome, kol neliks sausų miltų.
  3. Pilame tešlą į kepimo popieriumi išklotą 22-24 centimetrų skersmens formą. 180 laipsnių orkaitėje kepame maždaug 25-30 minučių.
  4. Gaminame kremą: želatiną išbrinkiname apelsino ir citrinos sultyse. Dubenyje iki purumo išplakame grietinėlę su cukraus pudra. Ten pat sudedame grietinę ir gerai išmaišome. Išbrinkusią želatiną ant silpnos kaitros ištirpiname ir įmaišome į kremą. Įmaišome ir uogas.
  5. Prieš formuodami tortą leidžiame biskvitui visiškai atvėsti. Jei norėsis padaryti gražų braškių kraštelį, atsegamos kepimo formos sieneles ištiesiame kepimo popieriumi arba acetatine juosta. Braškes pjauname pusiau ir pjūvio puse priglaudžiame prie sienelės – taip apjuosiame visą kepimo formos perimetrą. Ant biskvito supilame kremą ir viską statome į šaldytuvą bent 4 valandoms, o geriausiai – pernakt sustingti.

The post Vasarinis tortas „Medutis“ appeared first on Beatos virtuvė.


Pudingo desertas su uogomis ir morengais

$
0
0

Purų korėtą biskvitą užkloja saldus „Dr. Oetker“ grietinėlės ir vanilės skonio pudingas, traškumo suteikia oriniai morengai, gaivumo ir spalvų – plakta grietinėlė ir uogos. Šventė akims ir gomuriui.

Gaminame:

  1. Pirmiausia pasiruošiame „Dr. Oetker“ pudingą. Maišelio turinį gerai išmaišome su 2–3 šaukštais cukraus (apie 30–40 g) ir maždaug 150 ml pieno. Dar 350 ml pieno užviriname ir nukėlę nuo viryklės nuolat maišydami supilame į jį prieš tai pasiruoštą mišinį. Grąžiname puodą ant viryklės ir nuolat maišydami paverdame pudingą dar apie minutę.
  2. Paruoštą „Dr. Oetker“ pudingą išpilstome į šaltu vandeniu išskalautus dubenėlius ar formeles ir paliekame atvėsti. Uždengiame maistine plėvele taip, kad liestųsi su pudingo paviršiumi. Taip atvėsęs jis išliks vientisos, glotnios konsistencijos.
  3. Gaminame biskvitą. Kambario temperatūros kiaušinius elektriniu plakikliu išplakame su cukrumi, kol masė taps puri ir balkšva. Įsijojame miltus, sumaišytus su „Dr. Oetker“ kepimo milteliais ir druska, viską švelniai išmaišome. Galiausiai supilame lydytą vos atvėsusį sviestą, dar kartą išmaišome.
  4. Supilame tešlą į kepimo popieriumi išklotą formą (šiuo atveju nesvarbu, kokio dydžio, – iškepusį biskvitą vis tiek laužysime) ir kepame iki 180℃ įkaitintoje orkaitėje apie 15–20 minučių, kol gražiai pagels. Iškepusį atvėsiname.
  5. Prieš formuodami desertą, dar kartą išmaišome paruoštą jau atvėsusį „Dr. Oetker“ pudingą, grietinėlę išplakame iki standžių putų. Sluoksniuojame stiklinaitėse pradėdami biskvitu, ant jo liejame „Dr. Oetker“ pudingo, beriame laužytus morengus, uogas ir užklojame plakta grietinėle. Kartojame tiek, kiek norisi ir telpa stiklinėje.

The post Pudingo desertas su uogomis ir morengais appeared first on Beatos virtuvė.

Grikių košė su voveraitėmis ir rūkytu varškės sūriu

$
0
0

Tvirto ir ryškaus skonio grikių kruopos labai dera su sodriu ekologišku jautienos sultiniu „Maggi“. Jame išvirtos kruopos išlieka birios ir kupinos skonio, todėl yra skanios ir atšalusios.

Gaminame:

1. Grikius nuplauname, suberiame į puodą ir užpilame 500 ml vandens. Sutrupiname vieną ekologišką „Maggi“ jautienos sultinio kubelį ir verdame apie 15 minučių, kol visas sultinys susigers į kruopas.

