Quantcast
Channel: Receptai – Beatos virtuvė
Viewing all 439 articles
Browse latest View live

Keptų burokėlių salotos su kanapių aliejumi

$
0
0

Jau pats laikas prisiminti per vasarą primirštus šakniavaisius. Aš pati pulsiu į burokėlius. Burokėlis, kaip ne kartą esu sakiusi, man yra daržovių daržovė. Valgyti juos šviežius – tikra laimė. O jei dar jis skaniai orkaitėje paskrudintas, sėklomis pabarstytas ir įdomesniu aliejumi pašlakstytas, tai – pasakiška daržovė!

Šiose salotose burokėliui akompanuos kanapių aliejus „Anira“. Šis pirmo spaudimo šaltai spaustas nerafinuotas kanapių aliejus netinka kepti, bet gerai dera salotų padažuose ar ruošiant užtepėles. Skanus „Anira“ aliejus ir su virtomis bulvėmis ar naminės baltos duonos rieke ir žiupsniu druskos. Be to, kanapių aliejus vertingas, jis omega 3 ir omega 6 riebalų rūgščių šaltinis, bene vienintelis iš visų aliejų turi vitamino D. Svarbu atidarius butelį nelaikyti šviesoje ir kuo greičiau suvartoti.

  1. Įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių. Nuskutame pastarnokus ir burokėlius, supjaustome panašaus dydžio gabalėliais. Pašlakstome alyvuogių aliejumi, užberiame druskos, kmynų ir šauname kepti apie 20 minučių, kol daržovės suminkštės.
  2. Obuolį supjaustome plonais griežinėliais. Įkaitintoje keptuvėje 3–4 minutes pakepiname kanapių sėklas.
  3. Salotų dubenyje sumaišome abiejų rūšių lapelius, suberiame kepintas kanapių sėklas, obuolių griežinėlius. Sudedame šiek tiek atvėsusius burokėlius ir obuolius, užberiame žiupsnį druskos ir juodųjų pipirų, viską gerai išmaišome. Pašlakstome kanapių aliejumi „Anira“, įpilame šaukštą obuolių acto ir darkart viską išmaišome.

The post Keptų burokėlių salotos su kanapių aliejumi appeared first on Beatos virtuvė.


Desertinė kesadilija su kriaušėmis, cinamonu ir bri sūriu

$
0
0

O dievai kaip čia skanu – traški plona tortilija, saldi kriaušė ir pikantiškas viską apjungiantis bri sūris. Kai norisi kažko saldaus ir šilto, o spintelėje guli  „Santa Maria“ tortilijų pakuotė, prisiminkite šį receptą. Ilgai neužtruksit, tiks ir ilgiems savaitgalio pusryčiams ir tingiai popietei prie vyno taurės. Beje, „Santa Maria“ tortilijos be konservantų, todėl pirkite tiek, kad spėtumėt suvartoti per jų galiojimo laiką. O atidarę pakuotę, geriau ją visą ir sunaudokite.

Eiga:

  1. Siunčiame nuluptas ir griežinėliais supjaustytas kriaušes kelioms minutėms į įkaitintą orkaitę (200C griliaus rėžimu), galime prieš kepima šiek tiek pabarstyti cukrumi. Jokiu būdu ilgam neatsitraukiame nuo orkaitės, nes jos gali labai greitai sudegti. Po 4-5 minučių išimame iš orkaitės, atidedame trumpam atvėsti.
  2. Supjaustome bri sūrį nedideliais gabalėliais. Imame „Santa Maria“ tortiliją, ant jos paviršiaus dėliojame sūrį (nebūtinai turi uždengti visą paviršių), ant viršaus – keptas suminkštėjusias kriaušes ir beriame žiupsnelį „Santa Maria“ cinamono ir vos vos druskos – tai pagerins bendrą skonį. Klojame ant viršaus kitą tortiliją, gerai paspaudžiame.
  3. Įkaitiname keptuvę, ištirpiname šaukštelį sviesto ir siunčiame tokį didelį dvigubą suklijuotą blyną į keptuvę. Kepame apie 4 minutes, kol apačia taps gražiai auksinė ir sūris kesadilijos viduje ims lydytis. Tada mentelių ar lėkštės pagalba apverčiame ir kepame dar tiek pat, kad ir antroji pusė gražiai apskrustų, viskas galutinai sušiltų.
  4. Patiekiame kesadilijas perpjovę į 6 ar 8 dalis, galima skanauti su trupučiu grietinės.

The post Desertinė kesadilija su kriaušėmis, cinamonu ir bri sūriu appeared first on Beatos virtuvė.

Karšti sumuštiniai su pievagrybiais, sūriu ir majonezu

$
0
0

Lietuvoje kiekviename šaldytuve rasi nors lašelį majonezo. Šis universalus produktas keliauja ne tik ant virto kiaušinio ar į šviežias kopūstų salotas. Majonezas tinka ir kepiniams, ir karštiems sumuštiniams, ir dar begalei patiekalų ruošti, svarbu nepadauginti šio ingrediento, rinktis kokybišką bei skanų.

Tad kai mums visiems puikiai žinomo prekės ženklo „Maggi“ atstovai pasiūlė išbandyti naują Lietuvoje produktą – „Maggi“ majonezą, ragavome visos ir buvome priekabios, bet mums patiko ir tradicinis šio majonezo skonis, ir kreminė tekstūra. 

Ragaudamos prisiminėme vieną puikų karštų sumuštinių receptą: čia pievagrybiai, sūris ir majonezas sukuria tokią dermę, kad, rodos, valgai ne greitai pagamintą karštą sumuštinį, o prabangią užtepėlę – tikrai nėra paprasta suprasti, kodėl taip skanu ir ką iš tikrųjų skanauji.

Eiga:

  1. Įkaitiname orkaitę iki 160 °C grilio režimu. Perpjauname prancūzišką batoną išilgai arba supjaustome riekelėmis. Dubenyje sumaišome tarkuotą sūrį, „Maggi“ majonezą ir smulkiai supjaustytus pievagrybius, viską pagardiname druska ir šviežiai grūstais pipirais.
  2. Gautą masę tolygiai tepame ant abiejų prancūziško batono puselių. Perkeliame į kepimo skardą ir šauname į įkaitintą orkaitę kepti apie 10 minučių, kol sūris išsilydys, o duonos krašteliai taps auksiniai ir traškūs.
  3. Išėmę iš skardos, duonos puseles paliekame šiek tiek pravėsti. Prieš patiekdami pagardiname smulkintais petražolių lapeliais.