2. Keptuvėje gerai įkaitiname sviestą ir aliejų. Sudedame nuvalytas ir nusausintas voveraites, apkepame nevartydami, kad šios gražiai paruduotų. Pabaigoje suberiame smulkintus česnakus, beriame žiupsnį druskos ir juodųjų pipirų, pamaišome ir dar kelias minutes viską pakepame.

3. Grikius gardiname keptomis voveraitėmis, beriame trupinto varškės sūrio ir kapotų petražolių.

Ekologiškuose „Maggi“ sultiniuose nėra daug druskos ir aštrumo, tad jie neužgožia kitų produktų skonio, tik suteikia jiems reikiamo gilumo. Gera naujiena ta, kad visos ekologiškų „Maggi“ sultinių pakuotės popierinės ir suyrančios!

The post Grikių košė su voveraitėmis ir rūkytu varškės sūriu appeared first on Beatos virtuvė.

Keksiukai su javainiais ir avietėmis

$
0
0
Aš tam reikalui visada turiu Pauluns javainių ir granolos spintelėje (na, aišku, ne tik kepiniams, bet ir užkandžiui su jogurtu ar vaisiais jie man patinka)! Keksiukai su Pauluns granola arba javainiais – greitai pagaminami ir labai skanūs. Sakysit, o kaip čia taip – javainius berti į keksiukų tešlą? Pirmiausia, tai jie labai skaniai praturtina tešlą, Pauluns granolos ir dribsnių švari ir gryna sudėtis – pilna riešutų, vaisių, skaidulų ir jokio cukraus! Ir čia Paulúns #REKLAMA, bet aš pati mielai jų javainius ir dribsnius valgau, mėgstu ir vis sugalvoju, su kuo suporuoti. O šie keksiukai, į kurių tešlą bėriau Pauluns supermusli su braškėmis ir avietėmis, tiesiog dingo, išgaravo iš lėkštės ir turėjo mega pasisekimą. Šiuose tikrai mažiau cukraus nei įprastuose keksiukuose!
Tai štai RECEPTAS:
1. Gaminame trupinius: minkštą sviestą įtriname pirštais su Pauluns supermusli dribsniais. Atidedame.
2. Gaminame tešlą: minkštą sviestą išsukame plakikliu su cukrumi, po vieną įmušame kiaušinius ir išplakame iki purumo. Galiausiai sudedame trintus bananus. Kitame dubenyje sumaišome miltus, Pauluns supermusli dribsnius, druską ir kepimo miltelius. Šlapius ingredientus supilame į sausų ingredientų dubenį ir lengvai išmaišome.
3. Keksiukų formeles beveik iki viršaus užpildome tešlą. Į jos vidų įspaudžiame po 1-2 avietes, o viršų pabarstome trupiniais.
4. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 25 minutes.

The post Keksiukai su javainiais ir avietėmis appeared first on Beatos virtuvė.

Takai su glazūruotais baklažanais ir feta

$
0
0

Kas jums sakė, kad „Santa Maria“ BBQ padažu gardinti ir glazūruoti galima tik šonkauliukus ar sparnelius? Mes ėmėm ir pabandėm mėsos ruošimo techniką pritaikyti baklažanams ir rezultatas labai nudžiugino!

Gaminame:

  1. Gerai įkaitiname grilį arba orkaitę iki 180 laipsnių. Baklažanus pjauname pusiau ir kiekvieną puselę padalijame dar į keturias dalis išilgai. Ant baklažanų beriame druskos, pipirų, šlakstome aliejumi ir kepame įkaitintame grilyje arba orkaitėje apie 20 minučių.
  2. Baklažanams suminkštėjus, teptuku iš visų pusių dosniai patepame „Santa Maria“ padažu „BBQ original“ ir kepame dar apie 5 minutes. Svarbu prižiūrėti, kad nesudegtų.
  3. Grilyje apkepame kukurūzų burbuoles (jei naudojame ne konservuotus kukurūzus) ir juostelėmis supjaustytas paprikas. Gaminame pagardą: dubenyje sumaišome smulkiais kubeliais pjaustytą svogūną ir pomidorą, smulkintus kalendrų lapelius. Nuo burbuolių nupjaustome kukurūzus arba dedame konservuotus, suberiame pupeles, pagardiname druska bei citrinų sultimis.
  4. Virš atviros ugnies arba labai gerai įkaitintoje keptuvėje pašildome „Santa Maria“ tortilijas, kol gražiai paruduos. Laikome įsuktas į švarų rankšluostį, kad išliktų šiltos ir neperdžiūtų, kol jų prireiks.
  5. Gaminame takus: į pašildytą tortiliją dedame keptas paprikas ir glazūruotus baklažanus. Gardiname pagardu ir trupinta feta.

 

Sodraus skonio dūmų aromato „Santa Maria“ kepsnių padažai gali būti skanaujami tiek su iškeptais kepsniais, tiek naudojami kepamai mėsai, žuviai ar daržovėms glazūruoti. Tik svarbu padažą naudoti kepimo pabaigoje, o ne pradžioje.

The post Takai su glazūruotais baklažanais ir feta appeared first on Beatos virtuvė.

Pomidorų salotos su ožkų sūrio sniegu ir čiobreliais

$
0
0
Šią idėją atvežė draugė Vaida iš atostogų Ispanijoje. Ji pasakojo valgiusi pomidorų salotas, ant kurių buvo užtarkuota sūrio, ištraukto iš šaldiklio. Oi kaip man patiko… Minkšto ožkų sūrio gabalėlis visada gyvena mano šaldytuvo kameroje, aš dažnai jo užtarkuoju ant daržovių. Nebrandintas ožkų sūris kambario temperatūroje ar ištrauktas iš šaldytuvo yra minkštas ir jį gali dėti tik gabaliukais ar kruopelėmis, bet šaldytą galima aštria smulkia tarka paversti lengvu sniegeliu. Juo ir pasidengia pomidorai. Neįtikėtinai gardu. Sūrio reikia vos vos vos, o čiobreliai su ožkų sūriu ir pomidorais tinka kaip medus su pienu, kaip ežeras su vasaros vakaru ar šulinys su kibiru.
Užpilas klasikinis: smulkiai pjaustyti raudonieji svogūnai, marinuoti acte. Maloniai pasimarinavę svogūnai jau nėra aitrūs, bet nepraranda savo pikantiškumo ir traškumo. Genialiai paprasta.
Gaminame:
1. Ožkų sūrį kiškite į šaldymo kamerą kelioms valandoms, jis turi sušalti į ragą.
2. Svogūną supjaustykite kuo smulkesniais gabaliukais. Užpilkite jį baltojo vyno actu ir leiskite pasimarinuoti 10 minučių.
3. Į marinatą dėkite medų arba cukrų, gerai išmaišykite, tada supilkite aliejų ir įberkite druskos.
4. Pomidorus supjaustykite griežinėliais, guldykite ant lėkštės, pašlakstykite užpilu, smulkia tarkele užtarkuokite šaldyto sūrio, pabarstykite čiobreliais.
Tai yra fantastiškas būdas suteikti pikantiškumo ten, kur norisi ožkų sūrio. Jį galite užtarkuoti ant keptų burokėlių ar netgi ant duonos skrebučio. Patikėkite manimi, tai triukas, kurį verta įsidėmėti.

The post Pomidorų salotos su ožkų sūrio sniegu ir čiobreliais appeared first on Beatos virtuvė.

Sultinyje virta soti keturių grūdų košė

$
0
0

Nepelnytai primirštas keturių grūdų mišinys (žirniai, kviečiai, miežiai ir rugiai) suteiks sotumo ilgam – pavalgius tokios košės, užteks jėgų ir baidarę per sraunius upelius irkluoti, ir pajūriu į žygį leistis. Šį mišinį išvirę aromatingame ekologiškame vištienos sultinyje „Maggi“, pasigaminsite pačią švelniausią ir jaukiausią košę, kurią gardu valgyti ir vieną. Bet jei liko nesuvalgytos vakarykštės ant grilio keptos vištienos, dešrelių ar šašlykų, galite drąsiai naudoti likučius.

Gaminame:

  1. Puode užverdame 1 litrą vandens, sutrupiname abu „Maggi“ vištienos sultinio kubelius. Kai jie ištirpsta, suberiame kruopas ir vis pamaišydami verdame apie 25–30 minučių.
  2. Keptuvėje sviesto ir alyvuogių aliejaus mišinyje apie 5 minutes pakepiname ne visai plonais griežinėliais supjaustytas morkas. Gardiname druska, pipirais, kmynais. Šios neturi visiškai suminkštėti, skanu, kai lieka tvirtesnės. Toje pačioje keptuvėje pašildome ir vištienos ar kitų mėsos likučių gabalėlius.
  3. Košę gardiname keptomis morkomis ir vištiena, ant viršaus tarkuojame kietojo ar džiovinto varškės sūrio, beriame smulkintų krapų.