„Maggi“ majonezas – natūralus omega 3 riebalų rūgščių šaltinis. Ieškokite 400 ml ir 700 ml pakuotėse prekybos centruose „Maxima“ ir „Rimi“.

The post Karšti sumuštiniai su pievagrybiais, sūriu ir majonezu appeared first on Beatos virtuvė.

Cacio e pepe arba sūris ir pipirai

$
0
0

Štai toks paprastas pavadinimas, o ir trumputis ingredientų sąrašas atrodo labai jau kukliai, bet žinokite, koks nepaprastas yra šio patiekalo skonis… Svarbiausia čia yra gera atlikimo technika ir nepriekaištinga ingredientų kokybė – stipraus skonio avies pieno sūris Pecorino ir patys aromatingiausi Tellicherry juodieji pipirai. Taip, galbūt teks šiek tiek pasipraktikuoti maišant, kol išgausite tobulą aksominį padažą, glotniai apsivejantį kiekvieną makaroną, tačiau galiu garantuoti, kad kartą išbandę, tikrai pasiryšite įtraukti šį receptą į savo mėgstamiausių makaronų patiekalų TOP 3.  

Eiga:

  1. Užkaičiame erdvų puodą su vandeniu, beriame į jį dosniai druskos (makaronų virimo vanduo turi būti tokio sūrumo, koks yra jūros vanduo). Kai vanduo ima energingai burbuliuoti, suberiame į jį makaronus ir vis pamaišydami verdame tiek laiko, kiek nurodyta ant pakuotės (žiūrėti į nurodytą mažesnį minučių kiekį, jei nenorime, kad makaronai būtų pervirę). Makaronų virimo laikui einant į pabaigą, samčiu ar puodeliu nuimame ir išsisaugome apie 250 ml makaronų virimo vandens.
  2. Kol makaronai verda, itin smulkia tarka sutarkuojame sūrį.
  3. Ant vidutinės ugnies užkaičiame keptuvę. Įdedame į ją ⅔ nurodyto kiekio sviesto, ištirpiname ir į jį beriame apie 1 šaukštelį šviežiai grūstų „Santa Maria“ Tellicherry juodųjų pipirų.  Svarbu, nenaudokite malūnėlio virš garuojančių puodų, prisimalkite pipirų į specialų dangtelį, esantį virš malūnėlio (1 dangtelis – 1 arbatinis šaukštelis), panaudoję, nepamirškite sandariai uždaryti ir pipirų kokybė ilgai išliks nepakitusi,Juos vis pamaišydami pašildome apie 1 minutę.
  4. Nusunkiame išvirusius makaronus. Į keptuvę su sviestu ir pipirais pilame šiek tiek mažiau nei pusę išsaugoto makaronų virimo skysčio, pašildome iki kol ims vos vos burbuliuoti. Sudedame į keptuvę makaronus, likusį sviestą ir sumažinę ugnį iki minimalios, vis maišydami sudedame pusę kiekio sūrio. Vis maišome makaronus, ko sūris ištirps ir glotniu sluoksniu padengs visus makaronus. Tada visiškai išjungiame ugnį, pilame dar šlakelį išsaugoto makaronų vandens  (nebūtinai panaudosime visą, reikia atsižvelgti, kiek skysčio jau yra keptuvėje), beriame likusią dalį sūrio ir vėl energingai ir kantriai maišome, kol visas sūris ištirps ir taps vientisu lygiu padažu. Jei makaronai atrodo sausoki ir nedaug padažo, visada galima įpilti šiek tiek daugiau skysčio.
  5. Serviruojame makaronus pagardinę šviežiai grūstais „Santa Maria“ Tellicherry juodaisais pipirais

 

The post Cacio e pepe arba sūris ir pipirai appeared first on Beatos virtuvė.

Virtiniai su bulvėmis, kepti su sūriu ir moliūgais

$
0
0

Pasakiškai jaukus rudeniškas patiekalas. Užtruksite šiek tiek ilgiau, nei prireiks laiko „Beatos virtuvės“ virtiniams su bulvėmis ir keptais pievagrybiais išvirti, bet tokiu apkepu nebus gėda ir svečius pavaišinti. Taip pat šių virtinių skanaukite su spirgučiais arba grietine su žiupsniu kmynų, puikiai tiks ir su šalavijais pagardintu sviestu.

 

Gaminame:

  1. Įkaitiname orkaitę iki 180 °C. Skustuku ar peiliu nulupame storą moliūgo odą, išskobiame minkštimą. Nedideliais kubeliais supjaustytus moliūgus suberiame ant kepimo skardos, pašlakstome aliejumi ir įberiame druskos, juodųjų pipirų, pagadiname smulkintais rozmarinais. Gerai viską paskirstome rankomis ir dedame į orkaitę kepti 15–20 minučių, kol moliūgai taps visiškai minkšti.
  2. Puode užkaičiame vandenį. Jam užvirus įberiame druskos ir sudedame „Beatos virtuvės“ virtinius su bulvėmis ir pievagrybiais. Pamaišome, kad nesukibtų, ir verdame pagal ant pakuotės pateikas instrukcijas. 
  3. Virtinukams išvirus, kiaurasamčiu perkeliame juos į dubenį. Ant virtinukų užtarkuojame čederio, supilame grietinėlę, sudedame keptus moliūgus, pagardiname juodaisiais pipirais ir viską gerai išmaišome, kad sūris ir moliūgai tolygiai pasiskirstytų. Perdedame į kepimo indą, ant viršaus užbarstome tarkuoto parmezano. Šauname į iki 180 °C įkaitintą orkaitę kepti apie 20–25 minutes arba kol visas sūris išsilydys, o kepinio viršus taps dailiai auksinis.

Užšaldytų virtinių su bulvėmis ir pievagrybiais sudedamosios dalys: tešla 50 % (aukščiausios rūšies kvietiniai miltai, geriamasis vanduo, rapsų aliejus, druska); įdaras 50 % (virtos bulvės 72 %, kepti pievagrybiai 8 %, geriamasis vanduo, kepti svogūnai (svogūnai, rapsų aliejus), druska.

The post Virtiniai su bulvėmis, kepti su sūriu ir moliūgais appeared first on Beatos virtuvė.

Korėjietiški jautienos šonkauliai

$
0
0

Šiaip tai džiaugiuosi, kad jautiena tikrai jau ne deficitinė ir šios mėsos pasirinkimas tik auga ir didėja. Nors pastebiu, kad dar ne visiems iki galo aišku, kuo skiriasi brandinta jautiena, o jei brandinta, tai kuo skiriasi sauso brandinimo nuo šlapio. Mėsos brandinimas tikrai nėra tas pats, kas padėti mėsą į savo šaldytuvo stalčių ir pamiršt ir kelioms dienoms. Kitas dalykas – jei perki belekokią jautieną gali ir nusivilti, mėsa bus kieta ir sunkiai paruošiama. Nieko nepadarysi, bet jei jau nori valgyti jautieną, tai geriau jau valgyt jos mažiau, bet užtat rinktis tik kokybišką. Mano šeima mėgsta jautieną ir lėtai troškintą, ir greitai keptą, todėl kai man pasiūlė pabandyt Alytaus rajone augintų Angus veislės jautukų mėsos, žinoma, kad sutikau.
UAB „Lietuviška jautiena“ patys gyvulius veisia, (kas tikrai nedažnai pasitaiko tarp jautienos tiekėjų) peni, patys jautieną brandina savo brandinimo kamerose ir patys tiekia geriausiems restoranams ir įnorgingiausiems klientams, tokiems kaip aš hahaha..

Pradžiai išbandžiau sauso brandinimo šonkaulius. Receptas labai tinkamas savaitgaliui, iš vakaro pamarinuoji, iš ryto atsikeli pašauni, reikalus ramiai sutvarkai ir sėdi valgyt šventinių pietų – su brandintais šonkauliukais skonis be galo gilus ir ilgai grojantis. ir apskritai išbandžius ne vieną šio tiekėjo produktą, atsakingai pareiškiu – labai gera kokybiška jautiena.
1. Pirmiausia pasiruošiame marinatą: smulkiai sutarkuojame imbiero šaknį ir česnako skilteles, sumaišome su visais likusiais ingredientais – cukrumi, sojų padažu, sezamų aliejumi. Sudedame šonkaulius į gilią kepimo skardą ar indą, užpilame juos marinatu, gerai ištriname ir, uždengę kepimo folija, statome į šaldytuvą pernakt marinuotis.
2.Prieš kepdami išimame šonkaulius iš šaldytuvo darkart gerai juos ištriname marinatu, apvoliojame kepimo inde. Įpilame į indą apie 80-100 ml vandens ir vėl sandariai uždengiame indą kepimo folija.

3. Dedame indą į iki 140 laipsnių įkaitintą orkaitę ir paliekame šonkaulius kepti apie 4-5 valandas. Pusei laiko praėjus patikriname, ar niekas nedega ir inde yra truputis skysčio, jei ne – įpilame dar šiek tiek vandens ir toliau uždengę kepame. Šonkauliai bus beveik paruošti, kai mėsa tiesiog nusiners nuo kaulų.

4. Išimame šonkaulius iš orkaitės, atidengiame foliją ir palaistome mėsos viršų kepimo inde susikaupusiomis sultimis. Tuo tarpu įkaitiname orkaitę iki 200 laipsnių grilio režimu. Siunčiame šonkaulius į karštą orkaitę dar 10-15 minučių, kad mėsa gražiai apskrustų ir karamelizuotųsi.

5. Iškepusius šonkauliukus gardiname aitriosiomis paprikomis, smulkintais svogūnų laiškais, sezamų sėklomis, patiekiame su virtais ryžiais.

UAB LIETUVIŠKA JAUTIENA mėsos galima įsigyti e-parduotuvėje www.lithuanianbeef.com ir partnerių parduotuvėse:

e-parduotuvė www.mesininkas.lt;

fizinė parduotuvė – Mėsinė.lt- Tilžės g.44, Šiauliai;

fizinė parduotuvė-Mėsos gaminiai-Fabijoniškių g.2, Vilnius;

Gero skonio krautuvėlė-Druskininkai, Druskininkų g.3,

The post Korėjietiški jautienos šonkauliai appeared first on Beatos virtuvė.

Žuvies kotletukai su moliūgais

$
0
0

Skaniausi žuvies kotletukai, kokius tik teko ragauti: minkšti, aromatingi, gardūs. Troškintos morkos ir moliūgas gražiai nuspalvina, o grietinėlė suminkština. Laura šį receptą perėmė iš savo anytos, dar švelniai vadinamos baba Zita.

Kepame kotletukus: svogūną arba porą smulkiai supjaustome. Moliūgą ir morką stambiai sutarkuojame.

Į keptuvę įpilame šaukštą aliejaus ir suberiame susmulkintą svogūną, švelniai pakepiname apie 10 minučių.

Sudedame tarkuotą moliūgą ir morkas, keptuvę uždengiame ir dar patroškiname 5–10 minučių arba kol daržovės suminkštės. Jei lydekų filė yra kaulų, juos kruopščiai išrenkame ir žuvį sudedame į maisto smulkintuvą arba sumalame mėsmale.

Maltą žuvį sukrečiame į dubenį, ten pat suberiame moliūgus, morkas ir svogūnus, supilame grietinėlę, labai gerai išmaišome. Jei masė skysta – įberiame manų ar džiūvėsėlių. Į gautą masę įmušame kiaušinius, pagardiname druska ir dar kartą gerai pasidarbuojame šaukštu ar šakute.

Rankomis ar šaukštu formuojame kukuliukus ir kepame aliejuje. Po 4 minutes kiekvienai kotletuko pusei užteks iškepti.

Idėjos: Valgykite su žalia, špinatais ar brokoliais pagardinta bulvių koše. Lydeką galite keisti menke ar jūrine lydeka.

Receptas iš „Mamų knyga“.

The post Žuvies kotletukai su moliūgais appeared first on Beatos virtuvė.

Smėlinės juostos su obuoliene

$
0
0

Obuolienę verdu dažnai, nes tai viena pigiausių, skaniausių ir universaliausių uogienių! Labai skanu su karštu skrebučiu ryte ar kąsneliu varškės sūrio, kai po pietų norisi ko nors saldaus. Štai mano draugės šeima puslitrinį stiklainį obuolienės lengvai suvalgo su kugeliu! Jei obuolienę virsite su „Dansukker“ cukrumi uogienėmis, džiaugsitės tvirta tekstūra, svarbiausia, ji atidaryta nesupelys ar kitų nemalonių pokštų neiškrės!