Ekologiški sultiniai „Maggi“ yra vienas patogiausių būdų sunaudoti maisto likučius. Šaldytuve vystančios daržovės ar vakar kepta mėsa su šiuo sultiniu gali greitai tapti skaniausia sriuba ar troškiniu.

The post Sultinyje virta soti keturių grūdų košė appeared first on Beatos virtuvė.

Amerikietiškas vyšnių pyragas

$
0
0

Šis pyragas skanus ir šiltas, ir atvėsęs. O jei jau norite tikrai amerikietiško deserto, išsiplakite grietinėlės ir šalia patiekite vanilinių ledų.

Gaminame:

  1. Miltus sumaišome su druska. Sviestą supjaustome mažais kubeliais ir sudedame į miltus. Greitai triname pirštais, kad susidarytų sviesto ir miltų trupiniai, bet ilgai nežaidžiame, kad sviestas nesušiltų.
  2. Maišydami šakute po truputį pilame vandenį. Nebepilame vandens, kai tešlos trupiniai pradeda kibti, tuomet darbuojamės rankomis. Kai tik tešla sulimpa į vieną kamuolį ir nebetrupa, ji paruošta – minkyti nereikia. Jei vis dar matome sausų trupinių, dar įpilame šaukštą vandens.
  3. Orkaitę įkaitiname iki 200 ℃.
  4. Tešlos kamuolį padalijame į dvi dalis. Palaikome 30 min. šaldytuve. Po pusvalandžio vieną tešlos dalį išimame, iškočiojame ir įklojame į skardą.
  5. Pasiruošiame vyšnių įdarą: sumaišome vyšnias, cukrų, krakmolą, tarkuotą citrinos žievelę ir sultis bei cinamoną. Dedame ant paruoštos pyrago tešlos. (Inde likusio skysčio nesupilame.)
  6. Likusią tešlą iškočiojame ir dengiame ant pyrago viršaus. Galime dėti visą lakštą ir išpjauti kelias skylutes, kad būtų vietos išeiti garams. Arba galime tešlą supjaustyt juostelėmis ir gražiai išdėlioti ant tešlos viršaus – pavyzdžiui, supinti tinklelį.
  7. Kiaušinį lengvai paplakame su vandeniu, aptepame pyrago viršų. Galime pabarstyti keliais žiupsniais rudojo cukraus.
  8. Kepame orkaitėje apie valandą, kol tešla tampa auksinės spalvos, o įdaras ima kunkuliuoti.

The post Amerikietiškas vyšnių pyragas appeared first on Beatos virtuvė.


Sorų košė su keptais brokoliais, sėklomis ir mėtų padažu

$
0
0

Soros yra ryškiaspalvės, universalios ir labai maistingos kruopos. Jas verta prisijaukinti ir kuo dažniau įtraukti į patiekalų repertuarą. Išvirtos ekologiškame „Maggi“ daržovių sultinyje jos bus puiki kompanija keptoms daržovėms ir mėsai. Šioje košėje gardžiai dera kepti brokoliai ir skrudintos sėklos, o intensyvus žaliasis mėtų padažas paryškina šviežių daržovių ir švelnių kruopų skonį.

Gaminame:

  1. Sorų kruopas perplauname vandeniu, beriame į puodą ir užpilame 500 ml verdančio vandens. Į jį įtrupiname kubelį ekologiško daržovių sultinio „Maggi“, įpilame šaukštą aliejaus ir vis pamaišydami verdame apie 20 minučių.
  2. Keptuvėje įkaitiname šaukštą alyvuogių aliejaus ir trumpai apkepame žiedynais supjaustytą brokolį. Kai viena pusė apskrunda, pilame į keptuvę du šaukštus vandens ir uždengiame dangčiu – susidarę garai suminkštins brokolį.
  3. Kitoje keptuvėje arba iki 170 °C įkaitintoje orkaitėje paskrudiname saulėgrąžas ir moliūgų sėklas.
  4. Gaminame mėtų padažą. Elektriniu trintuvu sutriname visas sudedamąsias dalis. Pabaigoje paragaujame, ar užtenka druskos ir rūgštelės.
  5. Išvirusias kruopas gardiname brokoliais, kepintomis sėklomis, kanapių branduoliais ir mėtų padažu.