O šie sausainiai – tikra klasika, visi jų esame valgę ir ragavę. Trapi smėlinė tešla, gardus uogienės sluoksnis ir žemės riešutų karūna – pats laikas patiems išsikepti šį skanumyną. 

Gaminame obuolienę:

  1. Obuolius perpjauname pusiau, išimame sėklytes ir dar supjaustome į 3–4 dalis. Apelsiną gerai nuplauname sodos tirpalu ir supjaustome skiltelėmis.
  2. Į puodą suberiame obuolius su apelsinais, „Dansukker“ cukrų uogienėmsvanilinį cukrų su natūralia vanile bei žiupsnį druskos. Vis pamaišydami paverdame 10–15 minučių. Jei obuoliai saldūs, įspaudžiame citrinos sultis. 
  3. Ištraukiame apelsino skilteles ir, nugriebę putas, likusią masę sutriname trintuvu.
  4. Supilstome į šiltus kruopščiai išplautus stiklainius ir uždarome.

Gaminame smėlines juostas:

  1. Dubenėlyje truputį paplakame kiaušinį, supilame vandenį ir plakame, kol viskas susilies į vieną masę. Dideliame dubenyje sumaišome miltus, kepimo miltelius, cukrų ir druską. Į miltų mišinį suberiame mažais gabaliukais supjaustytą margariną. Rankomis (arba maisto kombainu) triname miltus su margarinu, kol susiformuos drėgni trupiniai. Supilame kiaušinio ir vandens plakinį ir minkome tešlą, kol ji sulips į rutuliuką.
  2. Įkaitiname orkaitę iki 200 °C. Pasiruošiame skardą, išklojame ją kepimo popieriumi. Stalviršį pabarstome miltais ir kočiojame tešlą iki 3–5 mm storio. Iškočiotą lakštą supjaustome vienodo dydžio juostelėmis. Išilgai ant juostelės tepame obuolienės, kitą juostą dedame ant viršaus. Taip sluoksniuojame, kol neliks tešlos.
  3. Paruoštus sausainius patepame plaktu kiaušiniu ir pabarstome kapotais riešutais.
  4. Kepame apie 18–20 minučių, kol gražiai paruduos.

Smėlinių juostų receptas adaptuotas iš I. Čereškienės knygos „Miltiniai konditerijos gaminiai“ (1978 m.)

 

The post Smėlinės juostos su obuoliene appeared first on Beatos virtuvė.


Burokėlių sriuba su juodaisiais lęšiais ir šviežiais kopūstais

$
0
0

Sodri, išraiškingo skonio sriuba, kuri įtiks net ir mėsiškų barščių mėgėjams. Bulves čia labai sėkmingai pavaduoja juodieji lęšiai, o gamybos laiką trumpina ekologiškas „Maggi“ sultinys su žolelėmis

Gaminame:

  1. Pasiruošiame daržoves: smulkiai supjaustome kopūstą, susmulkiname porus, česnako skilteles, supjaustome morkas ir aštria tarka sutarkuojame arba tiesiog ranka su peiliu į šiaudelius supjaustome burokus. 
  2. Imame didelį puodą, dedame ant ugnies ir įpylę šlakelį aliejaus, jame pakepiname porus, kol suminkštėja. Sudedame česnakus ir maišydami kepame 2 minutes. Sudedame visus prieskonius, pomidorų tyrę, garstyčias ir leidžiame viskam sušilti.
  3. Supilame į puodą paruoštą ekologišką „Maggi“ sultinį su žolelėmis (sultinį pasiruošiame užvirinę 2 litro vandens ir ištirpinę jame 2 kubelius „Maggi“ sultino). Sudedame burokus, morkas, suberiame perplautus lęšius. Ant ramios ugnies verdame apie 15-20 minučių, kol lęšiai tampa minkšti. Tada sudedame supjaustytą kopūstą, obuolių actą ir paverdame dar apie 5 minutes.
  4. Patiekiame pagardinę juodaisiais pipirais.

Ekologiškuose „Maggi“ sultiniuose nerasite konservantų, skonio ir aromato stipriklių ar kitų maiste nepageidaujamų ingredientų.

 

The post Burokėlių sriuba su juodaisiais lęšiais ir šviežiais kopūstais appeared first on Beatos virtuvė.

Atviras sumuštinis su feta ir figomis

$
0
0

Šis karališkas sumuštinis ir labai gražių spalvų, ir prabangaus, ypatingo skonio. Sumuštinis labai lengvai gali virsti brusketa, jei duoną prieš tai paskrudinsite. O padažas puikiai tiks bet kokioms šviežioms salotoms.

Ruošiame:

  1. Mėtų lapelius susmulkiname peiliu. Nedideliame puodelyje ištirpiname medų, nukeliame nuo ugnies ir į jį, maišydami, sudedame visus užpilui skirtus ingredientus.
  2. Fetą susmulkiname stambokais gabalėliais. Figas pjauname į keturias dalis ir dedame į dubenėlį. Užpilame marinatu, permaišome ir paliekame kelias minutes pastovėti.
  3. Ant duonos riekės dedame kelis gabaliukus fetos, špinatų lapelių ir karūnuojame figomis.

The post Atviras sumuštinis su feta ir figomis appeared first on Beatos virtuvė.

Kibinai su kiauliena

$
0
0

Šią naminę traškią tešlą greitai pagaminti gali net virtuvės naujokas, o jos panaudojimas beribis! Siūlau pabandyti su šia tešla pasigaminti kibinų, išsikepti pyragą ir sausainių.

Svarbiausia – suminkę tešla, leiskite jai pailsėti šaldytuve. Jei trapią tešlą gaminsite su margarinu „Vilnius“ kepiniams, kaip darėme mes, pastebėsite, kad kepinys bus trapesnis nei keptas su sviestu ir ilgiau išliks šviežias. Be to, margarinas yra plastiškesnis, jį lengviau įminkysite, tad ir tešla išeis lengviau minkoma ir formuojama.

Gaminame:

Mažais kubeliais supjaustome kiaulienos sprandinę, susmulkiname svogūną ir pakepiname keptuvėje su šlakeliu aliejaus ar sviestu, kol suminkštės. Įmaišome į dubenį su mėsa. Įberiame smulkintų lauro lapų, nemažai juodųjų pipirų, nepagailime druskos. Įdedame porą šaukštų grietinės, apie saują smulkintų petražolių, viską gerai išminkome.