Jei jūsų artimieji vis dar nemėgsta košių, pabandykite kruopas išvirti ekologiškame sultinyje „Maggi“. Kruopos prisigeria švelnaus šio sultinio skonio ir tampa skaniausiu patiekalu vos su keliais papildomais produktais.

The post Sorų košė su keptais brokoliais, sėklomis ir mėtų padažu appeared first on Beatos virtuvė.

Sveikesni balandėliai su daugiau daržovių ir mėsa

$
0
0

Šie balandėliai kupini daržovių gardumo ir gerumo. Troškinti sultinyje, be papildomų riebalų, o pavalgius jie suteikia malonų lengvumo pojūtį. 

Gaminame:

1. Nuo kopūsto atskiriame lapus mums patogiausiu būdu. Suberiame bulguro kruopas į dubenėlį ir užpilame verdančiu vandeniu (galima tuo, kuriame apvirė kopūstas, kai atskyrėte lapus), kad apsemtų apie 1–2 cm. Paliekame išbrinkti apie 20 minučių. 

2. Į mėsą dedame smulkiai kapotas žoleles ir česnako skilteles, dosniai beriame druskos ir juodųjų pipirų. Sudedame išbrinkusias kruopas (jei kruopos nesugėrė viso vandens, perteklių nupilame) ir viską gerai išmaišome. Jei reikia, iš kopūsto lapų išpjauname storesnes gyslas ir vyniojame balandėlius.

3. Ruošiame padažą, kuriame troškinsime. Į keptuvę pilame šlakelį aliejaus ir apkepame smulkiai supjaustytą svogūną, kol suminkštės. Toliau į keptuvę siunčiame kubeliais pjaustytą cukiniją, pagardiname druska ir taip pat apkepame apie keturias minutes. Galiausiai sudedame pomidorų tyrę, ją minutę pakaitiname ir viską užpilame atskirai pasiruoštu ekologišku „Maggi“ žolelių sultiniu (vieną kubelį sultinio ištirpiname maždaug pusėje litro verdančio vandens).

4. Keptuvės turinį perpilame į kepimo skardelę, ant viršaus vienu sluoksniu dėliojame balandėlius ir siunčiame į įkaitintą orkaitę (180 laipsnių) kepti apie 40 minučių. Per šį laiką mėsa iškeps, kopūstas gardžiai apskrus, o padažas sutirštės. 

5. Kuskusą garnyrui ruošiame taip: kruopas dosniai užpilame pasiruoštu ekologišku „Maggi“ sultiniu ir uždengę paliekame dvi minutes išbrinkti. Tuomet į kruopas įdedame šaukštą sviesto ir vis maišydami, purendami šakute pakaitiname puode dar dvi minutes, kol neliks į gumulėlius sušokusių kruopų. Patiekiame su prieskoninėmis žolelėmis.

The post Sveikesni balandėliai su daugiau daržovių ir mėsa appeared first on Beatos virtuvė.

Geriausias šio rudens obuolių pyragas su morkomis

$
0
0

Anšlaginis – valgiau visą savaitgalį ir kepsiu dar kartą! Esmė tokia: daug gero rimto cinamono (naudojau aišku SANTA MARIA), daug morkų ir daug obuolių, o dar kremas ant viršaus su karamelizuotais riešutais, ar reikia ko nors daugiau?

Aš rudenį ir šiaip visada sunaudoju didelius kiekius cinamono, nes žiauriai jį mėgstu, o obuolių pyragas be cinamono yra išvis kaip obuolys be obels… Šio pyrago idėja atėjo tiesiog iš pokalbio su dukra, tai paklausiau jos, koks tau yra skaniausias obuolių pyragas? Su daug cinamono ir su morkomis, atsakė ji… Tai va tokį ir iškepiau.

Kremo galite negaminti, jei tingite, bus skanus ir be jo. Bet jei norit jau visai pasipuikuot ir padaryt kaip kavinėj ar į balių nešti tai kremas su karamelizuotais riešutais labai gerai karūnuos šį visą grožį. Cinamonas čia irgi ne paskutinėj vietoj, jis turi būti ne kartus ir ne prėskas, kitaip viską sugadinsit.