Gana plonai iškočiojame atšilusią tešlą. Sriubos dubenėliu išspaudžiame skritulėlius, ant jų negailėdami dedame mėsos įdaro. Suimame kiekvieno taip paruošto skritulėlio kraštus ir viršuje juos gražiai užlankstome. Išplakame kiaušinį su pora šaukštų vandens ir šiuo plakiniu kruopščiai patepame kiekvieno kibino paviršių. Kepame 180 laipsnių orkaitėje 30 minučių.

 

Svarbu išsirinkti kokybišką margariną.

  • Geras kepinių margarinas turi būti 80 proc. riebumo – toks tinkamiausias kepiniams.
  • Perkant margariną, etiketėje svarbu paskaityti, ar jame nėra hidrintų augalinių aliejų ir riebalų. Jei sudėtyje nenurodyti iš dalies hidrinti aliejai, vadinasi, nebus ir transriebalų, kurių reikėtų vengti.
  • Pagrindinė margarino sudedamoji dalis yra aliejai, tad būtinai patikrinkite, iš kur jie atkeliauja pasirinktam margarinui gaminti. Jei ant pakuotės rasite RSPO sertifikatą, galite būti ramūs, kad aliejai (taip pat ir palmių aliejus) atkeliauja iš ūkininkų ir augintojų, tausojančių gamtos ir žemės išteklius, atsakingai vykdančių žemės ūkio veiklą, nes jiems už tai kompensuojama – tuo rūpinasi RSPO organizacija.
  • Rinkdamiesi kepiniams tinkamiausią margariną, atkreipkite dėmesį į sočiųjų riebalų kiekį, nurodytą ant pakuotės. Jei jis sudaro 30–40 g / 100 g, margarinas bus minkštesnis, geresnės struktūros, o kepinys – sodresnio skonio.

Mes naudojame margariną „Vilnius“ kepiniams. Šio margarino ir jo „brolio“ – margarino „Vilnius“ kepiniams su sviestu sudėtyje nėra hidrintų riebalų, transriebalų, aliejai sertifikuoti RSPO organizacijos, o 80 proc. riebumas ir tinkamas sočiųjų riebalų kiekis rodo, kad jis puikiai tiks trapios tešlos kepiniams.

 

The post Kibinai su kiauliena appeared first on Beatos virtuvė.

Velykiniai receptai: desertai ir mieliniai kepiniai

$
0
0

Tai čia sudėti velykiniai desertų stalo pasiūlymai. Ir ne tik desertų, bet ir dviejų mielinių pynių receptai: vienos tradiciškesnės – challah, o kitos jau įmantresnės – brioche tešlos. Pastaroji labiau sviestinė, turtingesnė ir sunkesnė, bet tikrai verta nors kartą ją pabandyti.

Dabar apie kitus desertus. Rasite stačiatikių Velykų desertą – paschą. Laimė ir palaima varškės mėgėjams. Man gal kiek primena gardų varškės sūrelį. Tikrai įsimylėti galima. Ir čia jau toks desertas, kuris valgomas vieną kartą per metus. (Na kaip kokie imbieriniai meduoliukai – vasarą nekepam tikrai haha)

Keksas… keksai man labai patinka. Turtingi, drėgni ir visada paprasti. Tai jau žinau, kad esat šitą velykinį keksą su glajumi bandę – gal pakartoti ir prisiminti norėsit. O jei dar nebandėt, žinau, patiks.

Toliau – visa eilė tortų. Trys nekepti tortai su varške – vienas šokoladinis, vienas su braškėm, o kitas jau jūsų numylėtas ir mano kepinių knygoje aprašytas – su konservuotais persikais. Tai jūs geriausiai žinote, ką mėgsta šeima, ir padiktuos pasirinkimą ir tai, ką rasit parduotuvėje. Be vargo susikonstruosit nuostabų desertą.

Iiir dar du reikalai su morengu: morenginis tortas su kremu ir lazdynų riešutais, kurį kažkada seniai kepiau laidoje, bei lenkiškas mozūras su morengo kepure, kuris labai tinka Velykoms.

Na, o jei vis tiek norėsis tokų gerų tradicinių tortų tai prašom: NAPOLEONAS, MEDAUS TORTAS, ŠOKOLADINIS TORTAS.

Challah arba baltos duonos pynė

 

 

Sviestinė mielinė pynė

 

Pascha – nekeptas velykinis varškės desertas

 

Velykinis keksas – stalo karalius

 

Nekeptas varškės tortas su želė ir braškėmis

 

Nekeptas šokoladinis varškės tortas

 

Velykinis pilno turtingo skonio pyragas su riešutiniu morengu

 

Sausainių ir varškės tortas iš Kepinių knygos

 

Morenginis riešutinis tortas

The post Velykiniai receptai: desertai ir mieliniai kepiniai appeared first on Beatos virtuvė.

Šokoladinė boba su lazdynų riešutais

$
0
0

Aš šitą mielinę bobą kepiau savo Velykų laidoje, bet, žinot, ją tikrai galima kepti ir savaitgaliams, ir kokiems šventiniams pusryčiams, ir Kalėdoms…

Neabejoju, kad šokoladinė mielinė babka nepaliks nė vieno abejingo. O jos   skonis yra nuostabus ir kai ji šilta, ir kai truputėlį atvėsusi.

Ir šiaip: kokios Velykos yra be mielinių kepinių? Norisi skanios bandelės ar kokio nors pyragėlio. Aš jums pasiūlysiu tokį, kuriam atsispirti yra neįmanoma. Tai yra toks gražus pavadinimas „Šokoladinė babka“. Na, o babka yra tokia pynė mielinė ir, tiesą sakant, turėčiau sakyti, kad šitam kepiniui labai išpopuliarėti padėjo kas? Socialiniai tinklai. 

Gaminame:

  1. Sausas mieles beriame į miltus ir išmaišome. Ten pat dedame porą šaukštų cukraus ir būtinai gerą žiupsnį ar netgi du druskos.
  2. Sviestą išlydome puode. Kai jis ištirpsta, į karštą sviestą pilame pieną ir nukeliame puodą nuo ugnies. Taip pienas sušyla ir būna tinkamos temperatūros, kad iškart galėtume piltį į miltų ir mielių mišinį.
  3. Sumaišytus miltus, cukrų, druską ir mieles dedame į kombainą (arba pasitelkiame rankinį maišytuvą) ir po truputėlį, supilame visą pieną su sviestu. Visa tai galima daryti ir šaukštu, o vėliau labai gerai išminkyti rankomis. Gerai išminkyta tešla sukibs į vieną glotnų gabalą, bus blizgi ir nebelips prie rankų.
  4. Išminkytą tešlą dedame į dubenį, uždengiame skepetaite, kad tešla neperdžiūtų, ir leidžiame jai gražiai pakilti valandą.
  5. Įdarui ištirpiname 40 g sviesto. Kombaine susmulkiname lazdynų riešutus.
  6. Dubenyje lengvai paplakame tris kiaušinius su cukraus milteliais, kol jie ištirpsta. Tada palengva, vis maišant, supilame išlydytą sviestą į kiaušinių masę.
  7. Į sviesto ir kiaušinių plakinį įdedame 2 gerus šaukštus kakavos ir žiupsnelį druskos. Suberiame susmulkintus riešutus bus. Įdaras bus tiršto kremo konsistencijos. (Jeigu jis šiek tiek per skystas, tai galima greitai įdėti į šaldytuvą ar šaldiklį, ir tada jis truputėlį patirštės ir neišbėgs formuojant kepinį.)
  8. Pakilusią tešlą ant lengvai miltais apibarstyto paviršiaus iškočiojame į stačiakampį. Kuo plonesnis tešlos lakštas, tuo geriau pasiskirstys įdaras ir bus gražesni sluoksniai.
  9. Ant iškočioto tešlos lakšto paskleidžiame įdarą ir, pradėdami nuo ilgojo krašto, susukame į vyniotinį. Vyniotinį perpjauname išilgai per pusę ir dvi gautas kasas supiname kaip spiralę. Galima sujungti dvi kasos dalis ir daryti vainiką, galima visą ilgą pynę dėti į pailgą skardą arba daryti kaip, dariau aš, perpjauti pusiau ir padaryti du pailgus pyragus atskirose skardelėse.
  10. Kai suformuojame pynes, leidžiame joms dar truputį pakilti kambario temperatūroje (apie 30 min.). Pakilusią bobą kepame 180℃ orkaitėje apie 30 minučių.Galima viršų papuošti glaistu, cukraus pudra arba tiesiog gražiai palaistyti, kad blizgėtų, lietuvišku medumi.

The post Šokoladinė boba su lazdynų riešutais appeared first on Beatos virtuvė.

Jurgio salotos su tunu ir mocarela

$
0
0

Laura pasakoja: „Jurgis – vidurinysis iš trijų brolių šeimoje. Į gyvenimą jis atsinešė tik jam būdingą užkrečiamą juoką (pirmąkart juo nusikvatojo būdamas vos trijų mėnesių), paprastą ir aiškų gyvenimo dėsnių priėmimą, loginį mąstymą, smalsumą gamtos paslaptims, meilę supimuisi ir aukščiui.

Jurgis išmatuoja kone visus pakelėje sutiktus medžius į juos įkopdamas, o suptis supynėse gali ištisas valandas. Jurgis –jaukumo pilnas svajoklis. Trumpą, bet širdingą jo pristatymą baigsiu jo paties fraze, ištarta, kai jam buvo šešeri. Jis eilinį kartą parko sūpynėse stengėsi išsisupti kuo aukščiau man šaukdamas: „Žinai, kodėl supuosi taip aukštai? Nes noriu palaižyti dangaus.“

Šios salotos – šeimos džiaugsmas ir vieni privalumai. Pirma, jos vienas tų retų patiekalų, kai daržovės bei žuvis valgomos noriai ir oriai. Visi mėgsta ir niekas įtartinų objektų lėkštėje nekrapšto. Antra, jos taip lengvai paruošiamos, kad net maži vaikai jas susimaišo patys, o jei vaikai užsiėmę – jas viena ranka sukuria mama arba tėtis.


PASIGAMINK:

  1. NUPLAUK IR Į DUBENĮ SUVERSK SALOTŲ LAPELIUS. JEI JIE DIDELI – SUPLĖŠYK. 
  2. LAPUS PAGARDINK ŠLAKELIU CITRINŲ SULČIŲ ARBA ACTU. 
  3. SUPJAUSTYK IR SUDĖK POMIDORUS.
  4. IŠ SKARDINĖS SUKRĖSK TUNĄ SU VISU ALIEJUMI.
  5. PAGARDINK RAUDONĖLIAIS, DRUSKA IR PIPIRAIS. 
  6. ŠLIŪKŠTELK ALIEJAUS.
  7. SALOTAS IŠMAIŠYK DVIEM ŠAUKŠTAIS.
  8. SUDĖK MOCARELOS RUTULIUKUS.

Patarimas. Mama dar apiberia salotas pačios gamintu sėklų mišiniu salotoms. Tinka ir pakepintos saulėgrąžos, kanapės, moliūgų sėklos. Salotos dar gardesnės su pikantiškais prieskoniais – kuminais, žiupsneliu aitriųjų paprikų.

The post Jurgio salotos su tunu ir mocarela appeared first on Beatos virtuvė.

Romo ir Mo kepta višta su obuoliais ir apelsinais

$
0
0

Kaune, gyvena unikali močiutė Biruta Stankevičienė. Tikėtina, kad Biruta yra vyriausia Lietuvos vaizdo tinklaraštininkė kulinarė – kitaip tariant, vlogerė. O gyvena ji labai linksmai, patys pažiūrėkite. Biruta turi keturis anūkus, bet daugiausia laiko praleidžia su vyriausiuoju – Romu.

Būtent Romas sugalvojo, kad kadaise Šiauliuose virėjos specialybės pramokusi, Palangos ir Kauno valgyklose visą gyvenimą maistą gaminusi močiutė gali tapti jutubo kanalo įžymybe. Pats Romas dirba korepetitoriumi – moko vaikus matematikos ar fizikos, mėgsta filmuoti ir fotografuoti, o kai randa laisvą minutę – skuba į virtuvę pavalgyti močiutės skanumynų, nufilmuoti naujo recepto judviejų kanalui arba tiesiog paplepėti. 