Man visada patiko SANTA MARIA cinamonas, jis saldaus subtilaus skonio, tai net ir padauginę jo, jausite citrusinių vaisių ir vanilės poskonius, o ne karčią medžio žievę… Beje, SANTA MARIA cinamonas turi ir ekologišką giminaitį.

Gaminame:

  1.  Pirmiausia išplakam kiaušinius su cukrum iki standžių putų. Sviestą ištirpinam ir galim truputį sviestą karamelizuoti. Tada lėtai supilam sviestą į kiaušinius. Miltus sumaišome su druska ir kepimo milteliais ir įmaišom į tešlą – tešla turi būti tiršta, nes daug drėgmės suteiks morkos ir obuoliai.
  2. Morkas sutarkuojam smulkiai, o obuolius supjaustom kubeliais. Pabarstom obuolius dosniai SANTA MARIA cinamonu. Įmaišom morkas ir obuolius į tešlą. Kepam 180C temperatūroje apie 50 min kol iškepa.
  3.  Kremas: į keptuvę dedam riešutus ir cukrų ir kaitinam, kol cukrus ištirpsta ir riešutai karamelizuojasi bet atsargiai nesudeginam. Kremas paprastas kaip du kart du. Minkštą sviestą išplakam su cukraus šaukštu ir kreminiu sūriu. Riešutai atvėsta sukapojam beveik visus ir įmaišom į kremą, kitus pasiliekam papuošimui.
  4. Kai atvėsta pyragas, tepam kremą. Papuošiam su riešutais ir mėgaujamės. Aš suvalgiau keturis gabalus, jei ne penkis ir labai geras tas SANTA MARIA cinamonas, jaučiasi gerai kaip turi būti.

The post Geriausias šio rudens obuolių pyragas su morkomis appeared first on Beatos virtuvė.

Cukinijų gratinas pagal Julią Child

$
0
0

Nuostabus patiekalas su mano mylimomis cukinijomis, man jis buvo tikras atradimas. Šį receptą radau Amerikos kulinarijos legendos Julia Child knygoje. Būtinai kepkite šį gratiną, jei dar nesibaigė cukinijos, mat čia jų sunaudojamas tikrai galingas kiekis!

  1. Sutarkuojame cukinijas stambia burokine tarka, pasūdome ir paliekame trumpam, kad išsiskirtų vanduo. Tarkius sukrečiame į rėtį ir gerai nuspaudžiame vandenį.
  2. Įkaitintoje keptuvėje išlydome beveik visą sviestą (apie 1 šaukštą sviesto paliekame vėlesniam laikui) ir apkepiname smulkiai supjaustytą svogūną ir česnako skilteles. Ten pat sudedame ir nusunktas cukinijas. Pakepame kelias minutes, kad cukinijos nugarintų dar šiek tiek vandens.
  3. Ryžius 5 minuties apverdame, nupilame vandenį. Suberiame į keptuvę, beriame juodųjų pipirų ir viską išmaišome.
  4. Keptuvėje daržoves pastumiame į šoną ir viduryje ištirpiname likusį šaukštą sviesto. Į jį beriame miltus, išmaišome, trumpai juos apkepame ir sumaišome su daržovėmis. Vis maišydami, po truputį į keptuvę supilame pieną. Suberiame pusę kietojo sūrio, viską išmaišome.
  5. Ikaitiname orkaitę iki 200 laipsnių. Į kepimo indą sukrečiame visą keptuvės turinį, paviršių išlyginame ir barstome varškės sūriu su kmynais bei kietuoju sūriu. Kepame apie 30 minučių, kol viršus gražiai apskrus.

The post Cukinijų gratinas pagal Julią Child appeared first on Beatos virtuvė.

Tradicinis chačapuris

$
0
0

NAMINIS CHAČAPURIS…. !!! Kepkite ir būsite laimingi. Man ypač patinka, kad įdaras gali būti visoks – ir su mėsa, ir su sūriu, ir su žalumynais. Kartvelai gamina mielinės tešlos chačapurius ir bemielės. Šįkart būtent tokia – sviestinė ir koookia minštutė!!! Kaip koks debesėlis, pirmą kartą tokią liečiau – fantastika ir meditacija. Kaip pasigaminti nuostabius, skaniausius chačapurius, mano laidoje parodė Kristina Baranauskaitė, Gruzijos meno ir skonio namų Kaune įkūrėja. O receptą Kristina paveldėjo iš mamos.