Išmonės Romui ir Mo tikrai netrūksta. Vaizdo įrašuose jie gamina ir tradicinius lietuviškus patiekalus, pavyzdžiui, legendinius Mo cepelinus ar žemaičių blynus, ir ragauja naujovių – marokietiškų blynų arba pirmąjį močiutės gyvenime mėsainį. Tiesa, visgi Mo labiau gamina, o Romas – filmuoja ir valgo.

O mano laidoje jie gamino labai skanią vištą, kur prieskoniai pakišti po odele, o vidus pilnas gėrybių.

Taigi, gaminame:

  1. Sviestą ištirpdome ir sumaišome su visais likusiais marinatui skirtais ingredientais. Vištos odelę pirštais ir peiliuko pagalba atskiriame nuo mėsos (nenupjauname, tik numauname, kiek įmanoma labiau – kaip kokią kojinę). Mėsą įtriname marinatu, pasilikdami kelis šaukštus jo, ir vėl užklojame odelę. Su likusiu marinatu patepame vištos išorę.
  2. Į vištos vidų dedame supjaustytą obuolį, dalį svogūno ir kelis gabalus citrinos Vištos kojas sukryžiuojame ir sutvirtiname siūlu.
  3. Į skardą sudedame gabalais supjaustytą obuolį, svogūno riekelių ir griežinėliais supjaustytą apelsiną. Beriame rozmarinų ir petražolių, užpilame šiek tiek vandens.
  4. Ant skardos uždedame groteles, o ant jų patupdome vištą. Kai ji keps, sultys tekės ant vaisių.
  5. Kepame 190 ℃ orkaitėje apie valandą ar kiek ilgiau. Po kokių 40 min. vištą patepame medumi ir leidžiame dar kepti ir skrusti.
  6. Kai višta iškepa, padarome padažą. Padažui puodelyje ištirpiname sviestą, dedame miltus ir lengvai pakepame, kad pasidarytų košelė. Tuomet supilame skardoje po kepimo susidariusias sultis ir maišome, kol padažas sutirštėja.

The post Romo ir Mo kepta višta su obuoliais ir apelsinais appeared first on Beatos virtuvė.


Troškintais jaučio žandais įdarytos paprikos

$
0
0

Vieną žvarbią žiemos dieną į „Beatos virtuvę“ atskriejo laiškas. Rašė mums du dzūkai – Šarūnas ir Darius, kurie, pasirodo, ne tik nuolat žiūri šią laidą, bet ir patys yra puikūs kulinarai ir profesionalūs virtuvės šefai, susipažinę darbe ir tapę bičiuliais, arba kitaip – „Virtuvės broliais“. Jų troškintais jaučio žandais įdarytos paprikos tikrai ypatingos.

Šarūnas ir Darius įdarė ne mums įprastas dideles, bet mažąsias paprikas. Ir ne malta mėsa, o troškintais jaučio žandais! Šalia jie paruošė jogurtinį padažą su šviežiomis mėtomis ir kuminu.

Tai gali būti ir vakarienė, ir draugų kompanijos užkandis, kurį imi pirštais ir valgai užsikraudamas padažo.

Broliai viską kepė lauke, griliuje, tačiau tą patį galima padaryti ir orkaitėje, o mėsą troškinti gilioje keptuvėje su dangčiu ar puode ant viryklės.

Gaminame:

  1. Nuo žandų nupjaustome plėveles. Puode įkaitiname aliejų ir apkepame juos iš abiejų pusių. Kai abi pusės gerai apskrunda, įpilame vandens, kad apsemtų, įdėdame česnako skilteles, beriame druskos ir pipirų.
  2. Uždengiame dangtį, sumažiname kaitrą ir ant labai mažos ugnies arba 130-140℃ laipsnių orkaitėje, troškinsime apie 3,5–4 val.
  3. Paprikyčių viršūnes nupjauname, išskobiame sėklytes ir sustatome į kepimo indą.
  4. Padažui sumaišome natūralų jogurtą, sutrintą česnaką, kuminą ir kapotas mėtas.
  5. Jaučio žandus suplėšome, sumaišome su tahiniu. Mėsa prikemšame paprikas.
  6. Į tarpus tarp paprikų dedame sviesto gabaliukus ir užtarkuojame rūkyto sūrio.
  7. Įdedame į 200 ℃ orkaitę, kepame 5 minutes. Tuomet uždedame dar sūrio ir pakepame apie 10–15 minučių. 
  8. Patiekiame su padažu ir, jei norime, pabarstę saulėgrąžų daigais.

 

The post Troškintais jaučio žandais įdarytos paprikos appeared first on Beatos virtuvė.

Lipnūs azijietiški sparneliai

$
0
0

Saldus aitriųjų paprikų padažas „Santa Maria“ tinkamas ne tik kaip pagardas azijietiškiems patiekalams, bet ir kaip marinatas, jei norite lipnių saldžiarūgščių sparnelių.

Stiprus salsvas jo skonis patinka ir vaikams, ir suaugusiesiems. Jei norėsis daugiau aštrumo, į marinatą įberkite „Santa Maria“ maltų aitriųjų paprikų.

Gaminame:

  1. Pasiruošiame marinatą – saldų aitriųjų paprikų padažą „Santa Maria“ sumaišome su smulkiai tarkuotu šviežiu imbieru, česnaku, actu, aitriosiomis paprikomis (jei norisi aštriau), druska arba sojų padažu.
  2. Į šį marinatą sudedame vištų sparnelius ir gerai sumaišome. Galime palikti taip pastovėti šaldytuve pernakt. Bet galite kepti ir po keliolikos minučių.
  3. Kepame 190 ℃ orkaitėje apie 40 min. Iškepusius dar patepame saldžiu aitriųjų paprikų padažu „Santa Maria“, pabarstome sezamų sėklomis ir smulkintais svogūnų laiškais.

The post Lipnūs azijietiški sparneliai appeared first on Beatos virtuvė.

Keptų burokėlių ir obuolių sriuba

$
0
0

Jeigu liko keptų burokėlių ir obuolių, pusė kelio jau nueita. Tuomet tereikės ekologiško daržovių sultinio „Maggi“, kad viską sujungtumėte į vieną švelnią trintą sriubą. O jei likučių neturite – nieko tokio. Obuolius ir burokėlius sumesite į skardą ir iškepsite!