  1. Erdviame dubenyje sumaišome 1 stilinę riebios grietinės ir pusę stiklinės rūgpienio. Ten pat mušame vieną kiaušinį, 50 g tirpinto sviesto ir po mažą žiupsnelį druskos bei cukraus, viską gerai išmaišome. Palengva, vis maišydami beriame miltus. Šiame etape prireiks apie 250-300 g miltų, dubenyje tešla turi būti vos vos sukibusi, dar labai minkšta ir trapi.
  2. Gaminame įdarą. Viename dubenyje šakute sutriname 200 g brinzos ir 50 g lydyto sviesto, o kitame – 200 g brinzos, 50 g lydyto sviesto ir didelę saują smulkintų žalumynų.
  3. Gausiai pamiltuojame stalviršį, ant jo išverčiame tešlą, o jos viršų taip pat gausiai pamiltuojame. Labai švelniai rankomis tešlą lankstome, kad paviršius taptų vos glotnesnis, bet jokiu būdu stipriai neminkome. Gautą tešlą padaliname į 4 dalis, kiekvieną tešlos gabalėlį dar truputį palankstome ant miltuoto paviršiaus ir iš jų suformuojame minkštus kamuolėlius. Kiekvieną jų labai lengvai pakočiojame jokiu būdu nespausdami – kočėlo svorio čia turi pakakti, kad suformuotume apie 1 cm storio blynelius.
  4. Nedideliame indelyje sumaišome 1 šaukštą miltų su 1 šaukšteliu sodos. Gautą miltų mišinį  mintyse padalijame į keturias dalis – vienas ketvirtis vienam chačiapuriui. Ant iškočioto blynelio beriame žiupsnį miltų ir sodos  mišinio, ranka paskirstome, jį lenkiame dukart perpus, kad gautume trikampėlį ir jį darkart iškočiojame iki 1 cm storio. Ant šio vėl beriame žiupsnelį miltų mišinio ir vėl užlankstome ir pakočiojame. Visa tai pakartojame darkart – iš viso per tris kartus sunaudojame vieną ketvitį miltų mišinio. Galiausiai to tešlos „blynelio“ kraštus surenkame ir užspaudžiame, kad suformuotume vieną apvalų kamuoliuką. Jį dosniai pamiltuojame, pridengiame maistine plėvele, kad neišdžiūtų, ir perkeliame į šaldytuvą atvėsti bent 15 minučių, bet galime laikyti ir iki 24 valandų. Tą patį padarome su visa likusia tešla.
  5. Formuojame chačapurius. Imame po vieną tešlos kamuoliuką iš šaldytuvo ir pamiltavę švelniai kočiojame, kol suformuosime apie 1 cm storio apvalų blynelį. Į jo vidurį krauname pusę įdaro su žolelėmis arba be jų, suformuojame nedidelį kauburėlį. Likusius išlindusius tešlos kraštus surenkame į vieną vis pamiltuodami ir gerai užspausdami, kad gautume kažką panašaus į pinigų maišelį ar chinkalį. Telšlos perteklių viršuje nugnybiame pirštais. Galiausiai, pamiltuojame įdarytą tešlos burbuliuką ir darkart lengvai iškočiojame, paskirstome sūrio įdarą. Šakute viduryje lengvai praduriame tešlą, kad per skylutę galėtų išeiti perteklinė drėgmė.
  6. Pagaliau kepame! Chačapurį galima kepti tiek keptuvėje ant sviesto, tiek ir orkaitėje ar net senovinėje krosnyje. Jei naudosimės orkaite, tai nustatome režimą su vėjeliu, kaitrą 180 laipsnių, kepame apie 10 minučių. Iškepusius ir dar karštus chačapurius gausiai ištepame sviestu.

Na, o jei iš aprašymo visai neaišku, nei kaip čia kočioti, nei kaip lankstyti – viską labai tiksliai papasakojo ir parodė mano laidos viešnia Kristina iš Gruzijos meno ir skonio namų. Šios laidos įrašą galite rasti LRT mediatekoje.

The post Tradicinis chačapuris appeared first on Beatos virtuvė.

Viewing all 439 articles
Browse latest View live