Gaminame:

  1. Burokėlius nuskutame ir supjaustome stambiais gabalais. Obuolius nulupame, išimame jų sėklalizdžius ir padalijame į keturias dalis. Obuolius ir burokėlius dedame į skardą, pašlakstome alyvuogių aliejumi, beriame druskos, pipirų ir čiobrelių. Viską rankomis pamaišome, kad tolygiai pasidengtų, ir pašauname į 180 ℃ orkaitę. Kepame, kol burokėliai suminkštės, apie 40–50 min.
  2. Puode storesniu dugnu įkaitiname aliejų ir pakepiname smulkiai supjaustytus svogūnus, pasmulkintus salierus ir tarkuotas morkas. Pamaišydami kepame, kol svogūnai pagels, o morkos bei salierai suminkštės.
  3. Į puodą suverčiame keptus obuolius ir burokėlius. Užpilame maždaug litru vandens. Kai užverda, sutrupiname 2 kubelius ekologiško „Maggi“ sultinio. Jei norisi, įberiame druskos ir leidžiame daržovėms pavirti dar 5 minutes.
  4. Sutriname maisto smulkintuvu. Patiekiame su skrudintomis moliūgų arba kanapių sėklomis.

 

The post Keptų burokėlių ir obuolių sriuba appeared first on Beatos virtuvė.

Raugintų kopūstų troškinys su žolelėmis

$
0
0

Gydytojo chirurgo Dariaus ir vaistininkės Karolinos namuose retai būna tylu, nes šeimoje auga keturi linksmi ir judrūs vaikai. Visi iki vieno yra didžiuliai sporto ir kelionių aistruoliai, o dar ir valgo pagrinde vien augalinį maistą!

Šeimos virtuvėje vyksta tikri burtai – mama Karolina meistriškai maišo įvairiausius prieskonius ir moka taip paruošti daržoves ir augalus, kad galima liežuvį praryti iš skanumo! Šiandien ji dalinasi ypatingos kopūstienės receptu iš namie raugtų kopūstų. Tokią, kokią gamino jos mama.

Žinoma, ši sriuba-troškinys puikiausiai pavyks ir iš pirktinių raugintų kopūstų.

Raugiame kopūstus:

  1. Plonai supjaustome kopūstą, nuskutame ir plonai sutarkuojame morkas. Daržoves sumaišome, įberiame druskos ir kmynų.
  2. Imame stiklainį plačiu kaklu ir stipriai spausdami sugrūdame daržoves, kad išsiskirtų sultys. Prislegiame lėkštele ar akmenuku, kad skystis apsemtų daržoves ir šios neapdžiūtų. Laikome šiltoje vietoje apie 5 dienas, kol kopūstai įrūgs. Tada juos galima perdėti į šadytuvą.

Verdame kopūstienę:

  1. Puode ant šlakelio aliejaus ar vandens trumpai pakaitiname prieskonius: saldžiąsias paprikas, čiobrelius ir traiškytus česnakus. Į puodą sudedame raugintus kopūstus, o ant šių nuskustas, kąsnio dydžio gabalėliais supjaustytas bulves. Viską užpilame verdančiu vandeniu tiek, kad apsemtų kopūstus. Troškiname apie valandą arba kol bulvės ir kopūstai suminkštės.
  2. Prieskonines žoleles ir saulėje džiovintus pomidorus susmulkiname ir jais gausiai gardiname kopūstų troškinį.

The post Raugintų kopūstų troškinys su žolelėmis appeared first on Beatos virtuvė.

Amerikietiški avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais

$
0
0
Manau, nėra vaikų, kurie atsisakytų išsikepti sausainių. Tai va, prašom, sausainiai, kuriuos išmokau kepti iš savo dukters… Nes ji labai mėgsta ką nors iškepti.
Aišku, mano receptų nenaudoja, visada savarankiškai susiranda ir iškepa tikrai labai gerus dalykus, tai aš truputį receptą, kuris buvo iš internetų ir su beprotišku kiekiu cukraus ir druskos patiuningavau pagal save. Tik, aišku, vis tiek čia cukraus kiekis beprotiškas… Tad, jeigu norite, galite jo kiekį mažint, bet, aišku, nereikia pamiršti, kad cukrus t.y didelis jo kiekis, yra gero sausainio paslaptis.
Aš esu ne kartą iškepusi sveikuoliškų sausainių, kurių paskui niekas nevalgė… Tad gal geriau mažiau tų sausainių, bet skanių???
Šie avižiniai sausainiai labai geri ir – dėmėsio – čia yra vienas triukas su sviestu, kurį reikia ištirpinti ir tada kaitinti, kol paruduoja ir pakvimpa karamele. Triukas palengvina gamybą, bet reikalauja trupučio atidumo. Tad jei jūsų vaikai keps sausainius patys, tai perspėkite dėl to sviesto… Arba tiesiog galite naudot lydytą sviestą. Tada jau nebus to karamelinio skonio, bet vis tiek bus labai geri sausainiai.

Aišku, šokoladas yra geriausias priedas, bet man tai labai skanu su saulėgrąžom ir razinom. Kai ragauju šitus sausainius, tai prisimenu savo pirmąją kelionę į Ameriką po pirmo kurso, berods, kur dirbom su Vilma Yellowstone National Park. Tai po pietų aš pasiimdavau du didelius tuos sausainius ir taip skaniai suvalgydavau, nereikia pasakot, kad iš JAV visi grįžta truputį suapvalėję… he he… Taip kad atsargiai!


Gaminame:
  1. Sviestą ištirpdome ir kaitiname puodelyje, kol tampa tamsaus gintaro spalvos ir pakvimpa karamele.
  2. Jei naudojame tirpią kavą, sumaišome ją su cukrumi ir suberiame į ištirpdytą sviestą, gerai išmaišome.
  3. Kai sviestas pravėsta, jį lengvai suplakame su kiaušiniais.
  4. Dubenyje sumaišome miltus, avižinius dribsnius, kepimo miltelius ir druską. Į sausą mišinį pilame sviestą su cukrumi ir gerai išmaišome.
  5. Šokoladą susmulkiname ir beriame į tešlą kartu su razinomis ir saulėgrąžomis.
  6. Skardą ištiesiame kepimo popieriumi ir šaukštu ar tarp rankų suformuojame nedidelius kamuoliukus. Sudedame juos ant skardos palikdami tarpus, nes kepdami sausainiai plėsis į šalis.
  7. Pašauname į 200 ℃ orkaitę 15-20 min.

The post Amerikietiški avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais appeared first on Beatos virtuvė.

Viewing all 439 articles
Browse latest View live